Apgamas yra gėrybinis, dažniausiai tamsios spalvos odos darinys, kuris atsiranda dėl pigmentinių ląstelių, vadinamų melanocitais, susikaupimo. Apgamai gali būti įvairių spalvų – nuo šviesiai rudos iki juodos, taip pat jie gali būti plokšti arba iškilūs, lygūs arba šiurkštūs. Jie dažniausiai yra nekenksmingi, tačiau svarbu stebėti jų dydžio, spalvos ar formos pokyčius, nes tai gali būti odos vėžio, pvz., melanomos, požymis.
Apgamų atsiradimą lemia keletas veiksnių:
Genetika: daugeliui žmonių apgamų skaičius ir vieta yra paveldimi.
Saulės poveikis: ultravioletiniai (UV) spinduliai iš saulės ar soliariumų gali skatinti apgamų atsiradimą.
Hormoniniai pokyčiai: apgamų skaičius ir išvaizda gali kisti dėl hormoninių pokyčių, pvz., paauglystėje, nėštumo metu ar menopauzės laikotarpiu.
Odos fototipas: žmonės, turintys šviesią odą ir plaukus, yra linkę turėti daugiau apgamų, nes jų oda yra jautresnė saulės poveikiui.
SAPIEGOS klinikoje efektyvus apgamų šalinimas atliekamas su galingiausiais ir greičiausiais CO2 lazeriais pasaulyje – „Lumenis AcuPulse“ bei „FRAXIS“.
Apgamų šalinimas dermatologiniu CO2 lazeriu išlieka auksiniu odos darinių šalinimo standartu, galinčiu pakeisti skalpelį.
Profilaktiškai per metus reikėtų bent kartą apsilankyti pas dermatologą, apžiūrėti odos darinius arba kai pastebėjote jų pakitimus. Gydytojas konsultacijos metu darinių pokyčiams įvertinti naudos dermatoskopą, kuris padės geriau įvertinti situaciją.
„FotoFinder“ – tai auksinis standartas dermatologijos diagnostikoje. Tai integruota ankstyvo odos vėžio atpažinimo vaizdo sistema, specialiai sukurta visiems svarbiausiems odos tyrimo ir vizualizavimo aspektams atlikti. Dėl tikslumo tai vienas labiausiai vertinamų odos vėžio diagnostikos prietaisų, patvirtintų daugybės mokslo apdovanojimų. Pasitelkiant kalibruotą optiką, oda padidinama nuo 20 iki 140 kartų, kad kiekvieną kartą apgamų analizė būtų nuosekli. Skaitmeninis dermatoskopas leidžia fotografuoti, žymėti, palyginti, saugoti ir perkelti dermatoskopinius vaizdus, taip pat aiškiai vizualizuoti ir analizuoti įtartinus pažeidimus pacientui bei gydytojui.
Chirurginis odos darinių šalinimas – tai procedūra, kurios metu saugiai ir veiksmingai pašalinami įvairūs odos dariniai, tokie kaip besikeičiantys apgamai ar cistos, dermatofibromos ir kt.. Ši procedūra atliekama gydymo tikslais, dėl estetinių priežasčių ar patogumo poreikio. Tokios procedūros rekomenduojamos ir siekiant užkirsti kelią galimam odos vėžiui, ypač jei odos darinys keičia formą ar spalvą. Pastebėjus tokį darinį, būtina nedelsiant kreiptis į specialistą – dermatovenerologą.