Lazerinė dermatologija
DARINIŲ ŠALINIMAS LAZERIU
+
Dermatologė Lina Drasutytė
GERYBINIAI ODOS DARINIAI
 
Apgamai, ksanteliazmos, karpos, papilomos bei seborėjinė keratozė – visi šie odoje esantys pakitimai gali sukelti nepageidaujamų estetinių problemų. Dauguma šių darinių – gerybiniai ir jų pašalinimas nesukelia jokių problemų. Geroji žinia – su naujuoju Erbium MCL 31 Dermablate lazeriu tai tampa dar paprasčiau – greita procedūra bei puikūs estetiniai rezultatai!


 
APIE PROCEDŪRĄ

Erbium lazerio technologija buvo pradėta plėtoti maždaug 1995 metais, o jos pagrindinės sistemos – abliacinio lazerio vystymas išlieka auksiniu standartu gydant apgamus, odos cistas, guzelius, gumbelius bei atliekant veido atjauninimo procedūras.

Rezultatai yra stulbinantys, kadangi maždaug 95 proc. atvejų nelieka jokių žymių bei randų, o likusiais 5 proc. atvejų – tik nežymūs pokyčiai. Lazerinės procedūros tęsiasi labai trumpai, dažnais atvejais netgi nėra poreikio skirti nuskausminamuosius medikamentus. Šio inovatyvaus lazerio dėka stebimas didžiulis šuolis lyginant su tradiciniais apgamų šalinimo metodais, po kurių žaizdas tekdavo sutvirtinti siūlėmis, dažnai jas perrišti – visa tai lemdavo ir ilgesnį sveikimo periodą. Šalinant apgamus su Erbium lazeriu, išvengiama visų minėtų problemų – naudojamas tik pleistras bei kremas!


 
AR AŠ ESU TINKAMAS KANDIDATAS?

Jeigu savo odoje pastebite tokių darinių kaip apgamai (gerybiniai), karpos, ksanteliazmos ar fibroma – tuomet Jūs esate tinkamas kandidatas šiai procedūrai. Idealūs apgamai lazerinei procedūrai – gerybiniai, aiškiais kraštais, iškilę virš odos paviršiaus, odos spalvos bei neturintys plaukų. Tamsūs apgamai su plačiais šerpetojančiais kraštais yra šiek tiek mažiau tinkami, kadangi jie dažnai turi gilesnes šaknis – tačiau taip pat gydymas dažniausiai būna sėkmingas. Svarbu prisiminti, jog yra galimas dalinis ar visiškas apgamų residyvas (pasikartojimas tose pačiose vietose) – tokiu atveju reikalingas papildomas lazerinis gydymas po nustatyto periodo. Jeigu turite klasimų, dvejonių - Sapiegos Klinikoje dirbantys specialistai pasiruošę Jus profesionaliai konsultuoti ir patarti geriausią gydymo būdą individualiu atveju.

KAIP PASIRUOŠTI?

Prieš pašalinant odos pakitimus, nedidelis kiekis vietiškai veikiančių nuskausminamųjų yra suleidžiamas aplink ar žemiau gydomos srities. Tai padaroma su plona adata ir nors vietinis anestetikas gali šiek tiek deginti – tai yra laikina ir lengvai toleruojama. Vietiniai nuskausminamieji aptirpdys šalintiną sritį ir lazerio spinduliai bus neskausmingi ir nekeliantys jokio diskomforto.
 
PROCEDŪROS METU

Gydymo metu lazerio spindulys fokusuojamas tiksliai į gydomą sritį – tai sukelia ląstelėse esančio vandens absorbciją. Absorbuota energija sukelia tolimesnį ląstelių-taikinių garinimą. Lazerio spinduliams slenkant per odą, vidutiniškai pašalinama nuo 30 iki 50 mikronų audinio tuo pačiu metu. Neįtikėtina kontrolė lemia precizišką gydytojo rankų tikslumą šalinant odoje esančius pakitimus. Svarbu pabrėžti, jog gydymas lazeriu lemia darinių pašalinimą mikroskopiniu lygmeniu, taigi dažniausiai nėra būtinybės poprocedūriniam gydyto audinio morfologiniam tyrimui dėl tikslios diagnozės. 
 
SVEIKIMO PERIODAS

Po atliktos lazerinės procedūros saugokite savo odą nuo ultravioletinių saulės spindulių. Atidžiai rūpinkitės gydyta sritimi tol, kol jos spalva susilygins su Jūsų natūralia aplink esančia odos spalva. Taip pat rekomenduojama vengti kosmetinių priemonių – gydytoje srityje jos gali sukelti degininantį pojūtį.
Priežiūra po procedūros yra paprasta – pacientams rekomenduojama naudoti specialų kremą kiekvieną dieną. Veido odos būklės atsigavimas iki įprastos paprastai trunka 5-7 dienas, tačiau pakitimai kūne gali užtrukti ilgiau – iki 10-16 dienų. Atsigavimas yra panašus į randų gijimą: pradžioje jie atrodo kaip žaizdos, o sugija praėjus savaitei po to, kuomet pasirodo rausva, rožinė spalva, kuri palaipsniui susilygina su natūralia odos spalva. Praėjus savaitei po procedūros ant lazeriu gydytos odos srities galima naudoti kosmetines priemones. Labai svarbu saugoti šią sritį nuo tiesioginių saulės spindulių mažiausiais tris mėnesius.
 
