Estetinė chirurgija
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo konsultacija - Gediminas Rauba
+
Plastikos chirurgas
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gyd. Gediminas Rauba
Išsilavinimas

1973
 – 1979 KAUNO MEDICINOS INSTITUTAS, medicinos gydytojas

Profesinė patirtis

1979
 – 1980 – internatūra Vilniaus m. klinikinėje ligoninėje
1980
 – 1983 – Elektrėnų ligoninė
1983
 – 1991 – Vilniaus „Raudonojo Kryžiaus „ ligoninės mikrochirurgijos centras
Nuo1991– Vilniaus greitosis pagalbos universitetinės ligoninės plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyrius
1997
 – 1998, 2002-2005 – Baltijos ir Amerikos Terapijos ir Chirurgijos Klinika
Nuo 2006 – 2007 GK Klinika
Nuo 2007 – 2015  Medicinos Diagnostikos centras
Nuo 2015 m. – SAPIEGOS KLINIKA  plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas

Veiklos licencija ir kvalifikacijos tobulinimas 

1994 – aukščiausioji plastinės ir atstatomosios chirurgijos gydytojo kategorija.
 Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo licencija.

1987 m.- Maskvos gydytoįų tobulinimosi instituto mikrochirurgijos katedra
1996 09
 – 1996 12 Bostono plastinės chirurgijos centas, JAV
2004 – plastinės estetinės chirurgijos kursai, Kaunas
2006 – estetinės chirurgijos kursai, Vilnius
2008 – periferinių nervų chirurgijos kursai, Vilnius
2014 – plastinės chirurgijos kursai, Paryžius

Kita informacija

Nuo įsikūrimo Lietuvos plastinės chirurgijos draugijos narys, Lietuvos plaštakos chirurgijos ir reabilitacijos draugijos narys.Kaina: 35 EUR
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojos konsultacija - Jelena Romanova - Paškevič
+
GYD. JELENA ROMANOVA - PAŠKEVIČ

Išsilavinimas
2001 m. baigta Vilniaus aukštesnioji medicinos mokykla.
2007 m. baigtas Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas.
2007–2014 m. Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos rezidentūra.

Profesinė patirtis
1998–2007 m. VšĮ „Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos“ (VULSK) centro filialas, plastinės rekonstrukcinės chirurgijos operacinės slaugytoja.
2007–2014 m. VULSK, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojos rezidentė.
2013–2014 m. Valakupių plastinės chirurgijos klinikos „VitkusClinic“, gydytoja asistentė.
Nuo 2014 m. Valakupių plastinės chirurgijos klinikos „VitkusClinic“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja chirurgė.
Nuo 2014 m. „Compensa Life Vienna Insurance Group SE“ Lietuvos filialas, žalų skyriaus gydytoja ekspertė.
Nuo 2015 m. "SAPIEGOS KLINIKA"  plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja.

Veiklos licencija 
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo licencija.
Kvalifikacijos tobulinimas
2012 m. stažavosi plastinės chirurgijos klinikoje Latvijoje.
2012 m. stendinių pranešimų bendraautorė kasmetinėje Ortopedų – traumatologų konferencijoje Šiauliuose. Pranešimų temų „Pronatoriaus sindromas“ ir „Krūtinės angos sindromas“ autorė.
2014 m. stažavosi plastinės chirurgijos klinikoje Italijoje.

Kita informacija
Patirties sėmėsi iš Lietuvos mikrochirurgijos ir plastinės rekonstrukcinės chirurgijos pradininkų bei puoselėtojų doc. M. Vitkaus, prof. K. Vitkaus, doc. M. Minderio ir doc. V. Tutkaus.

 

Kaina: 35 EUR
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

Akių vokų plastika
+
Akių vokų chirurgija (taip pat vadinama blefaroplastika) – tai plastinė chirurginė operacija, kurios tikslas – atstatyti užkritusius akių vokus pašalinant papildomus audinius: odą, dalį raumenų, riebalinį sluoksnį.
 
Ši operacija dažniausiai atliekama dėl estetinių priežasčių, kadangi užkritę vokai keičia išraišką: veidas atrodo pavargęs, senesnis nei yra iš tikrųjų. Tačiau kosmetinė priežastis – ne vienintelė, kadangi akių vokų plastika taip pat atliekama asmenims, besiskundžiantiems stipriu vokų užkritimu, kuris mažina akiplotį ir taip sutrikdo regėjimo funkciją.


 
AKIŲ VOKŲ SENĖJIMO PROCESAS
 
Senstanti oda keičiasi – kolageno skaidulos praranda savo griežtą struktūrą, dėl to mažėja odos elastingumas. Be to, odą nuolatos veikia žemės trauka – dėl šių priežasčių akių vokus sudarantys audiniai ima pastebimai kauptis viršutiniame bei apatiniame vokuose. Papildomas audinių sluoksnis apatiniame voke ima raukšlėtis, o viršutiniame – sunkiną voką, ant jo užkrenta, gali siaurinti regėjimo lauką.
Riebalai, esantys akiduobėje, taip pat gali sukelti ‘išsipūtusių’ vokų vaizdą, kadangi plona membrana, prilaikanti šį riebalinį sluoksnį, su laiku tampa silpnesnė ir tai taip pat lemia ‘maišelių po akimis’ vaizdą.
 
AR MAN REIKIA AKIŲ VOKŲ PLASTIKOS?

Tinkamiausi kandidatai blefaroplastikai yra geros bendros būklės asmenys, turintys realistinius lūkesčius. Dažniausiai ši operacija yra taikoma 35 metų amžiaus bei vyresniems, tačiau esant šeiminei užkritusių vokų linijai, operacija gali būti domimasi ir anksčiau.
Akių vokų plastinė operacija patobulins jūsų išvaizdą, sustiprins pasitikėjimą savimi ir priartins jus prie natūralios, anksčiau buvusios išvaizdos.
 
AR GALIU TIKĖTIS ILGALAIKIŲ REZULTATŲ?

Viskas priklauso nuo individualios veido struktūros, amžiaus bei kitų faktorių, tačiau vidutiniška trukmė – nuo 5 iki 7 metų. Plastinė vokų operacija pašalina vizualinius defektus, tačiau negali pašalinti priežasties – dėl to vykstant senėjimui, analogiškai kartojasi pries operaciją vykę procesai.
 
KAIP ATLIEKAMA OPERACIJA?

Operacija trunka apie 2 valandas, jeigu operuojami tiek apatinis, tiek viršutinis vokai. Paprastai pasirenkamas nuskausminimo būdas – vietinė anestezija, kurios metu į sritį aplink akis suleidžiama anestetinio tirpalo injekcija ir neilgai trukus šios sritys tampa nebejautrios skausmui.
Operaciniai pjūviai atliekami per natūralias vokų linijas dėl kuo mažesnės traumatizacijos. Odos sluoksniai praskiriami ir pašalinami visi pertekliniai audiniai, tai gali būti: riebalai, odos dalis, raumenų dalis. Tuomet oda yra užsiuvama itin smulkiomis siūlėmis – viršutiniame voke jos būna iki 3-6 dienų, o apatiniame, priklausomai nuo chirurginės technikos, gali jų ir nebūti.
Po blefaroplastikos, dėl dar geresnio estetinio rezultato, gali būti rekomenduojas lazerinis odos gydymo būdas.


 
KADA GALĖSIU GRĮŽTI Į KASDIENĮ GYVENIMĄ?


Grįžti namo galėsite jau tą pačią dieną, o siūlės bus ištrauktos per savaitę. Per šį laiką, dėl audinių reakcijos, gali būti nežymus akių vokų patinimas, mėlynės – nusiraminkite,  visi šie reiškinai yra normalūs ir per savaitę - dvi pranyksta. Taigi vidutiniškai po 10 dienų galėsite džiaugtis gražiais, sutvarkytais akių vokais bei pastebimai pakitusia išraiška ir, be abejo, pasitikėjimu savimi!
 

