lt

„FotoFinder“ skaitmeninė dermatoskopija

Nuo ankstyvos vaikystės iki vyresnio amžiaus nuolat atsiranda apgamų, o esantys gali kisti. Visiškai užkirsti kelio apgamams neįmanoma, tai priklauso nuo genetikos, saulės ekspozicijos, gyvenimo būdo. Rūpintis savo oda turėtų būti natūralu mums visiems.

Dermatoskopija Dermatoskopija

Dermatoskopija

Dermatoskopija – tai diagnostinė priemonė odos pokyčiams įvertinti naudojant dermatoskopą, t. y. instrumentą, kuris padidina matymo lauką poliarizuota ar nepoliarizuota šviesa. Tai labai svarbus įrankis vertinant pigmentinius odos pokyčius. Šis tyrimas atliekamas po klinikinio odos tyrimo ir leidžia apžiūrėti epidermio bei gilesnius viršutinius dermos sluoksnio darinius.

Tai padeda dermatologui atskirti melanocitinius ir nemelanocitinius pokyčius, o didžiausią reikšmę turi ankstyvai melanomos diagnostikai. Melanoma yra pikčiausias odos vėžys, kuris apie 50 proc. atvejų atsiranda sveikoje odoje kaip naujas darinys, 50 proc. – iš besikeičiančių apgamų. Laiku diagnozavus, melanoma yra išgydomas vėžys. Skirtingai nuo kitų vėžio formų, ją dažnai nesunku nustatyti reguliariai atliekant odos patikras pas specialistą.

Dermatoskopija padeda diferencijuoti įvairius odos navikus – tiek gerybinius, tiek piktybinius (keratozes, dermatofibromas, hemangiomas, karpas, bazaliomas ar plokščialąstelines karcinomas, melanomą ir kitus pakitimus). Dermatologinis tyrimas padeda diagnozuoti darinio tipą ir nustatyti, kada reikalingas gydymas.

Skaitmeninė dermatoskopija

Skaitmeninė dermatoskopija leidžia stebėti apgamo pokyčius laikui bėgant, kiekvieno tyrimo metu išsaugomi odos pakitimų vaizdai ir lyginami su ankstesniais, o jei pastebimi ženklūs darinio pakitimai, mūsų gydytojas nurodys jį pašalinti. Šio tipo tyrimai ypač svarbūs tiems, kam padidėjusi melanomos rizika: tai žmonės, kurių kūne yra daug apgamų, turintys atipinių apgamų; šviesios odos ir labai jautrūs saulės poveikiui (raudonplaukiai su strazdanomis); vaikystėje ir paauglystėje nudegę saulėje; dėl profesijos arba hobio nuolat veikiami UV spindulių; kurie jau buvo gydyti nuo melanomos ar kito odos vėžio (arba kas nors iš jų šeimos narių).

Pastebėję apgamų pakitimų, tokių kaip asimetrija, netaisyklingi kraštai, spalvos pasikeitimas ar apgamo skersmens padidėjimas, kraujavimas ar niežėjimas, būtinai kreipkitės į dermatologą. Apgamus rekomenduojama tirti kartą per metus, o kam kyla didesnė rizika – pas dermatologą reiktų lankytis dažniau.

„Sapiegos klinikoje“ naudojame moderniausią skaitmeninį dermatoskopą pasaulyje „FotoFinder“ – tai auksinis standartas dermatologijos diagnostikoje. Tai integruota ankstyvo odos vėžio atpažinimo vaizdo sistema, specialiai sukurta visiems svarbiausiems odos tyrimo ir vizualizavimo aspektams atlikti. Dėl tikslumo tai vienas labiausiai vertinamų odos vėžio diagnostikos prietaisų, patvirtintų daugybės mokslo apdovanojimų. Dėl skirtingų diagnostinių modulių sinergijos dermatoskopas leidžia standartizuotai ištirti įtartinus odos pakitimus ir detaliai dokumentuoti asmens atvaizdą, taip pat nuolat stebėti apgamus. Pasitelkiant kalibruotą optiką, oda padidinama nuo 20 iki 140 kartų, kad kiekvieną kartą apgamų analizė būtų nuosekli. Skaitmeninis dermatoskopas leidžia fotografuoti, žymėti, saugoti ir perkelti dermatoskopinius vaizdus, ​​taip pat aiškiai vizualizuoti ir analizuoti įtartinus pažeidimus pacientui bei gydytojui.

>> REGISTRUOTIS <<

Skaitmeninė dermatoskopija Skaitmeninė dermatoskopija

Kodėl verta rinktis?

  • Standartizuotas apgamų tyrimas kiekvienos reguliarios patikros metu.
  • Apgamo vystymosi stebėjimas laikui bėgant – apgamo palyginimas su ankstesniu vaizdu.
  • Apgamų struktūros, formos ir spalvos giluminė analizė.
  • Dirbtinis intelektas – padeda apsispręsti dėl būtinybės chirurginiu būdu pašalinti apgamą.
Apgamų šalinimo būdai Apgamų šalinimo būdai

Apgamų šalinimo būdai

Mūsų klinikoje siūlomi du apgamų ir kitų gerybinių pakitimų šalinimo būdai – lazerinis ir chirurginis.

Lazerinis metodas „Erbium“ ir CO2 lazeris yra paprasčiausias būdas pašalinti apgamus ir kitus odos pažeidimus. Daugeliu atvejų šalinant nereikalinga anestezija. Lazeryje naudojama šviesa, kurios spindulys nukreipiamas tiesiai į apgamą, audiniai įkaista, o vėliau išgarinami. Procedūra neskausminga, nereikalaujanti pjūvių ir odos siuvimo. Lazeriu pašalinus apgamus, rečiau lieka randų. Po gydymo lazeriu buvusio darinio vietoje lieka žaizdelė, kuriai gyjant susidaro šašas. Gijimas paprastai trunka apie 1–2 savaites. Svarbu paminėti, kad gydant lazeriu oda pašalinama mikroskopiniu lygmeniu, todėl nėra galimybės histologiškai ištirti darinio, kad būtų nustatyta galutinė diagnozė. Todėl lazeriu šalinami tik gerybiniai dariniai. Prieš šalinimą darinį turi įvertinti gydytojas dermatologas: būtina įsitikinti, kad darinys gerybinis.

Chirurginis metodas apima apgamo šalinimą skalpeliu. Apgamas turi būti pašalintas visiškai, t. y. paviršinė dalis ir dalis po oda. Pašalinus mažą apgamą, žaizda siuvama tiesiogiai, tačiau su didesniais apgamais kartais odos uždengimui naudojamas laisvas odos transplantatas. Atsigavimas po procedūros trunka apie 7–14 dienų. Pašalinus siūles, rekomenduojama gydytą vietą artimiausias kelias savaites tepti paskirtu kremu, kad suminkštėtų randas.

Kainos

Gyd. Dermatovenerologo konsultacija su dermatoskopija

99 €

„FotoFinder“ skaitmeninė dermatoskopija

39 €

Registracija

    Prisegamo dokumento dydis negali viršyti 5MB

    JŪSŲ REGISTRACIJA SĖKMINGAI IŠSIŲSTA!

    Dėkojame, kad kreipiatės. Jūsų pasirinktas vizito laikas preliminarus. Mūsų administratorės stengsis atsakyti ir patvirtinti Jūsų registraciją kuo greičiau. Jei užklausa gauta ne darbo metu, atsakysime Jums kitos darbo dienos rytą. Dėkojame už kantrybę.

    Jūsų „Sapiegos klinika“