lt

Medikamentinės injekcijos plaukų slinkimui gydyti

Plaukų slinkimas gali būti sukeltas įvairių priežasčiųkartais tai tiesiog vitaminų trūkumas, o kartais rimtesnė problema. Gydytojas dermatologastrichologas gali rekomenduoti medikamentinį plaukų slinkimo gydymą, atsižvelgdamas į individualius paciento poreikius ir galvos odos būklę. Pagrindiniai SAPIEGOS klinikoje naudojami medikamentai šiai problemai spręsti: botulino toksino, „Kenalog” ar „Dutasteride” injekcijos.

Botulino toksino injekcijos:

 • Poveikis: Botulino toksinas atpalaiduoja galvos odos raumenis, pagerindamas kraujotaką ir maistinių medžiagų tiekimą į plaukų folikulus. Taip pat mažina dihidrotestosterono (DHT), kuris yra atsakingas už plaukų folikulų mažėjimą ir nykimą, kiekį.
 • Nauda: Po procedūros plaukai tampa stipresni, mažiau riebaluojasi, sumažėja seborėjinio dermatito požymiai ir prakaitavimas. Šios injekcijos sustiprina kitus medikamentinius gydymo būdus.

 

„Kenalog” injekcijos:

 • Poveikis: Kenalog yra kortikosteroidas, kuris mažina uždegimą ir imuninės sistemos atsaką, kuris dažnai sukelia plaukų slinkimą.
 • Nauda: Injekcijos tiesiogiai veikia pažeistas vietas, slopindamos uždegimą ir skatindamos plaukų folikulų atsigavimą bei naujų plaukų augimą. Atliekamos  autoimuninio slinkimo atvejais.

 

„Dutasteride” injekcijos:

 • Poveikis: Dutasteridas yra antros kartos fermento 5 alfa-reduktazės inhibitorius, slopinantis tiek I, tiek II tipo fermentus. Jis tris kartus stipriau slopina II tipo 5 alfa-reduktazę nei finasteridas.
 • Nauda: Dutasteridas sumažina DHT kiekį serume iki 90%, o finasteridas tik iki 70%. Tai efektyvus naujas androgenetinės/androgeninės alopecijos gydymo būdas, taikomas klinikinėje praktikoje.
 • Indikacijos: Tinka pacientams, sergantiems androgenine alopecija, nes padeda sumažinti hormonų poveikį plaukų folikulams, stabdydamas plaukų slinkimą ir skatindamas jų augimą.

 

SVARBU: Visi šie medikamentai yra injekuojami tiesiai į galvos odą, kad preparatai veiksmingai veiktų tiksliai ten, kur reikia. Svarbu medikamentines injekcijas atlikti atsargiai ir tik pagal gydytojo nurodymus, siekiant išvengti šalutinių reakcijų.

Ar aš tinkamas kandidatas?

Medikamentinės injekcijos tinka įvairaus amžiaus vyrams ir moterims, sergantiems alopecija, taip pat tiems, kurių plaukai yra pažeisti dėl saulės ar kitų veiksnių. Medikamentinės injekcijos netinka nėščioms ir maitinančioms moterims, žmonėms su infekcinėmis ligomis.

Ko galima tikėtis po procedūros:

 • Stipresni ir žvilgantys plaukai: Plaukai tampa stipresni ir žvilgesni dėl pagerėjusios kraujotakos ir maistinių medžiagų tiekimo.
 • Mažesnis plaukų slinkimas: Dėl geresnio folikulų maitinimo gali sumažėti plaukų slinkimas.
 • Pilnas poveikis: Matomas maždaug po dviejų savaičių. Kad išlaikytumėte rezultatus, rekomenduojama procedūrą kartoti kas 4-6 mėnesius.

Jei turite plaukų slinkimo ar retėjimo problemų, rekomenduojame kreiptis į gydytoją dermatologą – trichologą. Jis įvertins jūsų situaciją, sudarys tyrimų ir gydymo planą bei parinks tinkamas procedūras.

Ko galima tikėtis po procedūros: Ko galima tikėtis po procedūros:
 • Prieš Procedūrą

 • Procedūros metu

 • Po procedūros

PRIEŠ PROCEDŪRĄ 

Specialistas atlieka išsamią galvos odos analizę: nustato jos būklę ir priima sprendimą, kokiose galvos srityse bei kokio pobūdžio medikamentai turėtų būti naudojami. Prieš procedūrą galvos oda nuodugniai apžiūrima. 

PROCEDŪROS METU 

Medikamentai suleidžiami maža adata rankiniu būdu arba naudojant specialią įrangą, kuriuo dirbant jaučiamas minimalus diskomfortas. Kiekvieno dūrio metu į odą patenka nedidelis preparato kiekis. Atliekamų injekcijų technikos gali skirtis: priklausomai nuo odos būklės, jautrumo, gali būti parenkamos skirtingos adatėlės, o esant ryškesniems plikimo reiškiniams, procedūros turėtų būti intensyvesnės. 

Procedūra kartojama kas 2–4 savaites apie 4 mėnesius arba pagal individualias gydytojo rekomendacijas. 

PO PROCEDŪROS 

Medikamentinių injekcijų rezultatai gali būti matomi: 

 • dažnai plaukų slinkimas sumažėja jau po 1–2 procedūrų, 
 • maži ataugę plaukeliai pastebimi po 1–2 mėnesių. 

Procedūra yra beveik beskausmė, alerginės reakcijos pasitaiko retai. Paprastai iškart po procedūros pacientai gali grįžti prie įprastinės dienotvarkės, tačiau kurį laiką nerekomenduojami atviri saulės spinduliai ar saulės vonios. Pirmą parą po procedūros nerekomenduojama trinkti galvą, eiti į pirtį ir vartoti alkoholinius gėrimus. 

Dažniausiai nepageidaujamo poveikio rizika yra susijusi su nepakankamai kvalifikuotu specialistu ar netinkamais preparatais. Tačiau jums dėl to nereikėtų nerimauti, nes „Sapiegos klinikoje“ procedūras atlieka tik kvalifikuoti specialistai, o naudojamos priemonės atitinka griežčiausius reikalavimus. 

Kainos

„Kenolog” injekcijos skalpo (galvos sričiai)

99 €

„Dutasteride” injekcijos skalpo (galvos sričiai)*(-10%)

299 € 269 €

Botulino toksino injekcijos skalpo (galvos sričiai)*(-15%)

319 € 271 €

Gyd.trichologo konsultacija su skaitmeniniu „TrichoScan” tyrimu*(-7%)

148 € 138 €

*Pasiūlymai galioja atliekant procedūras iki 2024-08-15