 


Akies vokų plastika (viršutinių/apatinių)                                
610  EUR


Kaina: 610 EUR
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

KRŪTŲ DIDINIMO/ PAKĖLIMO OPERACIJOS
+
KRŪTŲ DIDINIMO OPERACIJOS

Moters krūtys yra gražios savo įvairove – mažos ar didelės, apvalios ar kriaušės formos, standžios ar atsipalaidavusios. Tačiau ne visuomet moters krūtys yra gražios pačiai moteriai.
Gamta moteris apdovanoja ne vienodai – kol vienos gali džiaugtis standžia iškilia krūtine, kitoms pasiseka mažiau – būna, jog brendimo metu vystantis krūtų liaukiniam audiniui, krūtys vystosi asimetriškai, dėl to viena krūtis gali būti pastebimai didesnė negu kita. Dar vienas reikšmingas įvykis moters gyvenime – nėštumas, po kurio neretai krūtinė praranda savo buvusią išvaizdą – nukara, ženkliai sumažėja. Šie pakitimai taip pat gali atsirasti po žymaus svorio netekimo arba tiesiog natūraliai senstant.
Nuolat tobulėjanti plastinė chirurgija ateina moterims į pagalbą – krūtų didinimo operacija – būtent tai, ko ieško dauguma prieš tai aprašytų moterų.  Tai chirurginė operacija, kurios metu krūtys gali tapti didesnės, apvalesnės, standesnės visa tai derinant su natūralia moters išvaizda, jos norais bei tikslu po operacijos turėti ne tik gražesnę krūtinę, bet ir daugiau pasitikėjimo savimi. Ne veltui ši chirurginė procedūra jau daugelį metų yra pirmaujanti tarp moterų grožio chirurgijos srityje ir suinteresuotumas ja vis dar pastebimai auga.
 

 
AR ESU TINKAMA KANDIDATĖ KRŪTŲ DIDINIMO OPERACIJAI?

Be jau minėtų priežasčių, kodėl moterys nori didintis krūtis, yra keletas bendrų reikalavimų būsimoms ‘kandidatėms’:

  • Bendra sveikatos būklė – nei viena chirurginė operacija nėra 100 procentų saugi, taigi labai svarbus moters imunitetas, gretutiniai susirgimai, galintys daryti įtaką bendrai pacientės būklei;
  • Amžius – jaunesnės moterys greičiau atsigauna po operacijos, tikėtini geresni rezultatai. Taip pat amžius gali turėti įtakos renkantis implantų rūšį.
  • Lūkesčiai – jie turi būti realistiški. Svarbu suprasti, kad kiekviena moteris yra individuali, ir įsivaizduojama ideali krūtinė ant konkretaus kūno nebūtinai atrodys lygiai taip pat.
  • Supratimas apie procedūrą – prieš kiekvieną chirurginę intervenciją su gydytojo chirurgo pagalba reikia įvertinti operacijos riziką bei privalumus, suprasti galimas pasekmes ir tik tuomet, kai nekyla abejonių – ryžtis gultis ant operacinio stalo.
 
OPERACIJOS EIGA IR TECHNIKA


Operacijos metu atliekama bendrinė nejautra, operacijos trukmė nuo 1 iki 2 valandų priklausomai nuo operacijos apimties – kartais kartu su krūtų didinimu yra tvarkoma krūtų asimterija atliekant pakėlimus, patempimus. Šios operacijos metu yra atliekamas pjūvis, per kurį įdedamas implantas. Labiausiai Jums tinkantis pjūvis yra parenkamas kartu su gydytoju chirurgu atsižvelgiant į kuo mažesnę randų tikimybę bei jūsų individualią krūtinės struktūrą. Yra trys dažniausi pjūvių variantai, visi jie nedideli, siekiant kuo mažesnių pooperacinių žymių:

  • Pjūvis po krūties raukšle – tai ko gero pats dažniausias variantas, kadangi sritis po krūtine yra pridengta pačios krūties, dėl to net ir nedidelis randelis bus dar labiau paslėptas.
  • Sritis prie spenelio  (pigmentuoto laukelio kraštas)  -  tai taip pat dažnai pasirenkama sritis, pjūvis  pusračio formos, nežymus.
  • Pažastinis pjūvis – pjūvis atliekamas per pažasties liniją.


 
KOKIE IMPLANTAI NAUDOJAMI?

Implantas parenkamas atsižvelgiant į moters krūtinės formą, dydį, pageidavimus, lūkesčius. Jų yra įvairių rūšių ir formų – aptarsime keletą jų.
Pagal vidinį implantų turinį jie gali būti užpildyti silikoniniu geliu bei fiziologiniai. Silikoninio gelio implantai, arba tiesiog silikono implantai yra patys populiariausi. Jų sėkmė slypi estetikoje – jie yra švelnūs bei natūralios konsistencijos. Lieknoms moterims estetiškai atrodo šio implanto įdėjimas po krūties liauka. Silikoniniai implantai sveria mažiau nei to paties tūrio fiziologiniai, taigi rizika, jog implantas pagal gravitacijos jėgą smuks žemyn – mažesnė. Silikoniniai implantai yra brangesni nei fiziologiniai, tačiau dėl jų specifinės struktūros opreacinis pjūvis yra šiek tiek didesnis.
Fiziologiniai implantai yra pripildyti sterilaus natrio chlorido tirpalo, kuris yra lengvai sugeriamas kūno jeigu netyčia implantas plyštų. Paprastai jie yra implantuojami po krūtinės raumeniu ir reikalingas mažesnis pjūvis, kadangi implantai pripildomi jau tuomet, kuomet yra implantuoti – dėl to yra šiek tiek mažesnis pooperacinis randas. Fiziologiniai implantai yra apvalūs ir standesni nei natūrali krūtis - tai ypač matoma lieknoms moterims su mažesne natūralia krūtine. Turint omenyje, jog jie yra sunkesni nei silikoniniai, susiduriama su didesne rizika implantui nusmukti, ypač didesnio dydžio.
Pagal formą implantai skirstomi į anatominius ir apvalius – apvalūs implantai centre yra iškilę, o viršutiniame bei apatiniame poliuose – vienodo storio. Kiek kitokie yra anatominiai implantai – jų viršutinė dalis siauresnė, o apatinė platesnė, pilnesnė. Šie formos skirtumai lemia skirtingą krūtinės formą – su apvaliais krūtinė bus išgaubtesnė viršutinėje dalyje, o su anatominiais paryškinsite apatinę krūtinės dalį.
Pagal paviršių implantai gali būti lygūs arba tekstūriniai – tekstūrinių privalumas yra mažesnė komplikacijų rizika – ypač tempiančios kapsulės formavimosi aplink implantą. Lygių implantų privalumas – jeigu jie suformuoti po liauka, tuomet čiuopiasi mažiau, negu tekstūriniai. Vis dėlto labiau paplitę yra tekstūriniai implantai. 
 
KURIOJE KRŪTIES VIETOJE DEDAMI IMPLANTAI?

Implantai gali būti pozicionuojami dviejose vietose – virš krūtinės raumens (po krūties liauka) arba po krūtinės raumeniu (gilesnis, virš šonkaulių).
Implanto formavimas virš krūtinės raumens nepažeidžia ir neįsiterpia į krūtinės raumenį, tai reiškia, kad nebus jaučiamas diskomfortas ir atsigavimas po operacijos bus greitesnis, taip pat krūtis bus mažiau sutinusi, taigi iškart po operacijos jūsų krūtys atrodys kur kas patraukliau. Tačiau yra didesnė pooperacinių komplikacijų rizika – kapsulinių kontrakcijų formavimasis, pasmukimas (ypač didesnių implantų), taip pat sudėtingiau atlikti kokybišką mamografijos tyrimą.
 