APSISAUGOJIMO PRIEMONĖS

Komplikacijų dažnis po lazerinio apgamų pašalinimo yra labai retas. Kartais gydytos odos paviršius gali būti netolygus su aplinkui esančiu – šiek tiek iškeltas arba šiek tiek įdubęs, tačiau su laiku jis išsilygina.. Prisiminkite:
- Nėra rekomenduojamas pažeistos vietos trynimas bei kasymas - tai gali sukelti vietinį uždegimą bei pūlių sekreciją;
- Prieš tepant ant odos kremą, įsitikinkite rankų higiena;
- Jeigu nepavyksta pašalinti apgamo šaknies - jis gali ataugti, tačiau tai galima išgydyti tokia pačia pakartotina procedūra;
- Labai svarbu sekti gydytojo instrukcijas – taip bus sumažintas komplikacijų dažnis iki minimalaus lygio!
DARINIŲ ŠALINIMO LAZERIU KAINOS:
 
Apgamo, keratozės šalinimas iki 5 mm dia. galvos srityje   43 €
Apgamo, keratozės šalinimas nuo 5 mm dia. galvos srityje   53 €
Apgamo, keratozės šalinimas iki 5 mm dia. kūno srityje   29 €
Apgamo, keratozės šalinimas nuo 5 mm dia. kūno srityje   39 €
Karpų, moliuskų, kandilomų šalinimas lazeriu (1 vnt.)   35 - 43 €
Ksantelazmų, diskeratozių, siringomų šalinimas lazeriu (1 vnt.)   43 €
Daugybinių darinių šalinimas iki 10 vnt.   199 €
Daugybinių darinių šalinimas nuo 10 vnt.   259 €
Dermatovenerologo konsultacija, vietinė nejautra, poprocedūrinė priežiūra, rinkinys priežiūrai namuose
24 €PAPILOMŲ ŠALINIMO LAZERIU KAINOS:

Papilomos šalinimas (1 vnt.)
  20 €
Papilomos  šalinimas  (kai šalinama 2 - 5 vnt.)
  9 €
Papilomos  šalinimas  (kai šalinama 6 ir daugiau)   6 €
Dermatovenerologo konsultacija, vietinė nejautra, poprocedūrinė priežiūra, rinkinys priežiūrai namuose
24 €
 
           
Kaina: nuo 20 EUR
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

ILGALAIKIS PLAUKŲ ŠALINIMAS LAZERIU
+
Plaukų šalinimas lazeriu Vilniuje

Pamirškite skausmingą plaukų šalinimą lazeriu visam laikui!

Nepageidaujami plaukeliai ant įvairių, ypač matomų, kūno vietų – estetinė problema ir diskomfortas moterims. Norėdamos juos pašalinti dažna moteris pešioja, skutinėja, šalina plaukelius cukraus pudra ar vašku, bet norint užtikrinti tvarų efektą, kuris leistų gyventi be rūpesčių ilgesni laiką -  reikėtų rinktis lazerinį plaukelių šalinimą.


Nuo ko priklauso procedūros efektyvumas?

Tokio tipo procedūrų efektyvumas priklauso nuo tokių faktorių: lazerio technologinių ir funkcinių ypatybių,  jo galingumo bei gydytojo gydytojo kompetencijos.

Su kokiu lazeriu atliekama procedūra?

Sapiegos klinika dirba su Asclepion Laser Technologies lazeriu
. Ši kompanija įkurta 1977 m. Vokietijoje ir garsėja visame pasaulyje kaip inovatyvių ir patikimų medicininių lazerių gamintoja bei 100 % vokiška kokybe. MeDioStar NEXT lazeris - naujausias šios kompanijos diodinis lazeris, kuris pasižymi dar didesne galia ir greičiu, o taip pat į lazerio rankeną integruota naujausia šaldymo technologija - ypatingas metalų lydinis. Procedūros metu jūs jausite tik lengvą žnybtelėjimą, kas reiškia plauko sunaikinimą.

Kaip veikia lazeris?

Lazeris plaukelius šalina 810 nm bangos ilgiu. Lazerio šviesa saugiai ir švelniai pereina per dermos sluoksnį ir absorbuojasi į plauko pigmentą – melaniną, taip šviesos energija virsta šiluma, kuri suardo ląsteles, atsakingas už plauko augimą ir plauko folikulas negrįžtamai sunyksta. Tokiu būdu užkertamas kelias plauko ataugimui, taip pat stabdomas pūlinukų formavimasis, ko negarantuoja įprastos plaukų šalinimo technologijos. Lazerinės procedūros metu papildomai yra skatinama tiek kolageno, tiek elastino gamyba, todėl oda greičiau atsinaujina, tampa elastingesnė, lygesnė, taigi ir gražesnė.


