lt

Nosies plastinė operacija

Nosies plastinė operacija (rinoplastika) – tai viena kūrybiškiausių, intelektualiausių plastinių-estetinių operacijų.

Nosis yra centrinė veido figūra, todėl ypač svarbi veido harmonijai. Nosies plastinė operacija atliekama itin kokybiškai, kad nauja nosies forma būtų pritaikyta pagal visas kitas veido dalis ir sudarytų harmoningą visumą. Nosies operacija gali padėti pašalinti nosies kuprelę, koreguoti nosies nugarėlės ir šnervių formą, pakeisti nosies galiuko formą (suploninti, sumažinti, pakelti ir t. t.), sumažinti visą nosį, pakeisti kampą tarp nosies ir viršutinės lūpos.

Apie procedūrą

Nosies plastinė operacija – tai atitinkamų nosies struktūrų performavimas, kurios metu didelė nosies apimtis gali būti mažinama šalinant dalį kremzlės ar kaulo (priklausomai nuo nosies srities). Kartais yra reikalingos papildomos medžiagos – kremzliniai transplantai (vadinamieji graftai). Dažniausiai šiam tikslui naudojama kremzlė imama iš nosies pertvaros, vidurinės nosies dalies. Retais atvejais kremzlė gali būti imama ir iš ausies bei šonkaulių. Remodeliuojant formą taip pat gali pasitarnauti oda bei minkštieji audiniai, o kai kuriais atvejais gali būti naudojami audinių užpildai bei riebalinės medžiagos graftai. Tikslas – padidinti pažeistų sričių tūrį formuojant dailią ir proporcingą nosį.

Ar aš tinkamas kandidatas?

Nosies operacija (rinoplastikos) rekomenduojama pacientams, kurie:

Jaučiasi nepatenkinti savo nosies forma, dydžiu, kampais

Nosis yra per didelė / per maža arba neproporcinga, lyginant su kitomis veido dalimis

Jeigu turite kvėpavimo problemų dėl reikšmingai iškrypusios pertvaros

Jeigu nosies galiukas yra per aukštai / per žemai / per platus, taip pat esant nosies kuprelei

Geras kandidatas nosies plastinei operacijai yra pacientas, kurio gera sveikatos būklė (neserga sunkiomis gretutinėmis ligomis, infekcinėmis ligomis, nekarščiuoja ir t. t.) bei yra teigiamai nusiteikęs ir turi realistinių lūkesčių.

  • Prieš Procedūrą

  • Procedūros metu

  • Po procedūros

Pirmasis žingsnis ruošiantis rinoplastikai – pirminė plastinių operacijų chirurgo konsultacija. Sapiegos klinikoje mielai jus pakonsultuos plastinių operacijų chirurgė Jelena Romanova-Paškevič. Konsultacijos metu aiškiai aptarsite visas detales, galimas rizikas, sužinosite pasiruošiamojo proceso žingsnius bei procedūros apimtis. Taip pat chirurgė atsakys į visus jums rūpimus klausimus. Jei negalite atvykti į pirminę konsultaciją, visuomet galime pasikonsultuoti nuotoliniu būdu bendruoju klinikos el. paštu info@sapiegosklinika.lt

Operuojantis chirurgas pasižymi sritį, kurioje atliks įpjovimus tam, kad pasiektų nosies kaulinę bei kremzlinę dalis (nosies pagrindą). Nosies operacija atliekama naudojant atvirą operacinę techniką, kuomet įpjovimai daromi nosies išorėje su nežymiu įpjovimu nosies apačioje tarp šnervių, kuris susisiekia su kitais įpjovimais, daromais iš nosies vidaus. Oda yra švelniai pakeliama – struktūros tampa aiškiai matomos. Ši atvira rinoplastikos technika suteikia puikią nosies struktūrų vizualizaciją bei padeda numatyti konkrečius bei tikslius chirurginių manipuliacijų sprendimus, taigi siekiama kuo mažesnės traumatizacijos ir tikslios probleminių sričių korekcijos.

Nosis yra mažinama / didinama pridedant ar šalinant tam tikrą kremzlinę ar kaulinę dalis bei formuojant iš vidaus nosį prilaikančias struktūras.

Operacijos pabaiga: suteikus nosiai norimą formą yra nukeliami pakelti audiniai bei oda, smulkiomis siūlėmis užsiuvami pjūviai.

Operacijos metu dažniausiai yra naudojama bendroji anestezija.

Iš karto po operacijos turėsite dėvėti nosies įtvarą – taip bus užtikrinamas saugumas jūsų nosiai miego metu ar esant atsitiktiniams sutrenkimams. Dėvėjimo trukmė – skirtinga, nuo kelių dienų iki savaitės ar daugiau. Nenustebkite – nosis bei aplink ją esanti sritis gali būti ištinusi, skausminga, jautri, su mėlynėmis. Pirmąją parą po operacijos paprastai pacientas stebimas palatoje su slaugytojų komanda, kad būtų įsitikinta, jog pooperacinis sveikimas yra sklandus.

Fizinės veiklos apribojimas: aktyvią fizinę veiklą reikės kuriam laikui apriboti, koks tai laikas – labai individualus klausimas, kurį aptarsite su jus operuosiančiu chirurgu. Tai gali užtrukti nuo kelių dienų iki kelių savaičių ar mėnesio.

Bendros, su visomis chirurginėmis intervencijomis susijusios komplikacijos yra šios:

Su anestezija susijusios komplikacijos
Hematoma ar seroma (kraujo ar skysčių susikaupimas už odos, reikalaujantis pašalinimo)
Infekcijos
Kraujavimas
Jutimo sutrikimai
Randai
Alerginės reakcijos
Greta esančių struktūrų pažeidimas
Nepasiektas norimas rezultatas bei reikalinga papildoma operacija

Komplikacijos, susijusios su rinoplastika, nėra dažnos, tačiau jas būtina žinoti ir apsvarstyti:

Odos problemos ar odos sužalojimai dėl tvarstymo ar dėl naudojamų graftų bei jų įterpimo po plona oda
Nosies „blokas“ dėl didelio tinimo nosies viduje
Pertvaros pažeidimas

Galimos rizikos bus nuodugniai aptartos prieš pasirašant sutikimą operacijai. Jus operuosiantis chirurgas suteiks visą reikiamą informaciją bei patarimus, kaip apsisaugoti nuo pooperacinių reiškinių bei su jais susijusios rizikos, ką daryti, kad kuo greičiau grįžtumėte į normalų gyvenimą bei džiaugtumėtės harmoninga, jūsų veido proporcijas atitinkančia dailia nosimi.

Kainos

Nosies plastinė operacija

3000 - 4300 €

Nosies galo korekcija

2200 €

Nosies pertvaros korekcija

1600 €

Nosies formos ir pertvaros korekcija

3000-4300 €