lt

Tyrimai

„Sapiegos klinikos“ specializacija – odos ligų diagnostika ir gydymas. Be pradinio klinikinio odos problemos įvertinimo (anamnezės, bėrimų, darinių apžiūros) galutinei diagnozei nustatyti gali būti reikalingi papildomi tyrimai.

Mūsų klinikoje odos ligoms diagnozuoti atliekami šie tyrimai.

Bakteriologinis tyrimas (bakterijų sukeltų odos ligų diagnostikai): pasėlis dėl bakterijų, jautrumo antibiotikams nustatymas. Specialiu tamponėliu paimamas pūlingas sekretas nuo odos paviršiaus ir laboratorijoje sėjamas į specialią terpę.

Mikologiniai tyrimai (grybelinių odos, nagų, plaukų ligų diagnostikai): mikroskopinis tyrimas (odos pleiskanų nuogramdos ar nago gabalėlis apžiūrimi po mikroskopu) ir pasėlis (specialioje terpėje iš medžiagos, paimtos nuo odos ar nago, auginamos grybelių kultūros).

Parazitologinis mikroskopinis tyrimas dėl niežų erkės: odos nuogramdos įvertinamos po mikroskopu, ieškant niežų erkės.

Dermatoskopija – tai diagnostinė priemonė odos pokyčiams įvertinti naudojant dermatoskopą, t. y. instrumentą, kuris padidina matymo lauką poliarizuota ar nepoliarizuota šviesa. Tai labai svarbus įrankis vertinant pigmentinius odos pokyčius. Šis tyrimas atliekamas po klinikinio odos tyrimo ir leidžia apžiūrėti epidermio ir gilesnius viršutinius dermos sluoksnio darinius.

Tai padeda dermatologui atskirti melanocitinius ir nemelanocitinius pokyčius, o didžiausią reikšmę turi ankstyvai melanomos diagnostikai. Melanoma yra pikčiausias odos vėžys, kuris apie 50 proc. atvejų atsiranda sveikoje odoje kaip naujas darinys, 50 proc. – iš besikeičiančių apgamų. Laiku diagnozavus, melanoma yra išgydomas vėžys. Skirtingai nuo kitų vėžio formų, ją dažnai nesunku nustatyti reguliariai atliekant odos patikras pas specialistą.

Dermatoskopija padeda diferencijuoti įvairius odos navikus – tiek gerybinius, tiek piktybinius (keratozes, dermatofibromas, hemangiomas, karpas, bazaliomas ar plokščialąstelines karcinomas, melanomą ir kitus pakitimus). Šis tyrimas padeda diagnozuoti darinio tipą ir nustatyti, kada reikalingas gydymas.

Dermatoskopija naudojama ne tik odos dariniams įvertinti, bet puikiai tinka ir odos uždegiminėms, infekcinėms, jungiamojo audinio bei kitoms ligoms diagnozuoti.

Skaitmeninė dermatoskopija leidžia stebėti apgamo pokyčius laikui bėgant, kiekvieno tyrimo metu išsaugomi odos pakitimų vaizdai ir lyginami su ankstesniais, o jei pastebimi ženklūs darinio pakitimai, mūsų gydytojai nurodys jį pašalinti.

Trichoskopija – dermatoskopijos metodas, naudojamas nustatant plaukų ligas. Tyrimo metu įvertinama skalpo, plaukų, jų folikulų būklė.

Odos biopsija – labai svarbus tyrimas dermatologijoje galutinei diagnozei nustatyti. Šio tyrimo metu vietiškai nuskausminus paimamas odos mėginys ir siunčiamas į laboratoriją histopatologiniam tyrimui mikroskopu.

Išskiriamos trys odos biopsijos rūšys:

Prakalo biopsija: vietiškai nuskausminus, specialia prakalo adata sukamaisiais judesiais išimamas odos gabalėlis.

Ekscizinė biopsija: vietiškai nuskausminus, skalpeliu išpjaunamas visas odos darinys / pakitimas su jį supančio sveiko audinio kraštu, defektas susiuvamas. Siūlai išimami po 7–12 dienų.

Skutamoji biopsija: šiuo atveju skalpeliu nugramdomas viršutinis odos sluoksnis. Vietinio nuskausminimo dažnai net neprireikia.

 

Kainos

Gyd. dermatovenerologo konsultacija su dermatoskopija

99 €

Gyd. dermatovenerologo konsultacija su skaitmenine dermatoskopija

138 €

Gyd. Trichologo konsultacija su skaitmeniniu tyrimu „TrichoScan" (-7%)

148 € 138 €

Odos „punch" biopsija

89 €

Chirurginis histologinis tyrimas

79 €

Citologinis tyrimas

59 €

Imunohistocheminis audinio ištyrimas

49 €

Odos, nagų mikroskopinis tyrimas dėl grybelinių ligų (vienas objektas)

39 €

Odos, nagų pasėlis ir antibiograma

69 €

PGR dėl dermatofitų ir mieliagrybių

89 €

PGR dėl dermatofitų

69 €

PGR candida paletė

69 €

Daugiau

Registracija

    Prisegamo dokumento dydis negali viršyti 5MB

    JŪSŲ REGISTRACIJA SĖKMINGAI IŠSIŲSTA!

    Dėkojame, kad kreipiatės. Jūsų pasirinktas vizito laikas preliminarus. Mūsų administratorės stengsis atsakyti ir patvirtinti Jūsų registraciją kuo greičiau. Jei užklausa gauta ne darbo metu, atsakysime Jums kitos darbo dienos rytą. Dėkojame už kantrybę.

    Jūsų „Sapiegos klinika“