Kuo skiriasi diodinis lazeris nuo IPL technologijos?

Ankstesnės lazerinės technologijos pagrįstos lazerio šviesos sklidimu impulso metodu (IPL). Toks būdas yra ganėtinai  skausmingas, ilgai trunkantis ir veikia ne visus plauko tipus.
Priešingai IPL lazeriams, diodinio lazerio  technologija naudoja skirtingą trumpą bangos ilgį  ir galingą impulsų pasikartojimo dažnį, todėl šviesos srautas yra pastovus. Tai leidžia atlikti procedūrą  „teptuko mosto“ metodu, kas užtikrina labai greitą, efektyvią  ir neskausmingą procedūrą.

Kiek procedūrų reikia?

Kiekvienam žmogui procedūrų kursas parenkamas individualiai pagal odos ir plaukų tipą. Bet vidutiniškai, rekomenduojama nuo iki  4 – 8 procedūrų. Procedūros atliekamos kas 3 – 6 savaitės atsižvelgiant į odos zoną ir plauko augimo ciklą.


Kaip pasiruošti procedūrai?

Prieš pirmąją ir kitas sekančias procedūras rekomenduojama plaukelius skusti, kad nepažeisti plauko folikulo ir nesumažinti lazerio poveikio. Nerekomenduojama plaukelių pešioti, šalinti vašku, daryti elektroepiliacijos procedūras.
Taip pat 1– 2 savaites prieš procedūras reikėtų vengti intensyvios saulės bei nesinaudoti soliariumu, todėl kad bet kurio laipsnio įdegimas mažina lazerio poveikį ir gali sukelti šalutinių reiškinių: pūsleles, pigmentines dėmes.
Vieną savaitę prieš procedūrą nenaudoti „celiulitą“ mažinančių, odą stangrinančių ar kitų aktyvių kosmetikos priemonių toje srityje, kur bus atliekama procedūra.
Prieš procedūrą būtina pasitarti su gydytoju jei naudojate preparatus turinčius fotosensibilizuojančių medžiagų: fenotiazidų, sulfanilamidų, salicilamatų, sulfanilšlapalo, tiazido, bitionolo, dimetilchlortetraciklino, chlorpromazine, heksalchlorafeno, trichlorkarbanilido ir kt., vartojate priešgrybelinius sisteminius preparatus.


Plaukelių šalinimo „MeDioStar NeXT“ lazeriu kainos :

Atliekant 3 zonų procedūrą vienu metu taikoma 20 % nuolaida.
Atliekant 5 zonų procedūrą vienu metu taikoma 30 % nuolaida.
Atliekant 1 zonos II procedūrai taikoma 7 % nuolaida.

Atliekant 1 zonos III procedūrai ir visoms sekančioms taikoma 10 % nuolaida.

  Viršutinės lūpos sritis 36 €
  Smakro sritis 50 €
  Skruostų sritis 68 €
  Sprando sritis 42 €
  Kaklo sritis 80 €
  Žastų sritys 82 €
  Pažastų sritys 62 €
  Dilbių sritys 70 €
  Plaštakų sritis 42 €
  Pečių sritis 84 €
  Krūtinės sritis 85 €
  Krūtų spenelių sritis 40 €
  Pilvo sritis (moterims) 42 €
  Pilvo sritis (vyrams) 84 €
  Nugaros sritis   124 - 168 €
  Šlaunų sritys   126 - 166 €
  Blauzdų sritys   106 - 126 €
  „Klasikinio“ bikini sritis               82 €
  „Braziliško“ bikini sritis             112 €
  Sėdmenų sritis               42 €Kaina: nuo 36 EUR
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

Dermatovenerologės konsultacija - Gyd. Lina Drąsutytė
+
Dermatologas Vilniuje
GYD. LINA DRĄSUTYTĖ
 
Išsilavinimas, įgyta specialybė

1987–1998 m. Vilniaus Salomėjos Nėries vidurinė mokykla.
1998–2005 m. Vilniaus universitetas, Medicinos fakultetas, gydomosios medicinos specialybė.
2006 m. Vilniaus universitetas, Medicinos fakultetas, medicinos gydytojo licencija.
2010 m. Vilniaus Universitetas, Medicinos fakultetas, dermatovenerologo licencija.
 
Profesinė patirtis

Nuo 2014 m. UAB SAPIEGOS KLINIKA, gydytoja dermatovenerologė.
Nuo 2010 m. VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos, Dermatovenerologijos centras, gydytoja dermatovenerologė.
2008–2010 m. VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos, Dermatovenerologijos centras, vyresnioji gydytoja rezidentė.
2006–2008 m. VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos, Dermatovenerologijos centras, gydytoja internė.
 
