KRŪTŲ DIDINIMO/ PAKĖLIMO OPERACIJOS

KRŪTŲ DIDINIMO OPERACIJOS

Moters krūtys yra gražios savo įvairove – mažos ar didelės, apvalios ar kriaušės formos, standžios ar atsipalaidavusios. Tačiau ne visuomet moters krūtys yra gražios pačiai moteriai.
Gamta moteris apdovanoja ne vienodai – kol vienos gali džiaugtis standžia iškilia krūtine, kitoms pasiseka mažiau – būna, jog brendimo metu vystantis krūtų liaukiniam audiniui, krūtys vystosi asimetriškai, dėl to viena krūtis gali būti pastebimai didesnė negu kita. Dar vienas reikšmingas įvykis moters gyvenime – nėštumas, po kurio neretai krūtinė praranda savo buvusią išvaizdą – nukara, ženkliai sumažėja. Šie pakitimai taip pat gali atsirasti po žymaus svorio netekimo arba tiesiog natūraliai senstant.
Nuolat tobulėjanti plastinė chirurgija ateina moterims į pagalbą – krūtų didinimo operacija – būtent tai, ko ieško dauguma prieš tai aprašytų moterų.  Tai chirurginė operacija, kurios metu krūtys gali tapti didesnės, apvalesnės, standesnės visa tai derinant su natūralia moters išvaizda, jos norais bei tikslu po operacijos turėti ne tik gražesnę krūtinę, bet ir daugiau pasitikėjimo savimi. Ne veltui ši chirurginė procedūra jau daugelį metų yra pirmaujanti tarp moterų grožio chirurgijos srityje ir suinteresuotumas ja vis dar pastebimai auga.
 

 
AR ESU TINKAMA KANDIDATĖ KRŪTŲ DIDINIMO OPERACIJAI?

Be jau minėtų priežasčių, kodėl moterys nori didintis krūtis, yra keletas bendrų reikalavimų būsimoms ‘kandidatėms’:

  • Bendra sveikatos būklė – nei viena chirurginė operacija nėra 100 procentų saugi, taigi labai svarbus moters imunitetas, gretutiniai susirgimai, galintys daryti įtaką bendrai pacientės būklei;
  • Amžius – jaunesnės moterys greičiau atsigauna po operacijos, tikėtini geresni rezultatai. Taip pat amžius gali turėti įtakos renkantis implantų rūšį.
  • Lūkesčiai – jie turi būti realistiški. Svarbu suprasti, kad kiekviena moteris yra individuali, ir įsivaizduojama ideali krūtinė ant konkretaus kūno nebūtinai atrodys lygiai taip pat.
  • Supratimas apie procedūrą – prieš kiekvieną chirurginę intervenciją su gydytojo chirurgo pagalba reikia įvertinti operacijos riziką bei privalumus, suprasti galimas pasekmes ir tik tuomet, kai nekyla abejonių – ryžtis gultis ant operacinio stalo.
 
OPERACIJOS EIGA IR TECHNIKA


Operacijos metu atliekama bendrinė nejautra, operacijos trukmė nuo 1 iki 2 valandų priklausomai nuo operacijos apimties – kartais kartu su krūtų didinimu yra tvarkoma krūtų asimterija atliekant pakėlimus, patempimus. Šios operacijos metu yra atliekamas pjūvis, per kurį įdedamas implantas. Labiausiai Jums tinkantis pjūvis yra parenkamas kartu su gydytoju chirurgu atsižvelgiant į kuo mažesnę randų tikimybę bei jūsų individualią krūtinės struktūrą. Yra trys dažniausi pjūvių variantai, visi jie nedideli, siekiant kuo mažesnių pooperacinių žymių:

  • Pjūvis po krūties raukšle – tai ko gero pats dažniausias variantas, kadangi sritis po krūtine yra pridengta pačios krūties, dėl to net ir nedidelis randelis bus dar labiau paslėptas.
  • Sritis prie spenelio  (pigmentuoto laukelio kraštas)  -  tai taip pat dažnai pasirenkama sritis, pjūvis  pusračio formos, nežymus.
  • Pažastinis pjūvis – pjūvis atliekamas per pažasties liniją.


 
KOKIE IMPLANTAI NAUDOJAMI?

