Sapiegos klinika

Mitų apipintos botulino injekcijos

Mitų apipintos botulino injekcijos

Mūsų visuomenėje stereotipai – labai gajūs. Jeigu kažkas tokį paleido į platųjį pasaulį, tai būtinai jis prigis Lietuvoje, net neišklausius antros nuomonės. Iš stereotipų niekaip neišsivaduoja ir botulino injekcijos. Čia jos siejamos su nejudančiais pupyčių veidais, storomis, putliomis lūpomis ir nebeužsimerkiančiomis akimis. Tokiu atveju, kaip moterims suprasti, kokios kalbos yra tiesa, o kurios tikrų tikriausias mitas?

Mitas: pavojus gyvybei

Apie šį mitą ne tik legendos sklando, bet ir krūvos pokalbių laidų prikurta. Turbūt jums teko girdėti apie į kaktą švirkščiamas neaiškias medžiagas, kurios vėliau patenka į smegenis ir jas veikia neigiamai. Kaip pavyzdžiui moterys ima skųstis lėta reakcija. Taip pat, kad botulinas gali kainuoti gyvybę. Visų pirma neįmanoma, kad švirkščiamos medžiagos patektų į smegenis. Tai tiesiog kliniškai neįmanoma, kadangi botuliną organizmas priima kaip savo medžiagą. Botulino toksinas blokuoja nervinius impulsus raumenyse, todėl mimikos raumenys atsipalaiduoja ir išsilygina raukšlės. Tai labai efektyvus gydymo metodas, nes raukšlės išnyksta jau po 2-3 dienų, o ir pacientas po vizito gali tiesiai keliauti į darbą. Bet to botulino toksino dozė žmogui yra suleidžiama labai maža, taigi ir neigiamo poveikio nėra, o rezultatas išties džiuginantis. Taip pat botulino injekcijos atliekamos tik licencijuotų gydytojų dermatologų arba plastikos chirurgų. Tikrai nepatartina to atlikti pačioms ar patikėti tai daryti kosmetologams.

Mitas: botulinas – tai silikonas

Reikia pažymėti, jog silikonas jau keletą metų yra uždraustas visame pasaulyje. Tai yra, uždraustas kaip užpildas.

Mitas: atsiras priklausomybė

Sklando toks labai populiarus mitas, kad prie injekcijų priprantama, kaip priprantama gerti kavą rytais. Esą gavęs injekciją organizmas pats užmiršta gaminti natūralų kolageną ir pripratimas neišvengiamas. Tiesa, ta, kad kolagenas su amžiumi pats natūraliai vis mažiau išsiskiria. Taip jau surėdyta mūsų gamta. Tačiau įleidus botuliną, atvirkščiai, šis procesas suaktyvėja. Tačiau tik apytikriai 9 mėnesiams arba metams. Ką daryti po metų – ar vėl pasiduoti injekcijoms, ar ne – spręsti jums. Tačiau patikiname, jog organizmas neturi jokių fizinių galimybių priprasti. O labai dažnas atvejis tarp pacientų yra tai, kad per botulino toksino veikimo laiką pacientai atpranta raukyti kaktą, mimikuoti kalbant ir taip pasibaigus vaisto veikimui  injekcijų nebeprireikia, nes pašalinama raukšlių formavimosi priežastis.

Mitas: negalima grįžti atgal

Niekas taip gerai jūsų nepažįsta, kaip jūs pati. Ir vargiai, kas galėtų pasakyti, kad jums į veidą buvo suleistas botulinas. Taip, aplinkiniai matys, kad kažkas kitaip, kad kalbate ramiu veidu, o ne perdėtai mimikuojate,  kad atjaunėjote, nes neraukant kaktos, raukšlės išsilygina, ir  jūs tikrai neatrodysite kaip pripusta lėlė. Svarbiausias dalykas yra tai, kad savo lūkesčius tiksliai apibūdintumėte savo estetikos gydytojui. 

Taigi, botulino injekcijos nors ir apipintos gausybės mitų, visus juos gali paneigti kompetentingi specialistai. Todėl niekada neverta pasitikėti tik viena nuomone ar tuo, ką jūsų draugei pasakė draugės draugė.