Kvalifikacijos tobulinimas

Nuo 2008 m. nuolatinė Europos dermatovenerologų akademijos konferencijų dalyvė (Vokietijoje, Prancūzijoje, Portugalijoje, Nyderlanduose, Čekijoje, Kroatijoje, Turkijoje)
2011 m. Michael Horstein atminimo stipendija, pavasario EADV kongresas, Čekija (Karlsbadas).
Narystė profesinėse, visuomeninėse organizacijose
Nuo 2006 m. Lietuvos dermatovenerologų draugijos narė.
Nuo 2010 m. Europos dermatovenerologų akademijos narė.
 

Kaina: 35 EUR
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

FRAKCINIS ODOS ATJAUNINIMAS LAZERIU
+
FRAKCINIS ODOS ATJAUNINIMAS LAZERIU

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Jelena Romanova - Paškevič

FRAKCINIS VEIDO ATJAUNINIMAS

Frakcinio odos atjauninimo procedūra yra specifiškai sukurta pašalinti paviršinėms bei vidutiniškai gilioms raukšlėms, esančioms veido srityje, taip pat gydyti smulkiems, po akne atsiradusiems randams. Frakcinio atjauninimo dėka oda pilnai regeneruoja, tampa sveika bei švytinti. Erbium YAG lazeris MCL31 Dermablate reprezentuoja naujausios kartos lazerius frakciniam odos atjauninimui dėl estetinių priežasčių bei greito gijimo laiko. 
 
APIE PROCEDŪRĄ

Multimodalinis Erbium:YAG lazerio MCL 31 Dermablate modelis koreguoja veide esančius pažeidimus su švelniu odos sluoksnių šveitimu, tačiau esant raukšlėms bei randeliams lazeris pašalina ir giliau esančius elementus tokiu būdu formuodamas naują odos sluoksnį. Erbium lazeris yra tikras technologinis meno kūrinys skirtas odai atjauninti bei turintis daug pranašumų lyginant su ankstesnės kartos odą atjauninti skirtais lazeriais. Mažiau nepageidaujamų reiškinių, tokių kaip skausmas procedūros metu bei dar akivaizdesni rezultatai – būtent dėl šių priežasčių Erbium lazeris tapo pirmaujančiu pasaulyje.
Gydymo metu paviršinis odos sluoksnis yra sunaikinamas tam,  kad stimuliuotų ląstelinį imuninį atsaką, dėl kurio oda ima gaminti naują sluoksnį. Šios procedūros rezultatas – patinimas bei paraudimas gydomojoje zonoje, tačiau šie simptomai greitai atslūgsta. Kadangi tai yra frakcinė procedūra, atsigavimas po gydymo, lyginant su kitais odos atjauninimo būdais, yra greitesnis.
Procedūros metu epidermis (paviršinis odos sluoksnis) yra pašalinamas tam, kad būtų pasiekti gilesni odos sluoksniai, kurie yra jaunesni bei lygesni. Gydant šiuo lazeriu taip pat aktyvuojamas kolagenas, kuris suteigia odai stangrumo bei stimuliuoja dermos (tikrosios odos) ląsteles, kurios gamina naują epidermio sluosknį. Frakciniu būdu gydant gilesnius sluoksnius, kartais naudojami ir vietiniai nuskausminamieji bei raminamieji – pacientai budrūs, tačiau būna prislopinti, mieguisti. Mūsų dermatologai bei chirurgai pašalins tuos odos sluoksnius, kuriuos reikia pašalinti bei sunaikins paviršines ar vidutiniškai gilesnes raukšles bei randelius.


 
 
GYDYMO/PROCEDŪROS TIPAI PRIKLAUSOMAI NUO PENETRACIJOS (ĮSISKVERBIMO) LYGIO

Priklausomai nuo lazerio penetracijos gylio bei kliento poreikių, gydymas yra suskirstytas į grupes pagal dienų skaičių, reikalingą naujai odai susiformuoti. Paprasčiausias ir švelniausias gydymas – lazerinis epidermio šveitimas, suteikiantis švytinčios odos išvaizdą per 24-48 valandas po procedūros atlikimo – rekomenduojama visiems, norintiems per trumpą laiką atgaivinti savo odą. Procedūros su gilesne lazerinio spindulio penetracija reikalauja ilgesnio sveikimo periodo – pageidautina, namuose bei vengiant tiesioginių saulės spindulių. Detalesnės rekomendacijos yra aptariamos su kiekvienu pacientu individualiai.


 

AR AŠ ESU TINKAMAS KANDIDATAS?

Tinkamas kandidatas frakcinio atjauninimo procedūrai yra pacientas, norintis pakoreguoti veido linijas bei raukšles, taip pat kuo labiau sumažinti randus, likusius po akne tiek veide, tiek kaklo srityje, suteikti odai jaunatviškumo, struktūriškumo bei ilgai trunkantį švytėjimo efektą.
Ši procedūra dažniausiai taikoma gydant:

·         Raukšles bei nelygumus veido srityje;
·         Gilias bei matomas veido poras;
·         Odos spalvos netolygumus;
·         Saulės pažeistą odą;
·         Akne;
·         Pigmentaciją, atsiradusią dėl saulės poveikio bei senėjimo.
 
KAIP PASIRUOŠTI?

