lt

Plaukų slinkimas moterims

Plaukų slinkimas būdingas vidutinio amžiaus vyrams, tačiau ši problema paveikia ir 30 % moterų. Jos taip pat patiria plaukų slinkimą arba silpnėjimą.Plaukų slinkimas yra normalus fiziologinis reiškinys, kai per dieną iškrenta apie 10–70 plaukų, ypač juos plaunant. Plaukams būdingas tam tikras cikliškumas: jie auga, vėliau „miega“ ir jų mažėja, o tada jų vietoje išauga nauji plaukai. Sunkumų kyla tada, kai iškrenta daugiau nei 100 plaukų ir plauko negalima atkurti ar sustabdyti jų slinkimo

Plaukų slinkimą daugiausia lemia genetinių veiksnių, hormonų ir amžiaus derinys. Be androgeninės alopecijos, plaukų slinkimas gali būti susijęs ir su kitomis priežastimis, iš kurių dažniausias vartojamų vaistų poveikis, stresas, neigiamas aplinkos poveikis ir nepakankama mityba, t. y. geležies, cinko ir vitamino B trūkumas.

Nors plaukų slinkimas būdingesnis vyrams, apie 30 % moterų taip pat susiduria su alopecijos keliamomis problemomis.

Moterys plaukų slinkimą dažniausiai patiria vėlesniame amžiuje nei vyrai, tačiau plaukai gali susilpnėti ar pradėti slinkti ir būnant jaunesnio amžiaus, tad plikimą gali patirti įvairaus amžiaus moterys.

Registruokitės konsultacijai

Dažniausia moterų plaukų slinkimo priežastis. Dažniausia moterų plaukų slinkimo priežastis.

Dažniausia moterų plaukų slinkimo priežastis.

Dažniausia moterų plaukų slinkimo priežastis – androgeninė alopecija. Tačiau androgeninė alopecija vyrų ir moterų plaukus veikia skirtingai.

Vyrams plaukų retėjimas dažniausiai pastebimas galvos odos šonuose, o vėliau – ir centrinėje galvos odos dalyje. Moterims, patiriančioms androgeninę alopeciją, dažniausiai plaukų retėjimas pastebimas aplink sklastymą. Nors plaukai ir atrodo išretėję, plikimas nebūna toks akivaizdus kaip vyrams.

Specialistai moterų plaukų slinkimo laipsnį nustato pagal Ludwigo skalę, o vyrų – pagal Norwoodo-Hamiltono skalę.

Pagal Ludwigo skalę:

  • I laipsnis – nedidelis retėjimas, prasidedantis aplink sklastymą;
  • II laipsnis apima plaukų slinkimo plėtimąsi apie sklastymą ir padidėjusį plaukų plonėjimą aplink jį;
  • III laipsnis – visiškas plaukų išretėjimas, kai viršugalvyje susidaro beplaukės odos sritis.

Daugeliu atvejų androgeninė alopecija yra nekenksmingas genetiškai nulemtas reiškinys. Tačiau kai kuriais atvejais plaukų slinkimas gali būti ir įvairių navikinių ligų, hormoninių sutrikimų bei tam tikrų vaistų vartojimo pasekmė. Todėl, prieš atliekant medicinines procedūras, svarbu tiksliai diagnozuoti plaukų slinkimo priežastį.

Alopecia areata – židininis plaukų slinkimas

Židininė alopecija (alopecia areata) yra antra pagal dažnumą plikimo būklė. Tai židininis plaukų slinkimas didesniame ar mažesniame galvos odos ar kūno plote. Ji būdinga abiejų lyčių atstovams. Kai iškrenta visi vienos srities plaukai, reiškinys vadinamas visiška alopecija, o kai iškrenta visi: ir galvos, ir viso kūno, plaukai – tai vadinamoji visuotinė alopecija.

Toks plaukų slinkimas prasideda dėl įvairių priežasčių, dažniausiai dėl autoimuninio sutrikimo, kai imuninė sistema puola plaukų folikulus ir taip sukelia pernelyg didelį ir greitą plaukų slinkimą.

Tokio tipo nuplikimas gali prasidėti ir po didelio streso ar žmonėms, turintiems skydliaukės sutrikimų.

