lt

Veido patempimas

Veido oda nuolatos veikiama visų aplinkos elementų, įskaitant ir kenksmingus, – būtent dėl šių priežasčių veido oda yra linkusi greičiau senti. Kol kitos kūno dalys dengiamos drabužių, veidas visuomet yra atviras aplinkai ir saulei, taigi šių elementų atspindys – būtent mūsų veide. Pirmieji senėjimo požymiai yra veido odos elastingumo sumažėjimas, raumenų atsipalaidavimas, natūralių raukšlių ir linkių pagilėjimas bei pakitę veido kontūrai. Veido patempimo operacija yra labai sėkminga procedūra pašalinant ar sumažinant minėtuosius pakitimus, o rezultatas išsilaiko ilgiau negu 5 metus. Praėjus ilgesniam periodui, veidas vis tiek atrodys geriau nei be operacijos.

Apie procedūrą

Veido patempimo operacija be abejonės yra viena centrinių figūrų visoje estetinėje chirurgijoje. Tai yra dažniausia ir svarbiausia estetinė procedūra, priklausanti veido kontūrą atkuriančių operacijų grupei, suteikiančių anksčiau turėtą išvaizdą. Veido patempimas taip pat yra pagrindas daugeliui kitų veido operacijų bei gali būti kombinuojama kartu su jomis. Kaip ir visos estetinės procedūros, taip ir ši turi tiek objektyvią, tiek subjektyvią pusę, tačiau Sapiegos klinikos estetinės chirurgijos gydytojai suteiks jums objektyvią nuomonę apie tikėtinus ir siekiamus rezultatus, apie tai, ar jums apskritai reikalinga ši procedūra, o galbūt – chirurginio bei nechirurginio gydymo kombinacija.

Veido patempimo operacija įtempia ne tik veido odą, bet ir minkštųjų kaklo audinių. Po tokios procedūros matomi pokyčiai tiek veide, tiek kakle. Geriausi rezultatai matomi viduriniame bei apatiniame veido trečdaliuose bei aplink apatinio žandikaulio kraštą, kur susisiekia smakras ir kaklas.

Ar aš tinkamas kandidatas?

Veido patempimas yra atliekamas, kuomet yra matomi senėjimo požymiai: raukšlės, kabanti oda, prarastas veido kontūras, vadinamoji liūdna mimika. Dažniausiai veido patempimo procedūra atliekama sveikiems, aktyviomis infekcinėmis ligomis nesergantiems pacientams tarp 40 ir 65 metų amžiaus.

  • Prieš Procedūrą

  • Procedūros metu

  • Po procedūros

Prieš operaciją yra atliekami standartiniai tyrimai: bendras kraujo tyrimas, bendras šlapimo tyrimas, koaguliograma, elektrokardiograma bei fizinis ištyrimas. Konsultacijos metu gausite visą reikiamą informaciją apie būtinus atlikti tyrimus. Taip pat jūsų laukia nuodugni gydytojo anesteziologo konsultacija, kadangi veido patempimo operacijos metu yra taikoma bendroji nejautra.

Priklausomai nuo chirurginės technikos, estetinė veido atjauninimo chirurgija gali trukti net iki 3–4 val. Dažniausiai veido ir kaklo odos chirurginės operacijos yra atliekamos kartu. Pjūvių kiekis bei dydis priklauso nuo individualių siekinių bei būklės (odos kokybės, raumenų relaksacijos).

Dažniausiai atliekamas kelių milimetrų pjūvis antakių linkyje, priešais ausį bei už ausies. Smulkūs pjūviai atliekami po smakru bei žemiau apatinio žandikaulio kampo. Tuomet – poodinio audinio patempimas (vidinis sluoksnis), perteklinių audinių bei odos pašalinimas ir galiausiai siūlių užsiuvimas. Esant reikalui, gali būti daromas ir keliais centimetrais žemiau kaklo esantis pjūvis tam, kad būtų pašalinti centrinėje kaklo dalyje esantys riebalai bei patempiami vidurinėje linijoje esantys kaklo raumenys. Veido patempimo operacija gali būti kombinuojama su kitomis veido operacijomis (korekcijos, implantacijos ir t. t.).

Sveikimo periodas priklauso nuo operacijos apimties ir tipo. Pooperaciniu periodu (24–48 val.) rekomenduojamas šaldymas, nuskausminamieji vaistai, kurie palengvina bendrą būklę bei turi teigiamos reikšmės sveikimui. Pirmąją savaitę po operacijos paprastai rekomenduojami antibiotikai, maistą reikėtų rinktis lengvai virškinamą, ypač pirmosiomis dienomis.

Grįžimas prie normalios dienotvarkės galimas 7–14 dienų periode po operacijos, tačiau fizinė veikla turėtų būti ribojama bent 4–6 savaites. Veido bei ausų jutimai grįžta per pirmąjį mėnesį, retesniais atvejais – šiek tiek ilgiau. Pooperaciniai randai paprastai nežymūs, paslėpti natūraliuose linkiuose, už ausų. Pirmieji rezultatai matomi po 2 savaičių, o galutiniai – per 6–12 mėnesių.

Nepageidaujami poveikiai dažniausiai laikini: pirmosiomis dienomis po operacijos tikėtinas veido tinimas, mėlynės, dėl to pirmosiomis paromis rekomenduojamas lengvas veido šaldymas kompresais. Keletą–keliolika dienų veidas gali būti skaudus, įtemptas, jautrus – šiems pojūčiams sumažinti skiriami nuskausminamieji vaistai.

Ankstyvosios komplikacijos gali būti:

Kraujavimas
Odos ir poodinio audinio infekcija
Veido nervo paralyžius (retais atvejais)

Vėlyvosios komplikacijos:

Žymi veido asimetrija tarp kairės ir dešinės pusių (natūrali asimetrija yra visuomet)

Pastebėjus kitus specifinius, nerimą keliančius simptomus, nedelsdami kreipkitės į specialistą.

Nepamirškite, jog tam, kad pooperacinis periodas būtų sklandus, o sveikimas – užtikrintas ir greitas, labai svarbu sekti gydytojo instrukcijas bei tinkamai rūpintis savimi.

Kainos

Antakių pakėlimas

1400 - 1500 €

Veido odos patempimas

4000 - 4600 €

Klasikinis veido vidurinės ir apatinės dalies tempimas

3000 - 3700 €

Mini veido tempimas

2400 - 3000 €

Smakro padidinimas (kaina su implantu)

1400 - 1800 €

Veido jauninimas riebalų injekcijomis

900 - 1500 €

Riebalo persodinimo į veidą operacija (bazinė kaina)

870 €

Riebalo persodinimo operacija (kiekviena papildoma zona)

100 €

Kaklo odos patempimas

1600 - 3800 €

Kaklo riebalų išsiurbimas

450 - 700 €

Pasmakrės plastinė operacija (bendrinėje nejautroje)

1160 €

Daugiau