Prieš procedūrą svarbu jai tinkamai pasiruošti – tai priklauso nuo odos gydymo gylio, tačiau paruošimas namuose turėtų trukti keletą dienų. Smulkesnę informaciją, kaip tą daryti, aptarsite su mūsų klinikos specialistais konsultacijos metu.
 
PROCEDŪROS METU

Frakcinio odos atjauninimo metu ląstelėse esantis vanduo absorbuoja (sugeria) lazerio spindulius, kurie  sausina, išgarina ir sukelia dehidrataciją – todėl iš karto pašalinamas pažeistas odos sluoksnis. Kol gydytojas atlieka procedūrą, tik labai nedidelė dalis (trisdešimt iš milijono colio dalis) audinio yra pašalinama. Ši neįtikėtina kontrolė įgalina gydytoją atlikti procedūra preciziškai bei tiksliai norimame gylyje. Gydant lazerio spinduliais tarp jų lieka oro, kuris palieka laisvų lazerio nepaliestų odos segmentų – dėl to stebimas greitesnis ką tik dehidratuoto ląstelių sluoksnio gijimas. Po pažeistos odos pašalinimo, nauja oda greitai regeneruoja toje pačioje vietoje.

 
 
SVEIKIMO PERIODAS

Priklausomai nuo individualaus gydymo tipo, gydytojas periodiškai rūpinsis Jūsų sveikatos būkle bei suteiks visa reikiamą informaciją apie tai, kaip rūpintis oda po gydymo. Tam, kad išvengtumėte rizikos faktorių bei pasiektumėte kuo geresnių rezultatų, rekomenduojame atidžiai vykdyti šias instrukcijas:
Pirmąsias 2-3 dienas esant skausmo pojūčiui galite jį malšinti analgetikais – tai nuspręsti padės Jus konsultuojantis gydytojas. Miegokite ant nugaros, stenkitės nesukelti veidui spaudimo, po kaklu pasidėkite antrą pagalvę (tinimo prevencijai). Sausa, pleiskanojanti bei niežtinti oda – nusiraminkite, taip turi būti. Nedraskykite pleiskanų – kuo mažiau mechaniškai veikite gyjančias sritis.
Gerkite daug vandens, kad atstatytumėte vandens balansą. Venkite alkoholio bei kofeino.
Po procedūros odos priežiūrai vartokite Jums skirtą drėkinantį kremą (rekomenduojama bent 5 kartus per dieną)
Nešveiskite veido, netrinkite nei medvilniniais tamponėliais, nei rankšluosčiu ar kitomis priemonėmis.
Plaukite veidą su tekančiu vandeniu – plovimas ramunėlėmis ar panašiomis žolelėmis nėra rekomenduotina.
Nepamirškite, jog jūsų oda – nauja, spindinti ir plona, taiga jai reikalinga ypatinga apsauga nuo UV spindulių – rekomenduojame apsauginį kremą nuo saulės su SPF 50+ apsauga laikotarpiu po lazerinio gydymo. Kitus 3 mėnesius galite naudoti SPF 30+ apsauginius kremus.
Žmogus pilnai atsigauna ir gali grįžti į kasdienį gyvenimą paprastai praėjus 7 – 10 dienų po procedūros, tačiau esant gilesnių odos sluoksnių gydymui, sveikimas gali užsitęsti ir iki 3 savaičių. Jeigu turite papildomų klausimų – mūsų specialistai pasiruošę profesionaliai Jus konsultuoti bei suteikti visą reikiamą informaciją.
 
GALIMAS PAŠALINIS POVEIKIS

Nors frakcinis Erbium lazeris žymiai sumažino įvairių nepageidaujamų poveikių riziką, susijusią su chirurginiais faktoriais bei infekcijomis, tačiau laikini ar ilgalaikiai pasikeitimai odos pigmentacijoje arba net ir randai labai retais atvejais gali būti stebimi. Kaip ir kiekviena medicininė procedūra, gydymas frakciniu lazeriu reikalauja detalios diskusijos tarp paciento bei gydytojo.


STIPRAUS FRAKCINIO ODOS ATJAUNINIMO KAINOS:

Veido sritis 299 €
Veido ir kaklo sritis 459 €
Veido, kaklo ir dekoltė sritys 599 €
Sritis aplink akis 149 €
Sritis aplink lūpas 149 €
Smakro sritis 149 €
Skruostų sritis 199 €
Kaklo sritis 249 €
Plaštakų sritis 169 €
Dekoltė sritis 199 €
 


FRAKCINIO PILINGO/ ODOS ŠLIFAVIMO/ SKAISTINIMO KAINOS:

Veido sritis 169 €
Veido ir kaklo sritis 249 €
Veido, kaklo ir dekoltė sritys 299 €
Sritis aplink akis 99 €
Sritis aplink lūpas 99 €
Smakro sritis 99 €
Skruostų sritis 149 €
Kaklo sritis 149 €
Plaštakų sritis 99 €
Dekoltė sritis 129 €Gydytojo konsultacija atliekant procedūrą – nemokama. 
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

SPUOGŲ (AKNĖS) GYDYMAS LAZERIU
+
SPUOGŲ - AKNĖS GYDYMAS LAZERIU
SAPIEGOS KLINIKA Gyd. Dermatovenerologė Lina Drąsutytė

Spuogų (aknės) gydymo naujovės

Aknė – paprastieji spuogai – yra viena labiausiai paplitusių odos ligų, kuri pasireiškia bėrimais veido, krūtinės ir nugaros odoje. Šia liga serga net iki 70 – 90 proc. paauglių, tačiau aknės paplitimas didėja ir tarp suaugusiųjų, ypač moterų.  Aknė, tai ne tik paliekanti randus, bet ir ilgainiui socialiai izoliuojanti ir psichologiškai žmogų veikianti liga.