Implanto formavimas po krūtinės raumeniu turi šiek tiek daugiau privalumų nei virš krūtinės raumens – mažesnė komplikacijų rizika (kapsulinių kontrakcijų, infekcijos, nusmukimo), taip pat mažiau nesklandumų atliekant mamogramą. Tačiau svarbu paminėti, kad šiuo implanto formavimo atveju nusimato didesni skausmai pooperaciniu periodu ir būdingas ilgesnis atsigavimas bei patinimas, kuris gali trukti savaitėmis.
Yra ir dar vienas variantas, kuomet implantas formuojamas iš dalies po liauka, iš dalies po raumeniu – apatinėje krūties dalyje implantas yra po liauka, jis ją pakelia ir ištempia, o viršutinėje krūties dalyje – po krūtinės raumeniu.
 
KO TIKĖTIS PO OPERACIJOS, KADA GALĖSIU GRĮŽTI Į ĮPRASTINĮ REŽIMĄ?

Paprastai parą po operacijos pacientės lieka klinikoje – užtikrinama profesionali medikų komandos priežiūra, jeigu viskas vyksta sklandžiai ir jūs jaučiatės gerai – galite vykti sveikti į namus. Pirmąją parą galite jausti stipresnius skausmus, vėliau jie mažės, išliks maudimas. Skausmams malšinti vartokite nuskausminamuosius medikamentus. Kurį laiką jūsų krūtys bus jautresnės, ypač spenelių srityje. Nenustebkite, krūtys bus patinusios, kietesnės nei įprastai – tai normalu. Operaciniai pjūviai dažnai yra užsiuvami tirpstančiais siūlais – taigi tuo atveju siūlių išimti nereikės, tačiau vis tiek po savaitės ir maždaug po mėnesio turėtumėte atvykti pas jus operavusį chirurgą įsitikinti, ar pooperacinė eiga yra sklandi. Jeigu dirbate sėdimą, neaktyvų darbą – į jį galėsite grįžti maždaug po savaitės. Užsiimti sunkesne fizine veikla bei sportuoti galėsite po 4-6 savaičių.
Kadangi operacijos rezultatas yra matomas iškart, neabejojame, kad sveikimo periodas bus malonus ir tikrai neprailgs. Galite jaustis saugi, kadangi sveikimo periodiu Jus konsultuos Jus operavęs plastikos chirurgas, kurio profesionaliais įgūdžiais galėsite įsitikinti tiek prieš, tiek po operacijos. 
 
KOKIOS GALIMOS KOMPLIKACIJOS?

Komplikacijos yra retos, viena iš galimų – pakraujavimas greta implanto pirmomis paromis. Taip pat gali formuotis jau minėta jungiamojo audinio kapsulė, kuri gali deformuoti implantą ir dažniau pasitaiko tais atvejais, kai implantas formuojamas po liauka. Visos komplikacijos yra koreguojamos, ir didesnių nepatogumų nesukelia.
 

 

Krūtų didinimas apvaliais implantais  1160  EUR
Krūtų didinimas anatominiais implantais   1160  EUR
Krūtų didinimas dvigubo gelio implantais 1450  EUR
Krūtų didinimas riebalais 1600  EUR
Krūtų didinimas ir pakėlimas  2200  EUR
Krūtų pakėlimas     1200  EUR
Krūtų sumažinimas 1400 -1600  EUR
Įtrauktų spenelių korekcija/spenelių mažinimas     600  EUR
Implantų keitimas/ implantų šalinimas    1100  EUR
Ginekomastija (krūties liaukos pašalinimas vyrams)     870  EUR

Kainos pateiktos be implantų kainos ir anestezijos.
Implatų kaina:  870-1160 EUR.Kaina: nuo 1160 EUR
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

Atlėpausių ausų korekcija
+
ATLĖPUSIŲ AUSŲ KOREKCIJA

Atlėpusių ausų korekcija yra tarp populiariausių plastinių – rekonstrukcinių operacijų, ypač vaikų amžiuje. Įvairios ausų deformacijos, lemiančios jų atlėpimą, dažniausiai yra nulemtos genetinių priežasčių, pagrindinės jų yra šios: nepakankamas priešvijoklio išsivystymas; nepakankamas giliosios kriauklės išsivystymas bei šių priežasčių derinys. Abi šios anatominės struktūros yra išsidėsčiusios išorinėje ausyje. Kadangi tai yra genetinės priežastys, ausų atlėpimas matomas jau iš karto gimus vaikeliui. Augant, deja, atlėpusių ausų sukeliamos emocinės problemos vis didėja, o ypač pradėjus eiti į mokyklą ir paauglystės metu – būtent dėl šių priežasčių, apsisprendus dėl ausų korekcijos operacijos, siūloma ją atlikti kuo anksčiau.
 
APIE PROCEDŪRĄ

Ausų korekcija, dar vadinama otoplastika, paprastai atliekama vaikystėje, tačiau taip pat sėkmingai gali būti atlikta bet kurio amžiaus žmonėms, turintiems išorinio ausies kaušelio “defektus”. Ausų augimas ir vystymasis trunka iki 4 metų amžiaus – būtent nuo šio amžiaus gali būti atliekamos chirurginės ausų korekcijos. Operacija yra atliekama modeliuojant ausies kremzlę ir priglaudžiant ausies kaušelį arčiau prie galvos (už ausies esančio smilkinkaulio). Operacija paprastai trunka nuo 30 minučių iki 2 valandų, tačiau, priklausomai nuo korekcijos masto ir individualių anatominių struktūrų, gali trukti ir ilgiau. Chirurginės procedūros metu gali būti naudojama tiek vietinė, tiek bendroji anestezija. Operacinis pjūvis yra sunkiai matomas, kadangi slepiasi įlinkyje, esančiame tarp ausies ir galvos.
 
KAIP PASIRUOŠTI?

Konsultacijos metu Sapiegos klinikos plastinės chirurgijos gydytojas Jums detaliai paaiškins, kaip reikia pasiruošti procedūrai: nutarsite tinkamiausią ausų korekcijos metodą, bus paaiškintos visos galimos pooperacinės komplikacijos, ko reikėtų vengti iki operacijos, kokie laboratoriniai testai turėtų būti atlikti ir atsakys į kitus Jums rūpimus klausimus.
 
PROCEDŪROS METU

Otoplastika – sėkminga operacija, po kurios jau iš karto matomas ilgalaikis rezultatas. Yra ne vienas atlėpusių ausų korekcijos metodas, tačiau dažniausiai yra modeliuojama ausies kremzlė ir pjūvis daromas iškart už ausies tarp kaušelio ir smilkinkaulio. Jeigu yra papildomų šalintinų audinių – jie pašalinami, toje vietoje gražiai modeliuojama oda. Konsultacijos metu su Jus operuosiančiu chirurgu nutarsite Jums tinkamiausią ausų korekcijos metodą bei chirurginės technikos būdą, kad pooperacinis rezultatas džiugintų natūralia ir gražia ausų išvaizda.
 
 
SVEIKIMO PERIODAS

Po procedūros storu tvarsčiu arba „Kobano“ bintu bus apvyniota galva tam, kad būtų uždengtos ausys. Šis tvarstis paprastai turi būti laikomas nuo 24 iki 48 valandų, o po to keičiamas elastiniu tvarsčiu dar keletai dienų. Po operacijos reikėtų 3 – 4 savaites šį elastinį tvarstį ar specialią ausų juostą naudoti nakčiai tam, kad būtų apsaugotos ausys nuo nenumatytų aplinkybių miegant. Pirmas dienas po operacijos gali būti jaučiamas įvairaus stiprumo skausmas, kuris šalintinas nuskausminamaisiais vaistais.
 
NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS

Kaip ir kiekvienos operacijos metu, galimas operuojamosios srities patinimas  bei kraujavimas. Visus galimus nepageidaujamus poveikius bei riziką konkrečiai Jums, aptarsite konsultacijos metu su Sapiegos klinikos plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju. Prisiminkite – gydytojo duotų instrukcijų laikymasis mažina pooperacinių komplikacijų riziką.


PROCEDŪROS KAINA: 
 
Atlėpusių ausų korekcija 500  EUR
Atlėpusios ausies korekcija   300  EUR

Kaina nurodyta be anestezijos ir specialaus ausų tvarsčio.

Kaina: nuo 300 EUR
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

Nosies formos korekcija
+
NOSIES FORMOS KOREKCIJA
 
Nosies plastinė operacija – (gr.rinoplastika) – tai viena kūrybiškiausių, intelektualiausių plastinių - estetinių operacijų.
Nosis yra centrinė veido figūra, todėl ypač svarbi veido harmonijai. Kokybiškos nosies plastikos metu nauja nosies forma yra pritaikoma taip, kad su kitomis veido dalimis sudarytų harmoningą visumą. Jos metu galima pašalinti nosies kuprelę, koreguoti nosies nugarėlės ir šnervių formą, pakeisti nosies galiuko formą (suploninti, sumažinti, pakelti ir t.t), sumažinti visą nosį, pakeisti kampą tarp nosies ir viršutinės lūpos.
 
AR MAN REIKIA RINOPLASTIKOS?

Būsimi pacientai turėtų svarstyti rinoplastikos galimybę, jeigu:
-          Jaučiasi nepatenkinti savo nosies forma, dydžiu, kampais;
-          Nosis yra per didelė/per maža arba neproporcinga lyginant su kitomis veido dalimis;
-          Jeigu turite kvėpavimo problemų dėl reikšmingai iškrypusios pertvaros;
-          Jeigu nosies galiukas yra per aukštai/per žemai/per platus, taip pat esant nosies „kuprai“.
Gerai kandidatas nosies plastikai yra pacientas, kurio gera bendra būklė (neserga sunkiomis gretutinėmis ligomis, infekcinėmis ligomis, nekarščiuoja ir t.t.), bei yra teigiamai nusiteikęs ir turi realistinių lūkesčių.
 
KAIP ATLIEKAMA RINOPLASTIKA?

Chirurgas pasižymi sritį, kurioje atliks įpjovimus tam, kad pasiektų nosies kaulinę bei kremzlinę dalis (nosies pagrindą). Sapiegos klinikoje naudojama atvira operacinė technika, kuomet įpjovimai daromi nosies išorėje su nežymiu įpjovimu nosies apačioje tarp šnervių, kuris susisiekia su kitais įpjovimais, daromais iš nosies vidaus. Oda yra švelniai pakeliama – struktūros tampa aiškiai matomos. Ši atvira rinoplastikos technika suteikia puikią nosies struktūrų vizualizaciją bei padeda numatyti konkrečius bei tikslius chiruginių manipuliacijų sprendimus – taigi siekiama kuo mažesnės traumatizacijos ir tikslios probleminių sričių korekcijos.
Nosis yra mažinama/didinama pridedant ar šalinant tam tikrą kremzlinę ar kaulinę dalis bei formuojant iš vidaus nosį prilaikančias struktūras.
Kadangi nosies korekcijos operacijų tikslai yra skirtingi, pateiksime keletą principų ir trumpai paaiškinsime, kas yra daroma:
1)      Iškrypusi nosies pertvara – esant pertvaros defektui, ji yra ištiesinama, pašalinamos kitos kvėpuoti trukdančios struktūros. Kremzlės mažinimas paprastai nėra reikalingas.
2)      Nosies struktūrų performavimas – didelė nosies apimtis gali būti mažinama šalinant dalį kremzlės ar kaulo (priklausomai nuo nosies srities). Kartais yra reikalingos papildomos medžiagos – kremzliniai transplantatai (vad.graftais). Dažniausiai šiam tikslui naudojama kremzė imama iš nosies pertvaros, vidurinės nosies dalies. Retais atvejais kremzlė gali būti imama ir iš ausies bei šonkaulių. Remodeliuojant formą taip pat gali pasitarnauti oda bei minkštieji audiniai, o kai kuriais atvejais gali būti naudojami audinių užpildai bei riebalinės medžiagos graftai. Tikslas – padidinti pažeistų sričių tūrį formuojant dailią ir proporcingą nosį.
 
Operacijos pabaiga: suteikus nosiai norimą formą yra nukeliami pakelti audiniai bei oda, smulkiomis siūlėmis užsiuvami pjūviai.

NUSKAUSMINIMAS: dažniausiai yra naudojama bendroji anestezija, tačiau kai kuriais atvejais gali būti atliekamas ir vietinis nuskausminimas su intravenine sedacija. Nuskausminimo būdas yra parenkamas anesteziologo prieš operaciją atsižvelgiant į daugelį faktorių.
 
KADA GALĖSIU GRĮŽTI Į NORMALŲ GYVENIMĄ?

Iš karto po operacijos turėsite dėvėti nosies įtvarą – taip bus užtikrinamas saugumas Jūsų nosiai miego metu ar esant atsitiktiniams sutrenkimams. Dėvėjimo trukmė – skirtina, nuo kelių dienų iki savaitės ar daugiau. Nenustebkite – nosis bei aplink ją esanti sritis gali būti ištinusi, skausminga, jautri, su mėlynėmis. Jus aptarnaujantis personalas Jumis pasirūpins suteikdamas visas pagalbos priemones, malšinančias nemalonius pooperacinius simptomus bei skausmą.
Fizinės veiklos apribojimas: aktyvią fizinę veiklą reikės kuriam laikui apriboti, koks tai laikas – labai individualus klausimas, kurį aptarsite su Jus operuojančiu chirurgu. Tai gali užtrukti nuo kelių dienų iki keletos savaičių ar mėnesio.
 
KOKIOS GALIMOS SU RINOPLASTIKA SUSIJUSIOS KOMPLIKACIJOS?

Bendros, su visomis chirurginėmis intervencijomis susijusios komplikacijos yra šios:
-          Su anestezija susijusios komplikacijos;
-          Hematoma ar seroma (kraujo ar skysčių susikaupimas už odos reikalaujantis pašalinimo);
-          Infekcijos;
-          Kraujavimas;
-          Jutimo sutrikimai;
-          Randai;
-          Alerginės reakcijos;
-          Greta esančių struktūrų pažeidimas;
-          Nepasiektas norimas rezultatas bei reikalinga papildoma operacija.

Komplikacijos, susijusios su rinoplastika nėra dažnos, tačiau jas būtina žinoti ir apsvarstyti:

-          Odos problemos ar odos sužalojimai dėl tvarstymo ar dėl naudojamų graftų bei jų įterpimo po plona oda;
-          Nosies „blokas“ dėl didelio tinimo viduje nosies;
-          Pertvaros pažeidimas;

Galimos rizikos bus nuodugniai aptartos prieš pasirašant sutikimą operacijai. Jauskitės saugūs – Jus operuosiantis Sapiegos klinikos chirurgas suteiks visą reikiamą informaciją bei patarimus, kaip apsisaugoti nuo pooperacinių reiškinių bei su jais susijusių rizikų, ką daryti, kad kuo greičiau grįžtumėte į normalų gyvenimą bei džiaugtumėtės harmoninga, Jūsų veido proporcijas atitinkančia dailia nosimi. 


