lt

Plaukų slinkimas vyrams

Plaukų slinkimas yra dažna vyrų problema: tam tikro laipsnio plikimą patiria apie 50 % vidutinio amžiaus ir 80 % vyresnio amžiaus baltaodžių vyrų. Manoma, kad vyrų plaukų slinkimą daugiausia lemia genetinių veiksnių, hormonų ir amžiaus derinys.

Plaukų slinkimas yra visiškai normalus fiziologinis reiškinys, kai per dieną iškrenta apie 10–70 plaukų, ypač juos plaunant. Plaukams būdingas tam tikras cikliškumas: jie auga, vėliau „miega“ ir jų mažėja, o tada jų vietoje išauga nauji plaukai. Sunkumų kyla tada, kai iškrenta daugiau nei 100 plaukų ir plauko negalima atkurti ar sustabdyti jų slinkimo.

Be androgeninės alopecijos, plaukų slinkimas gali būti susijęs ir su kitomis priežastimis, iš kurių dažniausias vartojamų medikamentų poveikis, stresas, neigiamas aplinkos poveikis ir nepakankama mityba, t. y. geležies, cinko ir vitamino B trūkumas. Bet kokiu atveju, kai tik pastebėsite, kad jūsų plaukai pradėjo sparčiau ir intensyviau slinkti, kreipkitės į gydytoją dermatovenerologą, kuris padės nustatyti priežastis.

Registruokitės konsultacijai

Dažniausia vyrų plaukų slinkimo priežastis. Dažniausia vyrų plaukų slinkimo priežastis.

Dažniausia vyrų plaukų slinkimo priežastis.

Dažniausia vyrų plaukų slinkimo priežastis yra androgeninė alopecija. Manoma, kad tokio tipo plaukų slinkimas yra susijęs su genetiniais veiksniais, hormonais ir amžiumi. Jis gali pasireikšti jau dvidešimties metų amžiaus ir lėtai progresuoti iki nuplikimo arba suaktyvėti tik būnant vyresnio amžiaus, ir tuomet plaukai slenka daug stipriau ir greičiau.

Dažniausiai pirmiausia pastebimas plaukų retėjimas galvos odos šonuose, vėliau – ir centrinėje galvos odos dalyje, o plaukų slinkimui pažengus, plaukų lieka tik aplink smilkinius ir pakaušio srityje.

Androgeninė alopecija yra ir dažniausia moterų plaukų slinkimo priežastis, tačiau ne tokia drastiška ir pastebima – ji apima viršugalvio sritį. Paprastai prasideda menopauzės metu ar pasiekus senatvinį amžių.

Alopecia areata – židininis plaukų slinkimas

Židininė alopecija (alopecia areata) yra antra pagal dažnumą plikimo būklė. Tai židininis plaukų slinkimas didesniame ar mažesniame galvos odos ar kūno plote. Ji būdinga abiejų lyčių atstovams. Jei iškrenta visi vienos srities plaukai, reiškinys vadinamas visiška alopecija, o kai iškrenta visi: ir galvos, ir viso kūno, plaukai – tai vadinamoji visuotinė alopecija.

Toks plaukų slinkimas prasideda dėl įvairių priežasčių, dažniausiai dėl autoimuninio sutrikimo, kai imuninė sistema puola plaukų folikulus ir taip sukelia pernelyg didelį ir greitą plaukų slinkimą.

Tokio tipo nuplikimas gali prasidėti ir po didelio streso, ir žmonėms, turintiems skydliaukės sutrikimų.

Skirtingai, nei patiriant androgeninę alopeciją, kuri sukelia nuolatinį plaukų slinkimą, po židininės alopecijos plaukai vėl atauga 90 % atvejų. Maždaug pusės žmonių, sergančių šia liga, plaukai atauga per pusmetį.

Telogeninis plaukų slinkimas

Telogeninis plaukų slinkimas yra būklė, kai plaukai per greitai patenka į ramybės, arba „miego“, būseną, o vėliau per anksti iškrenta. Dėl to prarandama per daug plaukų, jų negalima atkurti, todėl plaukai išretėja visoje galvos odoje.

Paprastai tai yra laikinas plaukų slinkimas, vėliau jie atauga.

Telogeninio plaukų slinkimo priežastys yra įvairios: gali būti susijęs su dideliu stresu, toksinais iš aplinkos, kai kurių ligų pasekmėmis ar tam tikrų rūšių vaistų vartojimu. Toks plaukų slinkimas gali pasireikšti menopauzės arba nėštumo metu ir po gimdymo, galima priežastis – ir mikroelementų: geležies, cinko, vitamino B, trūkumas.

Alopecijos gydymo būdai

Pastebėjus, kad per dieną iškrenta daugiau nei 100 plaukų, svarbu kuo greičiau kreiptis į gydytoją dermatovenerologą, kad būtų išvengta ligų ir hormoninių sutrikimų. Jis pasiūlys veiksmingiausią plaukų slinkimo gydymo būdą.

„Sapiegos klinikoje“ siūlome plaukų augimą ir atkūrimą skatinančių procedūrų grįžtamo plaukų slinkimo atveju bei kaip papildomą pagalbą galvos odai po transplantacijos – mezoterapiją ir kamieninių ląstelių terapiją, naudojant savo kraują. Šios procedūros giliai maitina ir atkuria plaukų folikulus ir visas galvos odos ląsteles, padeda išsaugoti ir atauginti plaukus.

Mezoterapija – tai nechirurginis ir minimaliai invazinis estetinės dermatologijos metodas. Jis padeda atkurti galvos odą suleidus tiesiai į ją vitaminų, mineralų, antioksidantų, hialurono rūgšties ir kitų veikliųjų medžiagų kokteilių. Šis metodas naudojamas daugiau nei šešiasdešimt metų ne tik plaukams atkurti, bet ir veido bei kūno odai atjauninti. Pasiekiama labai gerų rezultatų. Dėl maistinių medžiagų trūkumo slenkantys plaukai įgauna stiprų stimulą ataugti, ir sustabdomas plaukų slinkimo procesas.

Plaukų slinkimą stabdanti terapija, naudojant savo paties kraują, dar žinoma kaip PRP – inovatyvus metodas. Per šią terapiją, naudojant savo kraujo plazmą, skatinamas galvos odos atsinaujinimas. Kraujo plazmoje esantys trombocitai, biologiškai aktyvios medžiagos ir augimo faktoriai natūraliai bei veiksmingai maitina ir skatina ląstelių regeneraciją.

Androgeninė alopecija taip pat gali būti gydoma tam tikrais medikamentais: minoksidiliu, finasteridu, antiandrogenais ar estrogenais, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad šie vaistai yra gana toksiški, sprendimą dėl jų vartojimo turi priimti gydytojas dermatologas.

Gydytojas gali rekomenduoti kelių gydymo būdų derinį, pavyzdžiui: transplantaciją ir mezoterapiją arba kamieninių ląstelių metodą, kad pamaitintų galvos odą ir paskatintų persodintų plaukų atsinaujinimą.

Daugelis vyrų patiria plaukų slinkimą. Jei esate vienas iš jų, būtinai susisiekite su mūsų SAPIEGOS KLINIKOS specialistų komanda, kuri gali pasiūlyti naujausių alopecijos gydymo būdų ir užkirsti kelią plaukų slinkimui. Kreipkitės į patikimą mūsų profesionalų komandą!

Registruokitės konsultacijai

Alopecijos gydymo būdai Alopecijos gydymo būdai