Pagrindinė priežastis, kuri skatina spuogų (aknės) atsiradimą – padidėjęs odos riebalinių liaukų aktyvumas bei padidėjusi riebalų gamyba. Brendimo metu organizme sparčiai didėja lytinių hormonų kiekis. Bet koks stresas, vidinė įtampa, emociniai išgyvenimai gali jį dar labiau padidinti, o tai suaktyvina spuogų (aknės) išvešėjimą. Riebalai, jų sankaupos ir negyvos odos ląstelės sulimpa tarpusavyje ir suformuoja kamščius, užkemša odos poras, kurios matomos kaip balti arba juodi inkštirai, atsiranda jaunatviniai spuogai. Susidaro sąlygos greitai daugintis odos bakterijoms, o tai sukelia uždegimą ir infekciją.
Kokie veiksniai suaktyvina bėrimus?
Provokuoti bėrimus gali ir sutrikusi hormoninė pusiausvyra, menstruacijų ciklas, nėštumas, geriamieji kontraceptikai, netinkama odos priežiūra (higienos nesilaikymas, netinkamos kosmetikos vartojimas), stresas (darbe ir buityje patiriama įtampa turi įtakos uždegiminių bėrimų atsiradimui).
 
Tyrimai, kurie reikalingi nustatyti aknę?

Dažniausiai pakanka įvertinti klinikinį bėrimų vaizdą, kad nustatytume aknę. Gydymas yra labai individualus kiekvienam pacientui. Priklauso nuo ligos sunkumo. Taip pat, labai svarbu bendradarbiauti su kitais specialistas (endokrinologais, ginekologais). Jei reikalinga, atliekamas detalesnis ištyrimas. Prieš pradedant gydymą, labai svarbu įvertinti paciento odos būklę, jos sunkumą. Gali būti skiriamas gydymas vietiniais preparatais ir sistemiškai vartojamais medikamentais.  Efektyviausias gydymas – kombinuotas.


Aknės gydymas lazeriu

Asclepion MeDioStar NeXT vokiškas lazeris efektyviai (kliniškai įrodyta) gydo aknę, kuri pasireiškia uždegimais
 – pūlingais ar cistiniais spuogais. Lazerio skleidžiama infraraudonųjų spindulių spinduliuotė įsiskverbia pakankamai giliai į odą, kad pasiektų plaukų folikulus ir riebalines liaukas ir sunaikina propionbacterium acne kolonijas (aknės sukėlėjus). Esant uždegiminiams bėrimams, pūlinukams lazerio spindulių sukelta šiluma sutrikdo mikrocirkuliaciją uždegimo židinyje, todėl mažėja paraudimas. Šiluma taip pat suardo riebalų liaukose susikaupusių bakterijų sienelių baltymus, todėl lazeris veikia antibakteriškai. Tokiu būdu dvigubo spindulio lazeris paspartina gijimą ir sumažina naujo uždegiminio bėrimo susidarymą.
Norint pasiekti terapinį efektą, procedūrų skaičius parenkamas individualiai. Lengvo ir vidutinio sunkumo aknė gydymo lazeriu užtenka 1 
– 2 procedūrų. Aktyvios fazės uždegiminei aknė gydyti dažniausiai atliekamos 4 – 5 procedūros.Po procedūros gali likti lengvas paraudimas, kuris išnyksta per 1 - 2 dienas. Keletą dienų nesideginti saulėje, soliariume, nesinaudoti sauna, karštu dušu, vonia. Vieną parą nenaudoti kosmetikos tose srityse, o vėliau 1 - 2 savaites naudoti saulės apsaugą nemažesnę nei SPF 50.

Odos priežiūra namuose

Aknę reikalinga gydyti komplesiškai, bei tinkamai prižiūrėti odą namuose. Prausimosi priemonės, valikliai turėtų būti švelnūs, neturėti sudėtyje alkoholio. Reikėtų vengti odą sausinančių priemonių. Drėkinimas reikalingas tiek sausai, tiek riebiai odai.
Odos priežiūrai turėtų būti naudojama dermatologinė kosmetika, kuri yra sukurta atsižvelgiant į odos problemą, į aknės atsiradimo mechanizmus.