Nosies formos korekcija (kuprelės/kuprelės ir galiuko)  1250 - 1400  EUR
Nosies formos korekcija (pertvaros/galiuko) 450 - 650  EUR
     


Kaina: nuo 450 EUR
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

Veido patempimo operacijos
+
VEIDO PATEMPIMO OPERACIJOS

Veido oda yra nuolatos veikiama visų aplinkos elementų, įskaitant ir kenksmingus – būtent dėl šių priežasčių veido oda yra linkusi greičiau senti. Kol kitos kūno dalys yra dengiamos drabužių, veidas visuomet yra atviras aplinkai ir saulei, taigi šių elementų atspindys – būtent mūsų veide. Pirmieji senėjimo požymiai yra veido odos elastingumo sumažėjimas, raumenų atsipalaidavimas, natūralių raukšlių ir linkių pagilėjimas bei pakitę veido kontūrai. Veido patempimo operacija yra labai sėkminga procedūra pašalinant ar sumažinant minėtuosius pakitimus, o rezultatas išsilaiko ilgiau negu 5-erius metus, o praėjus ilgesniam periodui, veidas vis tiek atrodys geriau nei be operacijos.

APIE PROCEDŪRĄ

Veido patempimo operacija be abejonės yra viena centrinių figūrų visoje estetinėje chirurgijoje. Tai yra dažniausia ir svarbiausia estetinė procedūra, priklausanti veido kontūrą atstatančių operacijų grupei, suteikiančių anksčiau turėtą išvaizdą. Veido patempimo procedūra taip pat yra pagrindas daugeliui kitų veido operacijų bei gali būti kombinuojama kartu su jomis. Kaip ir visos estetinės procedūros, taip ir ši turi tiek objektyvią, tiek subjektyvią pusę, tačiau Sapiegos klinikos estetinės chirurgijos gydytojai suteiks Jums objektyvią nuomonę apie tikėtinus ir siekiamus rezultatus, apie tai, ar Jums apskritai reikalinga ši procedūra, o galbūt – chirurginio bei nechirurginio gydymo kombinacija.
Veido patempimo operacija įtempia ne tik veido odą, bet ir minkštųjų kaklo audinių. Po tokios procedūros matomi pokyčiai tiek veide, tiek kakle. Geriausi rezultatai matomi viduriniame bei apatiniame veido trečdaliuose bei aplink apatinio žandikaulio kraštą, kur susisiekia smakras ir kaklas.

 
 
AR AŠ ESU TINKAMAS KANDIDATAS?

Operacija yra atliekama, kuomet yra matomi senėjimo požymiai: raukšlės, kabanti oda, prarastas veido kontūras, “liūdna mimika”. Dažniausiai veido patempimo procedūra atliekama sveikiems, aktyviomis infekcinėmis ligomis nesergantiems pacientams tarp 40 ir 65 metų amžiaus.
 
KAIP PASIRUOŠTI?

Prieš operaciją yra atliekami standartiniai tyrimai: bendras kraujo tyrimas, bendras šlapimo tyrimas, koaguliograma, elektrokardiograma bei fizinis ištyrimas. Konsultacijos metu gausite visą reikiamą informaciją apie būtinus atikti tyrimus. Taip pat Jūsų laukia nuodugni gydytojo – anesteziologo konsultacija, kadangi veido patempimo operacijos metu yra taikoma bendroji nejautra.
 
PROCEDŪROS METU

Priklausomai nuo chirurginės technikos, estetinė veido atjauninimo chirurgija gali trukti net iki 3-4 valandų. Dažniausiai veido ir kaklo odos chirurginės operacijos yra atliekamos kartu. Pjūvių kiekis bei dydis priklauso nuo individualių siekinių bei būklės (odos kokybės, raumenų relaksacijos).
Dažniausiai atliekamas kelių milimetrų pjūvis antakių linkyje, priešais ausį bei už ausies. Smulkūs pjūviai atliekami po smakru bei žemiau apatinio žandikaulio kampo. Tuomet seka poodinio audinio patempimas (vidinis sluoksnis), perteklinių audinių bei odos pašalinimas ir galiausiai siūlių užsiuvimas. Esant reikalui, gali būti daromas ir keliais centimetrais žemiau kaklo esantis pjūvis tam, kad būtų pašalinti centrinėje kaklo dalyje esantys riebalai bei patempiami vidurinėje linijoje esantys kaklo raumenys. Veido patempimo oepracija gali būti kombinuojama su kitomis veido operacijomis (korekcijos, implantacijos ir t.t.).

SVEIKIMO PERIODAS

Sveikimo periodas priklauso nuo operacijos apimties ir tipo. Pooperaciniu periodu (24-48 val.) rekomenduojamas šaldymas, nuskausminamieji vaistai, kurie palengvina bendrą būklę bei turi teigiamos reikšmės sveikimui. Pirmąją savaitę po operacijos paprastai rekomenduojami antibiotikai, maistą reikėtų rinktis lengvai virškinamą, ypač pirmosiomis dienomis.
Grįžimas prie normalios dienotvarkės galimas 7-14 dienų periode po operacijos, tačiau fizinė veikla turėtų būti ribojama bent 4-6 savaites. Veido bei ausų jutimai grįžta per pirmąjį mėnesį, retesniais atvejais – šiek tiek ilgiau. Pooperaciniai randai paprastai nežymūs, paslėpti natūraliuose linkiuose, už ausų. Pirmieji rezultatai matomi po 2 savaičių, o galutiniai – per 6-12 mėnesių.

NEPAGEIDAUJAS POVEIKIS

Nepageidaujami poveikiai dažniausiai laikini: pirmosiomis dienomis po operacijos tikėtinas veido tinimas, mėlynės, dėl to pirmosiomis paromis rekomenduojamas lengvas veido šaldymas kompresais. Keletą – keliolika dienų veidas gali būti skaudus, įtemptas, jautrus – šiems pojūčiams sumažinti skiriami nuskausminamieji vaistai. Ankstyvosios komplikacijos gali būti:
-        Kraujavimas;
-        Odos bei poodinio audinio infekcija;
-        Veidinio nervo paralyžius (retais atvejais).
Vėlyvosios komplikacijos:
-        Žymi veido asimetrija tarp kairės ir dešinės pusių (natūrali asimetrija yra visuomet).
Pastebėjus kitus specifinius, nerimą keliančius simptomus, nedelsdami kreipkitės į specialistą.
Nepamirškite, jog tam, kad pooperacinis periodas būtų sklandus, o sveikimas – užtikrintas ir greitas, labai svarbu sekti gydytojo instrukcijas bei tinkamai rūpintis savimi.
 

VEIDO PATEMPIMO OPERACIJŲ KAINOS:
 
Veido patempimas (pilnas)    2950  EUR
Klasikinias apatinės - vidurinės veido dalies patempimas   2450  EUR
Kaklo patempimas                                                                       2450  EUR

Kainos nurodytos be anestezijos ir lovadienių kainos.

