lt

Odos priežiūra vasaros metu

Odos priežiūra vasaros metu
Kylant temperatūrai ir pasitinkant vasaros sezoną, gydytoja dermatovenerologė Justina Aleknaitė-Šiugždinė ragina atkreipti dėmesį į tinkamos odos priežiūros svarbą – šios priemonės turėtų keistis kartu su metų laikais.

„Nebereiktų priminti, jog plataus spektro apsauginius kremus nuo saulės reikėtų naudoti ištisus metus. Rekomenduoju kasdieniai apsaugai rinktis  SPF 50 ar net didesnį susiduriant su daugiau saulės. Apsauginiu kremu nuo saulės reikėtų gausiai tepti drabužiais nedengiamas kūno vietas prieš einant į lauką, tuomet kas 2 valandas arba po maudynių“, – gerąją praktika dalinasi gydytoja.

Nors SPF yra svarbus, tai ne vienintelė apsauginė priemonė, kurios reikia mūsų odai. „Taip pat svarbu į savo odos priežiūros rutiną visus metus įtraukti antioksidacinių medžiagų. Antioksidantai padeda odai apsisaugoti nuo UV spindulių, taršos ir streso daromos žalos. Todėl siūlau rinktis produktus, praturtintus vitaminais C, E ir kofermentu Q10“, – teigia J. Aleknaitė-Šiugždinė.

Stiprėjant vasaros karščiams, ji pataria rinktis vandens pagrindo kosmetikos priemones, pavyzdžiui, gelius, losjonus ar pienelius, dėl jų lengvesnės tekstūros ir gebėjimo greitai įsigerti nepaliekant riebumo pojūčio.

„Kalbant apie odos priežiūrą, kiekvieno žmogaus poreikiai skiriasi priklausomai nuo jo odos tipo. Tačiau bet kokiam odos tipui yra universali taisyklė – drėkinimas. Šiltojo sezono metu oda linkusi sausėti dėl UV spindulių, dažnesnio maudymosi, padidėjusio prakaitavimo ir kondicionierių poveikio“, – aiškina ji, pabrėždama, kad visų tipų odą būtina intensyviai drėkinti. 

Sausos odos tipams gydytoja pataria rinktis valomąsias priemones be muilo ir alkoholio bei naudoti intensyviai drėkinančius serumus. Kita vertus, riebią odą turintiems žmonėms dėl padidėjusios riebalų gamybos ir odos išsausėjimo gali paūmėti spuogai. Ji rekomenduoja ryte ir vakare valyti į aknę linkusią odą prausikliu ir naudoti nekomedogeninius produktus.

Žmonės, sergantys rožine, turėtų saugotis ultravioletinių spindulių poveikio ir aukštesnės temperatūros, nes tai gali paskatinti odos problemas. Dermatovenerologė pabrėžia apsaugos nuo saulės, intensyvaus drėkinimo ir tinkamai parinktų odos priežiūros priemonių svarbą. Ji taip pat pažymi, kad tokių ligų, kaip atopinis dermatitas ar žvynelinė, būklė vasaros sezono metu iš tiesų gali pagerėti dėl teigiamo UVB spindulių poveikio.

Kalbant apie produktus ar sudedamąsias dalis, kurių reikėtų saugotis šiltuoju metų laiku, specialistė įspėja itin atsargiai naudoti produktus, kurių sudėtyje yra alfa ir beta hidroksirūgščių, benzoilo peroksido ir retinolio (vit. A). 
„Šios medžiagos jautrina odą UV spinduliams ir gali sukelti greitesnį ir stipresnį nudegimą saulėje bei pigmentines dėmes. Tačiau šiuos produktus vis tiek galima naudoti, jei tik užtikrinama pakankama apsauga nuo saulės“, – perspėja ji.

Gydytoja J. Aleknaitė-Šiugždinė taip pat atkreipia dėmesį į profesionalių odos priežiūros paslaugų vaidmenį. Nors patikima namų odos priežiūros rutina gali būti veiksminga, ji rekomenduoja reguliariai lankytis pas kosmetologą, kad šis pritaikytų odos priežiūros rutiną pagal individualius poreikius, padėtų spręsti sezoninius odos pokyčius ir iššūkius, o prireikus nukreiptų pas dermatologą. Tačiau ji patikslina, kad nėra nustatyto apsilankymų pas kosmetologą laiko tarpo ir jie turėtų būti planuojami atsižvelgiant į individualią odos būklę ir poreikius.