 

 
Aknės gydymo lazeriu kainos:


Atliekant II procedūrą taikoma 7 % nuolaida
Atliekant III procedūrą ir visoms sekančioms taikoma 10 % nuolaida


Spuogų (aknės) gydymas veido sritis 139 EUR
Spuogų ( aknės ) gydymas kaktos sritis 72 EUR
Smakro ( aknės ) gydymas  skruostų sritis 88 EUR
Spuogų ( aknės ) gydymas  smakro sritis 60 EUR
Spuogų ( aknės ) gydymas  dekoltė sritis 139 EUR
Atskiri  dariniai (2 cm2) 42 EUR

Dermatovenerologo konsultacija
 
* Atliekant procedūrą dermatovenerologo konsultacija nemokama
              35 EUR*
 
   

 Kaina: nuo 42 EUR
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

ODOS ATJAUNINIMAS LAZERIU
+
Veido atjauninimas

Bendrai, terminas atjauninimas (angl. rejuvenation) yra suprantamas, kaip odos struktūros pagerinimas (patempimas, porų sutraukimas), pigmentacijos sumažinimas ir smulkių raukšlelių pašalinimas. Ši naujos kartos lazerinė procedūra sukurta akimirksniu atgaivinti odą, išlyginti smulkias raukšleles ir sumažinti senėjimo ženklus. Tai  tobula procedūra moterims neturinčioms laiko prieš svarbų renginį ar šventinį vakarą, bet norinčioms atrodyti stulbinančiai. Vokiškos kokybės „MeDioStar NeXT“ lazeriu atliekama veido atjauninimo procedūra  yra neinvazinė, neturi jokio gijimo proceso, todėl skirtingai nei po grožio injekcijų galima grįžti į įprastinius darbus, procedūra neskausminga ir atliekama labai greitai.
Dažniausiai atjauninimo procedūros atliekamos veido, kaklo, dekoltė ir plaštakų srityse.

Kaip tai veikia?

Odos atjauninimo procedūra  atliekama pasitelkiant diodinio lazerio šviesos technologiją bei didelę galią. Toks stiprus lazerio energijos poveikis senėjimo požymius jau turinčiai odai gali padaryti stulbinančius ir iškart pastebimus  rezultatus.  Naujausių technologijų  lazerio šviesa (impulso ilgis 808 nm) prasiskverbia pro epidermį ir giliai odoje atlieka mikro – terminį pažeidimą, tuo tarpu viršutinis odos sluoksnis lieka nepažeistas. Tokia lazerio intervencija išprovokuoja odoje naujų kolageno ir elastino skaidulų gamybą, todėl  oda tampa lygi ir skaisti, o efektas savaime gerėjo nuo 3 iki 6 mėnesių.Kiek procedūrų reikės?

Jūs tikrai pamatysite pokyčius jau po pirmosios procedūros. Kad pasiekti maksimalius rezultatus rekomenduojamas 3 procedūrų kursas kas 4 savaites.Ką reikėtų  žinoti prieš atliekant procedūrą?

Prieš procedūrą 2 savaites reikėtų vengti intensyvios saulės bei nesinaudoti soliariumu, todėl kad bet kurio laipsnio įdegimas mažina lazerio poveikį ir gali sukelti šalutinių reiškinių: pūsleles, pigmentines dėmes.
Taip pat prieš procedūrą 1 savaitę reikėtų nenaudoti „celiulitą“ mažinančių, odą stangrinančių ar kitų aktyvių kosmetikos priemonių, kurios gali išprovokuoti neigi
amus reiškinius sąveikaujant su lazerio šviesa.
Prieš procedūrą būtina pasitarti su gydytoju jei naudojate preparatus turinčius fotosensibilizuojančių medžiagų: fenotiazidų, sulfanilamidų, salicilamatų, sulfanilšlapalo, tiazido, bitionolo, dimetilchlortetraciklino, chlorpromazine, heksalchlorafeno, trichlorkarbanilido ir kt., vartojate priešgrybelinius sisteminius preparatus.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį ?

Visų pirma, reikėtų pasidomėti specialisto atliekančio tokią procedūrą kvalifikacija. Galingų diodinių lazerių gamintojai sertifikuoja ir apmoko specialistus turinčius tik medicininį išsilavinimą. Antra, tokio tipo  procedūros turi būti atliekamos tik licencijuotoje medicinos įstaigose.SAPIEGOS klinika lazerinės dermatologijos specialistė Erika Petrovskienė: „ Grožis be nemalonių pojūčių – taip galima apibūdinti „MeDioStar NeXT“ lazerio atliekamas procedūras. Tai ne tik moderni, bet ir viena populiariausių grožio procedūrų, kurios metu išlyginamos smulkios raukšlelės bei netolygi pigmentacija, sumažinamas porų dydis, akivaizdžiai pagerinama saulės pažeistos odos būklė, o gijimo laikotarpio nėra. Savo darbo praktikoje esu naudojusis ne vienu lazeriu, todėl gerai žinau jų galimybes. Žaviuosi Vokietijos mokslininkų sukurtu naujos kartos lazeriu, kuriuo greitai ir veiksmingai atliekamos grožio ir gydomosios procedūros.“„MeDioStar NeXT“ lazeriu atliekamos procedūros kainos:

