Ypatingi sezono pasiulymai, nuolaidos iki – 62%

Daugiau

Atopinis Dermatitas

Kas tai?

Atopinis dermatitas, dar žinomas kaip atopinė egzema, yra lėtinė uždegiminė odos liga, kuri dažniausiai pasireiškia vaikams, bet gali tęstis ir suaugus. Ši būklė sukelia niežtinčias, sausas, raudonas ir pleiskanojančias odos vietas. Atopinis dermatitas dažniausiai paveikia veidą, rankas, kojas, bet gali pasireikšti bet kurioje kūno vietoje.

Atsiradimo priežastys

Genetiniai veiksniai: Atopinis dermatitas dažnai būna šeimos istorijoje, todėl manoma, kad genetika vaidina svarbų vaidmenį.

Imuninės sistemos disfunkcija: Žmonės su atopiniu dermatitu turi pernelyg aktyvią imuninę sistemą, kuri reaguoja į aplinkos dirgiklius, sukeliančius uždegimą.

Aplinkos veiksniai: Alergenai (pavyzdžiui, dulkių erkutės, žiedadulkės), klimato sąlygos (pvz., šaltas ir sausas oras) gali sukelti ar pabloginti atopinį dermatitą.

Odos barjero disfunkcija: Žmonės su atopiniu dermatitu turi odos barjero funkcijos sutrikimų, dėl kurių oda lengviau praranda drėgmę ir yra labiau reaguoja į dirgiklius.

Simptomai

Intensyvus niežėjimas: Niežėjimas dažnai yra sunkiausias ir labiausiai trikdantis simptomas.

Sausa ir pleiskanojanti oda: Oda gali būti labai sausa, todėl ji linkusi pleiskanoti ir skilinėti.

Paraudimas ir uždegimas: Pažeistos odos vietos tampa raudonos ir uždegusios.

Odos bėrimai: Bėrimai gali atsirasti įvairiose kūno vietose, dažniausiai alkūnių ir kelių linkiuose.

Odos sustorėjimas: Ilgainiui nuolatinis niežėjimas ir kasymas gali sukelti odos sustorėjimą (lichenifikaciją).

Dermatovenerologo konsultacija

Dermatologo konsultacija apima paciento apklausą, klinikinį odos ir matomų gleivinių įvertinimą, tyrimų komentarą, diagnozės nustatymą, gydymo paskyrimą, procedūros atlikimo paaiškinimą, galimų procedūrų palyginimą, rekomendacijas po gydymo ar procedūros atlikimo.