Kaina: nuo 2450 EUR
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

Riebalų nusiurbimas, persodinimas
+
RIEBALŲ PERSODINIMAS

Ne vietoje besikaupiantys riebalai – daugumos moterų galvos skausmas. Liemuo, šlaunys, klubai, rankos – šios sritys, kurios seniau buvo proporcingos, gražios, stangrios – prarado savo išvaizdą, o kūnas - harmoningumą. Kuomet harmonijos susigrąžinti nepadeda dietos bei fizinis aktyvumas, išeitis vis tiek yra.
Riebalų persodinimas (lipoaugmentacija, liposkulptūra) – tai procedūra, skirta kūno linijoms koreguoti, formuoti, vienoms kūno dalims padidinti, kitoms - pamažinti. Persodinimui riebalinis audinys imamas iš paties paciento poodžio, taigi dažnai riebalų siurbimas ir persodinimas atliekami kartu: riebalinis audinys pašalinamas iš ten, kur jo per daug (sėdmenų, šlaunų, nugaros) ir persodinamas ten, kur reikia linijų korekcijos (į krūtis, sėdmenis, veido raukšles).
Riebalų persodinimo procedūrą gali būti naudojama lyginti veido ar kaklo raukšles, atjauninti rankų bei iškirptės sritis, koreguoti krūtų asimetriją, padidinti sėdmenis, koreguoti įvairių kūno vietų įgimtus ar kitų priežasčių sukeltus minkštųjų audinių defektus. Čia šiek tiek smulkiau apibūdinamos dažniausiai atliekamos riebalų persodinimų operacijos pagal kūno sritis:
 
ŠLAUNŲ SRITISŠlaunys – viena svarbiausių kūno dalių, bylojančių apie moteriškumą – jų forma, linkiai, pilnumas suteikia unikalią, būtent tik tai moteriai būdingą išvaizdą. Deja, su laiku kūno linkiai pasidengia papildomu riebaliniu sluoksiu, kuris maskuoja iki tol turėtą formą darydamas ją mažiau patrauklią bei proporcingą. Tokiu atveju, padėti gali lipoaugmentacinė operacija šlaunų srityje, kurios metu šios srities specialistai suformuos Jūsų kūną atitinkančias, proporcingas ir unikalias linijas. Tam, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai, šlaunys gali būti suskirstytos į tris sritis – kartais skalpeliu prisiliesti pakanka tik prie vienos iš jų.
1)      Vidinės šlaunų pusės lipoaugmentacija  - tai viena populiariausių operuojamųjų sričių, kadangi dažnai estetiškesnei išvaizdai pakanka suformuoti riebalus taip, kad vidinės šlaunų pusės mažiau liestųsi viena su kita. Ši operacija duoda išties gerų rezultatų, kadangi moterims nuolatos “viena ant kitos” lipančios šlaunys sukelia ne tik estetinį, bet ir fizinį diskomfortą judant. Konsultacijos metu su Jus operuosiančiu chirurgu smulkiai aptarsite visas detales bei operacijos tikslus ir realias galimybes.
2)       Išorinės šlaunų pusės lipoaugmentacija – ši operacija taikoma, kuomet riebalai kaupiasi išorinėse šlaunų pusėse, keisdami siluetą bei suteikdami pažeminto kūno centro vaizdą, dėl ko kojos atrodo trumpesnės nei yra iš tiesų. Operacijos metu suformuojami natūraliai atrodantys išoriniai šlaunų linkiai
3)      Priekinės šlaunų dalies lipoaugmentacija – šios srities operacijos atliekamos rečiau, jų prireikia, kuomet riebalai kaupiasi priekinėje dalyje, sutrikdydami proporcingą išvaizdą. Nors ir nedažnos, tačiau šios srities operacijos yra ypač svarbios, kadangi priekinės šlaunų dalys turi ypatingai išreikštus moteriškus linkius.
 
PILVO SRITISTai yra viena iš populiariausių riebalų nusiurbimo-persodinimo sričių reikalaujanti griežtos priežiūrios bei dėmesio atkreipimo į subtilias detales. Mūsų klinikoje dirbantys profesionalai konsultacijos metu ypatingai atidžiai įvertins Jūsų pilvo srities linijas, jų koregavimo galimybes bei operacijos tikslus – taigi po operacijos galėsite džiaugtis natūraliai atrodančia, proporcinga Jūsų kūnui ir kur kas estetiškiau atrodančia pilvo sritimi. Svarbu prisiminti, kad šios srities operacija turėtų būti pasirenkama tada, kuomet nei dietos, nei fizinis aktyvumas norimų rezultatų nesuteikia.
Pilvo srities operacijos, siekiant kuo profesionalesnio rezultato, taip pat gali būti skiriamos į keletą sričių:
1)      Priekinės pilvo srities riebalų nusiurbimas – tam, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai, operacijos taikinys yra visi keturi pilvo kvadrantai – tai yra svarbu, kadangi sutvarkius vieną sritį, kita liks nepaliesta ir su laiku deformuos bendrą vaizdą, dėl to svarbu visą priekinio pilvo sritį operuoti kaip vieną vienetą atsižvelgiant ir į odos elastingumą – tokiu atveju bus pasiekti ilgai trunkantys, patvarūs ir akį džiuginantys kontūrai.
2)      Viso juosmens riebalų nusiurbimas – ši operacija taikoma tais atvejais, kuomet riebalai lokalizuojasi ne tik priekinėje pilvo dalyje, tačiau aplink visa juosmenį, šonuose – taigi labai svarbi pakankamai plati operacijos apimtis, nes pašalinus tik tam tikrą sritį, pavyzdžiui, gausiausią riebalais priekinę, kūnas atrodys plokščias ir platus, taigi ypatingai svarbu žiūrėti į visumą.
 
BLAUZDŲ VIDINIŲ PAVIRŠIŲ BEI KULKŠNŲ SRITIS

Riebalų kaupimasis šiose srityse – taip pat labai dažnai moterų išsakoma ir jaučiama problema. Kitaip, nei kitose kūno srityse, masyvus riebalų kaupimasi blauzdų srityje dažniausiai yra nulemtas genetikos – taigi nei sveikas gyvenimo būdas, nei fizinis aktyvumas, deja, šios problemos išspręsti negali. Visa laimė, kad šiuolaikinė medicina turi sprendimo būdą – lipoaugementacija blauzdų-kulkšnų srityje. Tam, kad būtų pasiekti geriausi rezultatai, atsižvelgiama į visą apatinę galūnę – svarbu įvertinti proporcijas, linijas, būsimą rezultatą. Šios operacijos tikslas nėra svorio numetimas – tai tarsi kojos skulptūra, kuomet subtilus ir profesionalus specialisto žvilgsnis bei meistriškas rankų darbas padeda pasiekti norimų rezultatų.
 
ŽASTO SRITIS

Šiuolaikiniame pasaulyje stangrios bei lieknos rankos – būtinas komponentas norint atrodyti puikios fizinės būklės bei gerai jaustis. Senstant ir mažėjant odos elastingumui, kaip bebūtų gaila, rankos kenčia bene labiausiai – oda nukara, kaupiasi riebalinis sluoksnis, o dietos bei fizinis aktyvumas, deja, ne itin padeda. Šios srities korekcija moteriai yra ypatingai svarbi, kadangi ji sukelia daug kompleksų, tokių kaip negalėjimas dėvėti mėgstamų rūbų, apsivilkti suknelės be rankovių ir jaustis užtikrintai. Operacijos tikslas turėtų būti proporcingos gražios rankos, operuojant atsižvelgiama į visas žasto sritis, taip pat virš jo, keliant rankas, susidarančias raukšles – iš vienų sričių riebalų pašalinama daugiau, iš kitų mažiau – taigi tai nėra tiesiog riebalinio sluoksnio sumažinimas – tai kūno modeliavimas, kurio rezultatą užtikrina mūsų klinikoje dirbantys profesionalai.
 
PRIEŠ OPERACIJĄ
 
Prieš operaciją, pacientas turėtų realistiškai įvertinti savo lūkesčius dėl operacijos rezultatų, atsižvelgti į galimų komplikacijų riziką ir tinkamai planuoti pooperacinį periodą. Siekis atitikti grožio idealą ar patenkinti kito žmogaus lūkeščius neturėtų būti operacijos tikslas. Bet kokias dvejones ir klausimus būtina išsakyti Jus operuosiančiam chirurgui.
 