Skirtingai, nei patiriant androgeninę alopeciją, kuri sukelia nuolatinį plaukų slinkimą, po židininės alopecijos plaukai vėl atauga 90 % atvejų. Maždaug pusės žmonių, sergančių šia liga, plaukai atauga per pusmetį.

Telogeninis plaukų slinkimas

Telogeninis plaukų slinkimas yra būklė, kai plaukai per greitai patenka į ramybės, arba „miego“, būseną, o vėliau per anksti iškrenta. Dėl to prarandama per daug plaukų, jų negalima atkurti, todėl plaukai išretėja visoje galvos odoje.

Paprastai tai yra laikinas plaukų slinkimas, vėliau jie atauga.

Telogeninio plaukų slinkimo priežastys yra įvairios: gali būti susijęs su dideliu stresu, toksinais iš aplinkos, kai kuriomis ligomis ar tam tikrų rūšių vaistų vartojimu. Toks plaukų slinkimas gali pasireikšti menopauzės arba nėštumo metu ir po gimdymo, o galima priežastis – mikroelementų (pvz., geležies, cinko, vitamino B) trūkumas. 

Kaip moterims išvengti plaukų slinkimo?

Pastebėjus, kad per dieną iškrenta daugiau nei 100 plaukų, svarbu kuo greičiau kreiptis į gydytoją dermatovenerologą, kad būtų išvengta ligų ir hormoninių sutrikimų. Jis pasiūlys veiksmingiausią plaukų slinkimo gydymo būdą.

SAPIEGOS KLINIKOJE taip pat siūlome plaukų augimą ir atkūrimą skatinančių procedūrų grįžtamo plaukų slinkimo atveju bei kaip papildomą pagalbą galvos odai po transplantacijos – mezoterapiją ir kamieninių ląstelių terapiją, naudojant savo kraują. Šios procedūros giliai maitina ir atkuria plaukų folikulus ir visas galvos odos ląsteles, padeda išsaugoti ir atauginti plaukus.

Mezoterapija – tai nechirurginis ir minimaliai invazinis estetinės dermatologijos metodas. Jis padeda atkurti galvos odą, tiesiai į ją suleidus vitaminų, mineralų, antioksidantų, hialurono rūgšties ir kitų veikliųjų medžiagų kokteilių. Šis metodas naudojamas daugiau nei šešiasdešimt metų ne tik plaukams atkurti, bet ir veido bei kūno odai atjauninti. Jis duoda labai gerų rezultatų. Dėl maistinių medžiagų trūkumo slenkantys plaukai įgauna stiprų stimulą ataugti, ir taip sustabdomas plaukų slinkimo procesas.

Plaukų slinkimą stabdanti terapija, naudojant savo paties kraują (PRP), – inovatyvus metodas. Per šią terapiją, naudojant kraujo plazmą, skatinamas galvos odos atsinaujinimas. Kraujo plazmoje esantys trombocitai, biologiškai aktyvios medžiagos ir augimo faktoriai natūraliai bei veiksmingai maitina ir skatina ląstelių regeneraciją.

Androgeninė alopecija taip pat gali būti gydoma tam tikrais medikamentais: minoksidiliu, finasteridu, antiandrogenais ar estrogenais, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad šie vaistai yra gana toksiški, sprendimą dėl jų vartojimo turi priimti gydytojas dermatologas.

Kartais gydytojas gali rekomenduoti kelių gydymo būdų derinį, pavyzdžiui: transplantaciją ir mezoterapiją arba kamieninių ląstelių metodą, kad pamaitintų galvos odą ir paskatintų persodintų plaukų atsinaujinimą.

Plaukų slinkimą patiria įvairaus amžiaus moterys. Jei esate viena iš jų, būtinai susisiekite su mūsų specialistų komanda, kuri gali pasiūlyti naujausių alopecijos gydymo būdų ir padėti užkirsti kelią plaukų slinkimui. Kreipkitės į patikimą mūsų profesionalų komandą! Registruokitės konsultacijai

Kaip moterims išvengti plaukų slinkimo? Kaip moterims išvengti plaukų slinkimo?