Spuogų (aknės) gydymas lazeriu

Aknė – paprastieji spuogai (acne vulgaris) – yra viena labiausiai paplitusių odos ligų, kuri pasireiškia bėrimais veido, krūtinės ir nugaros odoje. Šia liga serga net iki 70–90 proc. paauglių, tačiau aknės paplitimas didėja ir tarp suaugusiųjų, ypač moterų. Aknė – tai problema, kuri ne tik palieka randus, bet ilgainiui gali ir socialiai izoliuoti bei psichologiškai paveikti žmogų. Tačiau, aknės gydymas (spuogų šalinimas lazeriu) padės Jums susigražinti sveiką ir skaisčią veido odą.

Apie procedūrą Apie procedūrą

Apie procedūrą

Pagrindinė priežastis, kuri skatina aknės atsiradimą – padidėjęs odos riebalinių liaukų aktyvumas bei padidėjusi riebalinių ląstelių gamyba. Brendimo metu organizme sparčiai daugėja lytinių hormonų. Bet koks stresas, vidinė įtampa, emociniai išgyvenimai gali jį dar labiau padidinti, o tai suaktyvina spuogų (aknės) išvešėjimą. Riebalinės ląstelės, jų sankaupos ir negyvos odos ląstelės sulimpa ir suformuoja kamščius, užkemšamos odos poras, kurios matomos kaip balti arba juodi inkštirai, atsiranda jaunatviniai spuogai. Susidaro sąlygos greitai daugintis odos bakterijoms, o tai sukelia uždegimą ir infekciją.

Provokuoti bėrimus gali ir sutrikusi hormoninė pusiausvyra, menstruacijų ciklas, nėštumas, geriamieji kontraceptikai, netinkama odos priežiūra (higienos nesilaikymas, netinkamos kosmetikos vartojimas), stresas (darbe ir buityje patiriama įtampa turi įtakos uždegiminių bėrimų atsiradimui).

Aknės gydymas atliekamas naujos kartos, ASCLEPION MeDioStar NeXT Vokietijos gamintojų lazerio pagalba. Lazeris efektyviai gydo aknę (pagrįsta klinikiniais įrodymais), kuri pasireiškia uždegimu – pūlingais ar cistiniais spuogais. Lazerio skleidžiama infraraudonųjų spindulių spinduliuotė įsiskverbia pakankamai giliai į odą, kad pasiektų plaukų folikulus ir riebalines liaukas – lazerio spinduliuojamas karštis sunaikina Propionbacterium acne kolonijas (aknės sukėlėjus). Esant uždegiminiams bėrimams, pūlinukams lazerio spindulių sukelta šiluma sutrikdo mikrocirkuliaciją uždegimo židinyje, todėl mažėja paraudimas. Šiluma taip pat suardo riebalų liaukose susikaupusių bakterijų sienelių baltymus, todėl lazeris veikia antibakteriškai. Tokiu būdu dvigubo spindulio lazeris paspartina gijimą ir sumažina naujo uždegiminio bėrimo susidarymą.

Norint pasiekti terapinį efektą, procedūrų skaičius parenkamas individualiai. Lengvo ir vidutinio sunkumo spuogų šalinimas lazeriu pareikalauja 1–2 procedūrų. Aktyvios fazės uždegiminis giluminių spuogų gydymas atliekamas per 4–5 procedūras.

Ar aš tinkamas kandidatas?

Aknės gydymas lazeriu yra tinkamas moterims, vyrams, paaugliams, kenčiantiems nuo varginančių bėrimų, nepasiduodančių kitiems gydymo metodams. Bet kuriuo atveju prieš lazerinę aknės gydymo procedūrą jus išsamiai konsultuos „Sapiegos klinikos“ specialistai ir kartu nuspręsite, ar šis gydymas veiksmingas ir tinkamas būtent jums bei kiek procedūrų iš viso reikės.

Ar aš tinkamas kandidatas? Ar aš tinkamas kandidatas?
  • Prieš Procedūrą

  • Procedūros metu

  • Po procedūros

Rekomenduojama bent 4 savaites iki gydymo vengti ultravioletinių spindulių poveikio planuojamoje gydyti vietoje (jokios saulės ekspozicijos / soliariumo).

Informuokite, jei naudojate priemones, turinčias fotosensibilizuojančių medžiagų: fenotiazidų, salicilamatų, sulfanilšlapalo, tiazido, bitionolo, dimetilchlortetraciklino, heksalchlorafeno, trichlorkarbanilido ir kt., vartojate priešgrybelinius sisteminius preparatus.