OPERACIJOS TECHNIKARiebalų persodinimas dažniausiai atliekamas taikant bendrinę nejautrą, tačiau kartais procedūrą galima atlikti ir nuskausminant vietiškai.
Prieš nusiurbiant riebalus aptartos kūno sritys infiltruojamos tirpalu, kuriame yra vietinių anestetikų ir adrenalino – tai sumažina kraujavimą operacijos metu ir užtikrina paprastesnį nuskausminimą po jos. Infiltracijos kaniulė į paodį įkišama pro nedidelius (5-6 mm) pjūvelius, per kuriuos vėliau kišama ir riebalų siurbimo kaniulė.
Riebalai iš paciento poodžio paimami siurbimo kaniule, naudojant neigiamą slėgį. Švytuokliniais kryžminiais judesiais gydytojas tolygiai siurbia riebalinį audinį įvairiame poodžio gylyje, palikdamas nedidelį riebalų sluoksnį po oda. Taip galima niusiurbti nuo keliasdešimt mililitrų iki kelių litrų skystos riebalų masės.
Prieš suleidžiant nusiurbtus riebalus į pasirinktą kūno sritį, jie gali būti specialiai paruošiami: plaunami, filtruojami, centrifūguojami.
Paruoštas audinys per nedidelius pjūvelius ar dūrius odoje suleidžiamas į reikiamas kūno vietas. Kiekvieno judesio metu stengiamasi suleisti santykinai kuo mežesnį kiekį riebalų ir paskleisti juos kuo tolygiau, taip užtikrinant didesnę persodinto audinio prigijimo tikimybę.
Tokios procedūros metu gali būti suleidžiama nuo vos kelių mililitrų (pavyzdžiui, koreguojant veido raukšles) iki kelių šimtų mililitrų (rekonstruojamt krūtį ar didinant sėdmenis) paruošto riebalinio audinio.
Po operacijos odos pjūveliai užsiuvami. Kartais siurbimo vietose kelioms dienoms paliekami drenai, per kuriuos nuteka natūraliai susikaupęs audinių skystis.

GALIMOS KOMPLIKACIJOS

Kaip ir kiekviena intervencija, riebalų persodinimas gali turėti nepageidaujamą poveikį: riebalinių cistų formavimasis, infekcija, kraujosrūvos, kontūro nelygumai, užsitęsęs žaizdos gyjimas, skysčio kaupimasis, kalcifikacija bei kt.
Pooperacinę riziką didina tokie veiksniai, kaip rūkymas, nutukimas, lėtinės širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, cukrinis diabetas, endokrininės sistemos ligos, Prieš operaciją būtina įspėti gydytoją, jei sergate arterine hipertenzija, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, autoimuninėmis ligomis, turite alergijų, kraujo krešumo sutrikimų ar kitų lėtinių ligų, rūkote, vartojate vaistus ar maisto papildus.
 
PO OPERACIJOS

Pirmosiomis paromis po operacijos rekomenduojama ramybė, o esant reikalui – ir medikamentinis nuskausminimas.. Leistinas fizinis aktyvumas po operacijos labai priklauso nuo operacijos apimties – paprastai fizinis aktyvumas ribojamas iki kelių savaičių. Apie 2 mėnesius riebalų siurbimo vietose gali būti mėlynių, audinių sustandėjimų, odos jutimo sutrikimų.
Riebalų siurbimo ir persodinimo rezultatas matomas tik tada, kai atslūgsta tinimas ir audinių sustandėjimas bei rezorbuojama dalis persodintų riebalų. Tai gali užtrukti iki kelių mėnesių. Rezultatas yra ilgalaikis, tačiau jis labai priklauso nuo paciento gyvenimo būdo, fizinio aktyvumo, mitybos įpročių ir natūraliai organizme vykstančių procesų, tokių kaip senėjimas.
 
 
Riebalų nusiurbimas pilvo sritis 610 EUR
Riebalų nusiurbimas išorinių šlaunų paviršius 400 EUR

 

Kaina: nuo 215 EUR
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

Plaštakos operacijos
+
Nors plaštaka yra nedidelis organas, tačiau joje susitelkę be galo daug anatominių struktūrų, kurių pažeidimas gali sutrikdyti įvairias plaštakos funkcijas – juntamąją, judinamąją, taip pat ir estetinę. Plaštakos chirurgija taikoma dažniausiai tais atvejais, kai konservatyvūs gydymo būdai yra neveiksmingi. Svarbu suprasti, jog šiuo atveju gydymo procese labai svarbus pacientas – pooperacinė reabilitacija, sąmoningas ir nuoseklus darbas su plaštaka lemia sėkmingesnius rezultatus ateityje. Plaštakos susirgimai yra didelė įvairaus amžiaus bei įvairių ligų turinčių žmonių problema, taigi čia aptarsime keletą dažniausiai pasitaikančių bei Sapiegos klinikoje atliekamų plastinių plaštakos operacijų.

DUPUYTRENO KONTRAKTŪRA

Tai lėtai progresuojanti plaštakos deformacija. Ši liga pažeidžia po delno oda esančių audinius, ima formuotis mazgeliai, kurie ilgainiui vis kietėja ir įtraukia pirštų lenkiamąsias sausgysles, dėl to pirštai lieka sulenktoje pozicijose. Dažniausiai yra pažeidžiami bevardis ir mažylis pirštai.

OPERACINIS GYDYMAS
Pagrindinis Dupuytreno operacijos gydymo būdas yra chirurginis – delne, ties lenkiamosiomis linijomis atliekami kuo mažesni pjūveliai, atlaisvinama delno fascija (sluoksnis, apgaubiantis raumenis), išvalomi pertekliniai audiniai (tarp jų ir minėti sukietėję mazgeliai)  - taip yra išlaisvinamos sausgyslės ir grąžinama normali plaštakos funkcija. Procedūros metu dažniausiai yra taikoma vietinė nejautra – nuskausminama tik operuojamoji sritis, taigi pooperacinis atsigavimas yra itin greitas.

AR AŠ ESU TINKAMAS KANDIDATAS OPERACIJAI?
Dupuytreno kontraktūra chirurgiškai operuojama tuomet, kai objektyvios apžiūros metu yra matoma kontraktūra (dažniausiai sudaranti bent 30° kampą) ir kontraktūra sukelia diskomfortą atliekant kasdienius ir buities darbus. Indikacijos operacijai taip pat priklauso nuo paciento amžiaus, norimos rankos funkcijos, kontraktūros laipsnio, pažeistų sąnarių įtraukimo.

KAIP PASIRUOŠTI?
Specialaus pasiruošimo šiai procedūrai nereikia. Tikslias rekmendacijas Jūsų individualiu atveju aptarsite kartu su Jus operuosiančiu plastikos chirurgu.

SVEIKIMO PERIODAS
Lengvus judesius galėsite atlikti jau kitą parą po operacijos, tačiau aktyviai judinti plaštaką galėsite praėjus 2-3 savaitėms. Po operacijos labai svarbus vaidmuo tenka reabilitacijai – Jus gydantis Sapiegos Klinikos chirurgas suteiks visa reikiamą informaciją apie plaštakų priežiūrą po chirurginės intervencijos.
 
SPRAGSINTIS PIRŠTAS (stenozuojantis tenosinovitas)

Dėl įvairių priežasčių sustorėjus piršto sausgyslei, ši nebepraslysta kanale tarp raiščių, stringa ir dėl to ties piršto pagrindu ima formuotis atauga, dažniausiai sukelianti skausmą bei apčiuopiama ranka. Šis susirgimas apsunkina gyvenimą, kadangi sutrinka pirštų judesių amplitudė – lenkiant pirštą šis stringa, neatsitiesia, spragsi – būtent dėl to ir vadinama spragsinčio piršto liga. Susirgimas gali paveikti tiek vieną, tiek keletą pirštų. Serga įvairaus amžiaus žmonės.

