lt

Atlėpusių ausų korekcija

Atlėpusių ausų korekcija yra tarp populiariausių plastinių-rekonstrukcinių operacijų, ypač vaikams. Įvairios ausų deformacijos, lemiančios jų atlėpimą, dažniausiai yra nulemtos genetinių priežasčių, pagrindinės jų yra šios: nepakankamas priešvijoklio išsivystymas, nepakankamas giliosios kriauklės išsivystymas bei šių priežasčių derinys. Abi šios anatominės struktūros yra išsidėsčiusios išorinėje ausyje. Kadangi tai yra genetinės priežastys, ausų atlėpimas matomas jau iš karto gimus vaikeliui. Augant, deja, atlėpusių ausų sukeliamos emocinės problemos vis didėja, o ypač pradėjus eiti į mokyklą ir paauglystės metu – būtent dėl šių priežasčių atliepusių ausų korekcija turėtų būti atliekama kuo anksčiau.

Apie procedūrą

Atlpusių ausų korekcija, dar vadinama otoplastika, paprastai atliekama vaikystėje, tačiau taip pat sėkmingai gali būti atlikta ir bet kurio amžiaus žmonėms, turintiems išorinio ausies kaušelio defektų.

Operacija yra atliekama modeliuojant ausies kremzlę ir priglaudžiant ausies kaušelį arčiau prie galvos (už ausies esančio smilkinkaulio). Operacinis pjūvis yra sunkiai matomas, kadangi slepiasi įlinkyje, esančiame tarp ausies ir galvos.

Ar aš tinkamas kandidatas?

Būsimi pacientai turėtų svarstyti ausų korekcijos galimybę, jeigu:

Jaučiasi nepatenkinti savo ausų forma
Ausys yra atlėpusios

Atliepusių ausų korekcija tinkama tiems pacientams, kurių gera sveikatos būklė (neserga sunkiomis gretutinėmis ligomis, infekcinėmis ligomis, nekarščiuoja ir t. t.) bei yra teigiamai nusiteikę ir turi realistinių lūkesčių.

  • Prieš Procedūrą

  • Procedūros metu

  • Po procedūros

Otoplastika (Atliepusių ausų korekcija) – sėkminga operacija, po kurios jau iš karto matomas ilgalaikis rezultatas. Pirmasis žingsnis ruošiantis ausų plastinei operacijai – pirminė plastinių operacijų chirurgo konsultacija. Sapiegos klinikoje mielai jus pakonsultuos plastinių operacijų chirurgas Gediminas Rauba ir plastinių operacijų chirurgė Jelena Romanova-Paškevič. Konsultacijos metu aiškiai aptarsite visas detales, galimą riziką, sužinosite pasiruošiamojo proceso žingsnius bei procedūros apimtį. Taip pat chirurgas atsakys į visus jums rūpimus klausimus. Jei negalite atvykti į pirminę konsultaciją, visuomet galime pasikonsultuoti nuotoliniu būdu bendruoju klinikos el. paštu info@sapiegosklinika.lt

Operacija paprastai trunka 1–2 val., tačiau, priklausomai nuo korekcijos masto ir individualių anatominių struktūrų, gali trukti ir ilgiau. Chirurginės procedūros metu gali būti naudojama tiek vietinė, tiek bendroji anestezija. Yra ne vienas atlėpusių ausų korekcijos metodas, tačiau dažniausiai modeliuojama ausies kremzlė ir pjūvis daromas iškart už ausies tarp kaušelio ir smilkinkaulio. Jeigu yra papildomų šalintinų audinių – jie pašalinami, toje vietoje gražiai modeliuojama oda. Konsultacijos metu su jus operuosiančiu chirurgu nutarsite jums tinkamiausią ausų korekcijos metodą bei chirurginės technikos būdą, kad pooperacinis rezultatas džiugintų natūralia ir gražia ausų išvaizda.

Po procedūros storu tvarsčiu arba „Kobano“ bintu bus apvyniota galva tam, kad būtų uždengtos ausys. Šis tvarstis paprastai turi būti laikomas nuo 24 iki 48 val., o po to keičiamas elastiniu tvarsčiu dar kelioms dienoms. Po operacijos reikėtų 3–4 savaites šį elastinį tvarstį ar specialią ausų juostą naudoti nakčiai tam, kad būtų apsaugotos ausys nuo nenumatytų aplinkybių miegant. Pirmas dienas po operacijos gali būti jaučiamas įvairaus stiprumo skausmas, kuris šalintinas nuskausminamaisiais vaistais.

Kaip ir kiekvienos operacijos metu, galimas operuojamosios srities patinimas bei kraujavimas. Visus galimus nepageidaujamus poveikius bei riziką konkrečiai jums aptarsite konsultacijos metu su chirurgu.

Kainos

Ausų plastinė operacija (vietinė nejautra)

770 €

Ausų plastinė operacija (vietinė nejautra)

870 €

Ausų plastinė operacija (bendrinė nejautra)

1100 €

Ausų plastinė operacija (bendrinė nejautra)

1200 €

Ausies (vienos) plastinė operacija

400 €

Ausies (vienos) plastinė operacija

450 €

Ausies (vienos) plastinė operacija

580 €

Ausies spenelio plastika

350 €