Konsultacijos metu „Sapiegos klinikos“ specialistas įvertins klinikinį bėrimų vaizdą, pagal jį parinks konkretų gydymo būdą, procedūrų skaičių individualiam pacientui – visa tai priklauso nuo ligos sunkumo.

Aknės gydymas lazeriu nėra skausminga procedūra. Užtepus specialaus gelio lazerio rankena pridedama prie odos. Lazeris skleidžia impulsus 8–14 mm ribose ir gydymo metu pacientas jaučia nežymų dilgčiojimą. Lazeryje taip pat įmontuota vėsinamoji sistema, suteikianti švelnų anestetinį poveikį, taigi dėl skausmo procedūros metu nerimauti nereikėtų, tačiau tikėtina, kad jausite nežymų dilgčiojimą ar švelnų badymą.

Lazerio skleidžiama infraraudonųjų spindulių spinduliuotė įsiskverbia pakankamai giliai į odą, kad pasiektų plaukų folikulus ir riebalines liaukas – lazerio spinduliuojamas karštis sunaikina Propionbacterium acne kolonijas (aknės sukėlėjus). Esant uždegiminiams bėrimams, pūlinukams lazerio spindulių sukelta šiluma sutrikdo mikrocirkuliaciją uždegimo židinyje, todėl mažėja paraudimas. Šiluma taip pat suardo riebalų liaukose susikaupusių bakterijų sienelių baltymus, todėl lazeris veikia antibakteriškai.

Priklausomai nuo pažeidimo dydžio po gydymo gali būti matomas odos paraudimas, patinimas ir / ar jaučiamas karštis, kuris praeina per 1–2 dienas. Gali formuotis šašeliai ar pūslelės, kuriais negalima manipuliuoti.

Vengti saulės ekspozicijos ar intensyvios saulės (soliariumo) gydytoje vietoje be apsaugos nuo ultravioletinių spindulių bent 6 savaites. Naudokite apsauginius kremus nuo saulės (ne mažesnius nei SPF 50), jei teks praleisti ilgesnį laiką lauke.

Gydytoje vietoje 24 val. po procedūros nenaudoti kosmetikos priemonių.

Prausimosi priemonės, valikliai turėtų būti švelnūs, neturėti sudėtyje alkoholio. Reikėtų vengti odą sausinančių priemonių, drėkinimas reikalingas tiek sausai, tiek riebiai odai.

Odos priežiūrai turėtų būti naudojama speciali kosmetika, kuri yra sukurta atsižvelgiant į odos problemą, į aknės atsiradimo mechanizmus.

Aknės (spuogų) gydymo procedūros niekada nebūna be rizikos.

Paprastai šiam gydymui būdingos vos kelios komplikacijos:

Kartais gali atsirasti pigmentacijos pakitimai (gydyta vieta gali pašviesėti ar patamsėti, lyginant su aplink esančia oda), bet dažniausiai tai trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių. Retais atvejais gali formuotis matomi randai ar odos įtrūkimai.

Spuogų (aknės) gydymas lazeriu kainos

Veido sritis

139 €

Kaktos sritis

72 €

Skruostų sritis

88 €

Smakro sritis

60 €

Dekoltė sritis

139 €

Pažastų sritis

75 €

Nugaros sritis (kaina nuo)

139 €

Atskiros zonos (iki 2 cm2)

42 €

Gyd. dermatologo konsultacija atliekant procedūrą

nemokama

Daugiau
D.U.K
Ar lazeris panaikina nuo spuogų likusius randelius?
Taip. Lazerio spindulio poveikis odai yra sudėtinis, todėl procedūros metu ne tik naikinamos bakterijos, sukeliančios aknę, bet ir po spuogelių likę randeliai. Šie nyksta, lazerio pagalba skatinant kolageno gamybą ir odos ląstelių atsinaujinimą.
Kokiose kūno srityse galimas aknės gydymas lazeriu?
Aknę lazeriu gydyti galima veido, nugaros ir krūtinės srityse. Jeigu aknės pažeista zona nėra didelė, galima atlikti gydymą, renkantis atskiras zonas: skruostų, smakro, kaktos, pažastų ar dekoltė.
Kiek kursų reikia, norint pasiekti maksimalius rezultatus?
Įprastai, jei atvejis nėra sudėtingas, o aknės pažeista zona – nedidelė, užtenka 2-3 procedūrų. Tačiau norint džiaugtis visiškai išgijusia oda kuo ilgiau, privalu ne tik paisyti gydytojų rekomendacijų, bet ir pasiryžti keisti kasdienius įpročius.
Daugiau

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su sapiegosklinika.lt slapukų politika. Daugiau informacijos