OPERACINIS GYDYMAS
Operacinis spragsinčio piršto gydymas taikomas tuomet, kai nepadeda konservatyvus gydymo metodas (specialūs įtvarai). Chirurgiškai gydant yra perpjaunamas sąnarį supantis žiedinis raištis (anulotomija) bei pašalinamos struktūros, trukdančios sausgyslei judėti ir lankstyti pirštą. Operacijos metu taikoma vietinė arba laidinė nejautra (nuskausminamas tam tikras nervas).

KAIP PASIRUOŠTI?
Specialaus pasiruošimo šiai procedūrai nereikia. Tikslias rekmendacijas Jūsų individualiu atveju aptarsite kartu su Jus operuosiančiu plastikos chirurgu.

SVEIKIMO PERIODAS
Lengvus judesius galėsite atlikti jau kitą parą po operacijos, tačiau aktyviai judinti plaštaką galėsite praėjus 2-3 savaitėms. Po operacijos labai svarbus vaidmuo tenka reabilitacijai – Jus gydantis Sapiegos Klinikos chirurgas suteiks visa reikiamą informaciją apie plaštakų priežiūrą po chirurginės intervencijos.
 
RIEŠO KANALO SINDROMAS 

Šio sindromo metu užspaudžiamas per riešą einantis vidurinis nervas. Dėl nervo užspaudimo sutrinka arba visai išnyksta pirštų jutimas, pacientas jaučia nuolatinius skausmus ir kitus nemalonius jutimus. Kadangi riešo kanalas yra ankštas anatominis tarpas, kuriame yra daug įvairių struktūrų (sausgyslės, raiščiai, kaulai, nervai), spaudžiamos ir lenkiamosios sausgyslės, dėl to ima trikti pirštų lenkimas. Negalavimai tampa ryškesni nakties metu arba po fizinio darbo.

OPERACINIS GYDYMAS
Kuomet nepadeda konservatyvios gygydmo priemonės, taikomas chirurginis gydymas – riešo kanalo atvėrimas, kuriuo siekiama sumažinti riešo kanale susidariusį spaudimą. Operacijos metu yra atliekamas nedidelis pjūvis per riešo raukšlę (perpjaunamas skersinis riešo raištis), priklausomai nuo ankštumą sukeliančių struktūrų gali būti atidalinamos nervo skaidulos, šalinamos išvešėjusios sausgyslės ir kt. Operacijos metu taikoma vietinė arba laidinė nejautra (nuskausminamas tam tikras nervas).
KAIP PASIRUOŠTI?
Specialaus pasiruošimo šiai procedūrai nereikia. Tikslias rekmendacijas Jūsų individualiu atveju aptarsite kartu su Jus operuosiančiu plastikos chirurgu.
 
SVEIKIMO PERIODAS
Lengvus judesius galėsite atlikti jau kitą parą po operacijos, tačiau aktyviai judinti plaštaką galėsite praėjus 2-3 savaitėms. Po operacijos labai svarbus vaidmuo tenka reabilitacijai – Jus gydantis Sapiegos Klinikos chirurgas suteiks visa reikiamą informaciją apie plaštakų priežiūrą po chirurginės intervencijos.
 
 
GANGLIOMOS ŠALINIMAS 

Ganglionas, arba gangliono cista, yra gerybinis, drebutinės konsistencijos pripildytas darinys, dažniausiai susidarantis aplink riešų sausgysles ir sąnarius, tačiau taip pat galintis susidaryti ir kitose kūno vietose (kulkšnyse, pėdose). Ganglionai gali būti įvairaus dydžio – nuo žirnio dydžio iki 2-3 cm skersmens, priklausomai nuo lokalizacijos gali būti skausmingi, jei spaudžia greta esantį nervą. Jeigu šalia gangliomos yra sausgyslė – gali sutrikti ir pirštų judesiai. 

OPERACINIS GYDYMAS
Ganglionas dažniausiai gydomas punktuojant ir išsiurbiant skystį, tačiau tais atvejais, kuomet šis gydymo būdas nepadeda (esant dideliam cistos diametrui, tam tikrai anatominei lokalizacijai), daromas pjūvis, ganglionas atveriamas ir atsargiai pašalinamas nepažeidžiant šalia esančių anatominių struktūrų.

KAIP PASIRUOŠTI?
Specialaus pasiruošimo šiai procedūrai nereikia. Tikslias rekmendacijas Jūsų individualiu atveju aptarsite kartu su Jus operuosiančiu plastikos chirurgu.

 
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

CHIRURGINIS ODOS IR POODŽIO DARINIŲ ŠALINIMAS
+
AR AŠ ESU TINKAMAS KANDIDATAS?

Odos dariniai chirurginiu būdu šalinami tais atvejais, kuomet darinys nėra pageidaujamas dėl estetinių priežasčių, darinio lokalizacija yra nuolatos spaudimą patiriančiose vietose (galūnių lenkiamieji paviršiai, drabužių spaudžiamos sritys); darinys yra didelis; darinys turi tendenciją supiktybėti – visi šie faktoriai bei indikacijos chirurginiam darinio pašalinimui bus aptartos su Jus operuosiančiu Sapiegos klinikos plastinės chirurgijos gydytoju konsultacijos metu.
 
PROCEDŪROS METU

Chirurginės procedūros technika bei apimtis priklauso nuo darinio lokalizacijos – jeigu darinys yra veido srityje, operuojama su ypatingu preciziškumu atsižvelgiant į odos linijas, raukšleles, įtempimą, spalvą. Svarbu, kad šią procedūrą atliktų patyręs ir savo sritį išmanantis specialistas, kadangi nepakankamai subtiliai atlikus operaciją gali susidaryti randeliai ar hiperpigmentacija.
Procedūros metu operuojamoji sritis yra nuskausminama – dažniausiai pakanka vietinio nuskausminimo būdo. Atliekamas pjūvis sveikų audinių ribose, darinys pašalinamas ir užsiuvamas pooperacinis pjūvis. Tam tikrais atvejais, esant didesniam dariniui ir šalintinam audinių plotui, yra naudojamos specialios plastinės chirurgijos technikos odos lopais uždengiant susidariusį odos defektą. Tam tikrais atvejais darinys gali būti siunčiamas histologiniam ištyrimui.
 
SVEIKIMO PERIODAS

Po darinio šalinimo pacientas išleidžiamas iškart į namus su gydytojo nurodymais. Pooperacinis sveikimo periodas trunka apie 7-10 dienų. Pirmomis dienomis podarinio pašalinimo būtina keisti tvarsčius, keletą savaičių ypatingai saugoti operuotą sritį nuo tiesioginių saulės spindulių, dirginančių medžiagų bei laikytis kitų gydytojo nurodymų.
 
NEPAGEIDAUJAMS POVEIKIS

Kaip ir kiekviena chirurginė intervencija, taip ir darinių šalinimo metu gali būti šios komplikacijos:
-          Žaizdos šlapiavimas
-          Žaizdos infekcija
-          Randų hipertrofija
-          Reakcija į nuskausminimą
-          kraujavimas
Rizikos veiksniai bei galimos komplikacijos bus smulkiai aptarti ir išaiškinti kartu su Jus operuosiančiu plastinės chirurgijos gydytoju.

KAINOS:

Darinių šalinimas (priklausomai nuo dydžio)                                        45/65/90/130/ 135 EUR

Skubus žaizdos susiuvimas                                                                             95/215/305 EUR
Vietinis nuskausminimas                                                                                                  8 EUR
 
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

Kitos operacijos
+
Rando korekcija:                                                       65/130/185 EUR
Bambos formos korekcija:                                                     280 EUR
Įplyšusio ausies spenelio korekcija:                                       145 EUR
Chirurginis auskaro pašalinimas:                                             80 EUR
Perrišimai po operacijų:                                                 30/60/90 EUR
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200