Implantas parenkamas atsižvelgiant į moters krūtinės formą, dydį, pageidavimus, lūkesčius. Jų yra įvairių rūšių ir formų – aptarsime keletą jų.
Pagal vidinį implantų turinį jie gali būti užpildyti silikoniniu geliu bei fiziologiniai. Silikoninio gelio implantai, arba tiesiog silikono implantai yra patys populiariausi. Jų sėkmė slypi estetikoje – jie yra švelnūs bei natūralios konsistencijos. Lieknoms moterims estetiškai atrodo šio implanto įdėjimas po krūties liauka. Silikoniniai implantai sveria mažiau nei to paties tūrio fiziologiniai, taigi rizika, jog implantas pagal gravitacijos jėgą smuks žemyn – mažesnė. Silikoniniai implantai yra brangesni nei fiziologiniai, tačiau dėl jų specifinės struktūros opreacinis pjūvis yra šiek tiek didesnis.
Fiziologiniai implantai yra pripildyti sterilaus natrio chlorido tirpalo, kuris yra lengvai sugeriamas kūno jeigu netyčia implantas plyštų. Paprastai jie yra implantuojami po krūtinės raumeniu ir reikalingas mažesnis pjūvis, kadangi implantai pripildomi jau tuomet, kuomet yra implantuoti – dėl to yra šiek tiek mažesnis pooperacinis randas. Fiziologiniai implantai yra apvalūs ir standesni nei natūrali krūtis - tai ypač matoma lieknoms moterims su mažesne natūralia krūtine. Turint omenyje, jog jie yra sunkesni nei silikoniniai, susiduriama su didesne rizika implantui nusmukti, ypač didesnio dydžio.
Pagal formą implantai skirstomi į anatominius ir apvalius – apvalūs implantai centre yra iškilę, o viršutiniame bei apatiniame poliuose – vienodo storio. Kiek kitokie yra anatominiai implantai – jų viršutinė dalis siauresnė, o apatinė platesnė, pilnesnė. Šie formos skirtumai lemia skirtingą krūtinės formą – su apvaliais krūtinė bus išgaubtesnė viršutinėje dalyje, o su anatominiais paryškinsite apatinę krūtinės dalį.
Pagal paviršių implantai gali būti lygūs arba tekstūriniai – tekstūrinių privalumas yra mažesnė komplikacijų rizika – ypač tempiančios kapsulės formavimosi aplink implantą. Lygių implantų privalumas – jeigu jie suformuoti po liauka, tuomet čiuopiasi mažiau, negu tekstūriniai. Vis dėlto labiau paplitę yra tekstūriniai implantai. 
 
KURIOJE KRŪTIES VIETOJE DEDAMI IMPLANTAI?

Implantai gali būti pozicionuojami dviejose vietose – virš krūtinės raumens (po krūties liauka) arba po krūtinės raumeniu (gilesnis, virš šonkaulių).
Implanto formavimas virš krūtinės raumens nepažeidžia ir neįsiterpia į krūtinės raumenį, tai reiškia, kad nebus jaučiamas diskomfortas ir atsigavimas po operacijos bus greitesnis, taip pat krūtis bus mažiau sutinusi, taigi iškart po operacijos jūsų krūtys atrodys kur kas patraukliau. Tačiau yra didesnė pooperacinių komplikacijų rizika – kapsulinių kontrakcijų formavimasis, pasmukimas (ypač didesnių implantų), taip pat sudėtingiau atlikti kokybišką mamografijos tyrimą.
 
Implanto formavimas po krūtinės raumeniu turi šiek tiek daugiau privalumų nei virš krūtinės raumens – mažesnė komplikacijų rizika (kapsulinių kontrakcijų, infekcijos, nusmukimo), taip pat mažiau nesklandumų atliekant mamogramą. Tačiau svarbu paminėti, kad šiuo implanto formavimo atveju nusimato didesni skausmai pooperaciniu periodu ir būdingas ilgesnis atsigavimas bei patinimas, kuris gali trukti savaitėmis.
Yra ir dar vienas variantas, kuomet implantas formuojamas iš dalies po liauka, iš dalies po raumeniu – apatinėje krūties dalyje implantas yra po liauka, jis ją pakelia ir ištempia, o viršutinėje krūties dalyje – po krūtinės raumeniu.
 
KO TIKĖTIS PO OPERACIJOS, KADA GALĖSIU GRĮŽTI Į ĮPRASTINĮ REŽIMĄ?

Paprastai parą po operacijos pacientės lieka klinikoje – užtikrinama profesionali medikų komandos priežiūra, jeigu viskas vyksta sklandžiai ir jūs jaučiatės gerai – galite vykti sveikti į namus. Pirmąją parą galite jausti stipresnius skausmus, vėliau jie mažės, išliks maudimas. Skausmams malšinti vartokite nuskausminamuosius medikamentus. Kurį laiką jūsų krūtys bus jautresnės, ypač spenelių srityje. Nenustebkite, krūtys bus patinusios, kietesnės nei įprastai – tai normalu. Operaciniai pjūviai dažnai yra užsiuvami tirpstančiais siūlais – taigi tuo atveju siūlių išimti nereikės, tačiau vis tiek po savaitės ir maždaug po mėnesio turėtumėte atvykti pas jus operavusį chirurgą įsitikinti, ar pooperacinė eiga yra sklandi. Jeigu dirbate sėdimą, neaktyvų darbą – į jį galėsite grįžti maždaug po savaitės. Užsiimti sunkesne fizine veikla bei sportuoti galėsite po 4-6 savaičių.
Kadangi operacijos rezultatas yra matomas iškart, neabejojame, kad sveikimo periodas bus malonus ir tikrai neprailgs. Galite jaustis saugi, kadangi sveikimo periodiu Jus konsultuos Jus operavęs plastikos chirurgas, kurio profesionaliais įgūdžiais galėsite įsitikinti tiek prieš, tiek po operacijos. 
 
KOKIOS GALIMOS KOMPLIKACIJOS?

Komplikacijos yra retos, viena iš galimų – pakraujavimas greta implanto pirmomis paromis. Taip pat gali formuotis jau minėta jungiamojo audinio kapsulė, kuri gali deformuoti implantą ir dažniau pasitaiko tais atvejais, kai implantas formuojamas po liauka. Visos komplikacijos yra koreguojamos, ir didesnių nepatogumų nesukelia.