 
Odos atjauninimas - veido sritis 139 EUR
Odos atjauninimas - kaktos sritis 72 EUR
Odos atjauninimas - kaklo sritis 110 EUR
Odos atjauninimas - dekolte sritis 139 EUR
Odos atjauninimas - plaštakų sritis 72  EUR
  *
II procedūrai  taikoma 7 % nuolaida
III procedūrai  ir tolimesnėms kurso procedūroms taikoma 10 % nuolaida

 
 Kaina: nuo 72 EUR
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

KAPILIARŲ ŠALINIMAS LAZERIU
+
KAPILIARŲ ŠALINIMAS LAZERIU

Išsiplėtę kapiliarai gali žymiai paveikti gyvenimo kokybę. Nors ši būklė – lėtinė, tačiau parinkdami tam tikrą gydymą, galime ženkliai sumažinti požymių ryškumą ir pašalinti vizualiai matomus simptomus.
Sapiegos klinikoje išsiplėtusių kapiliarų gydymui naudojamas pažangių technologijų MeDioStar NeXT lazeris, kurio specialių parametrų dėka yra užtikrinama minimali rizika pacientui ir efektyvus odos kapiliarų gydymas.

APIE PROCEDŪRĄ

Lazeriu gydant kraujagyslinius pažeidimus, spinduliai yra nukreipiami į pažeistą kraujagyslę ir absorbuojami kraujyje esančio hemoglobino – tai lemia, jog kraujas sušyla iš karto patekus spinduliams. Dėl karščio vidinė kraujagyslės sienelė pabrinksta, nebetenka vientisumo ir po truputį, priklausomai nuo kraujagyslės spindžio, įvyksta okliuzija – kraujagyslė užanka. Kiekvienas lazerio spindulys turi jam būdingą spalvą (bangos ilgį). Mažoms išsiplėtusioms kraujagyslėms, kurios paprastai yra raudonos ir paviršinės, naudojami geltoni bei žali lazerio spinduliai, kadangi jie yra gerai absorbuojami kraujo, tačiau vanduo juos sugeria prastai. Kadangi didžiąją dalį odos sudaro vanduo, oda esanti aplink kapiliarus išlieka šalta, taigi yra minimali rizika pažeisti šalia esančius audinius.
 
AR AŠ ESU TINKAMAS KANDIDATAS?

Jeigu susiduriate su kapiliariniais pažeidimais aplink nosį, skruostų srityje, taip pat ir kitose kūno vietose – tuomet Jūs esate kandidatas lazeriniam išsiplėtusių kapiliarų gydymui. Sapiegos klinikoje prieš kiekvieną procedūrą konsultacijos su gydytoju metu yra nusprendžiama, ar Jums tikrai reikia šios procedūros, kokie galimi rezultatai bei rizika ir kiti svarbūs klausimai.

KAIP PASIRUOŠTI PROCEDŪRAI?

 
 • Rekomenduojama bent 4 savaites iki gydymo vengti ultravioletinių spindulių poveikio planuojamoje gydyti vietoje (jokios saulės ekspozicijos/ soliariumo).

 • Jei naudojate antikoaguliantus (kraują skystinančius vaistus pvz.: Orfariną, Aspiriną), tai jų naudojimą nutraukti bent 3 dienos iki procedūros.

 • Planuojamoje gydyti vietoje negali būti patologinių pakatimų (uždegimo, pūliavimo ir kt.).


PROCEDŪROS METU

Planuojamoje gydyti vietoje oda nuskausminama vietiškai ir atšaldoma (kuo didesnis kraujagyslinis pažeidimas – tuo ilgiau šaldoma). Lazerio išskiriamas šviesos impulsas sukelia lengvą dilgtelėjimo jausmą, kuris yra veiksmingo gydymo požymis. Tokiu būdu kraujagyslės ir kapiliarai yra pašalinami ilgam laikui, nesukeliant jokio šalutinio poveikio ir paliekant randų. Procedūros trukmė priklauso nuo pažeidimo dydžio ir trunka nuo nuo kelių iki keliolikos minučių. Po procedūros gali būti matomas odos paraudimas, patinimas ir/ar juntamas karščio jausmas.

SVEIKIMO PERIODAS
 • Rekomenduojama šaldyti gydytą vietą tol, kol bus malonus jausmas.

 • Vengti saulės ekspozicijos ar intensyvios saulės (soliariumo) gydytoje vietoje be apsaugos nuo ultravioletinių spindulių bent 6 savaites. Naudokite apsauginius kremus nuo saulės (nemažesnius nei SPF 50) jei teks praleisti ilgesnį laiką lauke.

 • Vengti intensyvių fizinių pratimų, karštų maudynių, saunos bent 5 dienas po gydymo procedūros.

 • Vengti odos paraudimo atsiradimo dėl alkoholio, aštrių prieskonių ar panašių medžiagų naudojimo.

 
NEAGEIDAUJAMAS POVEIKIS

Gydymo procedūros niekada nebūna be rizikos. Paprastai šiam gydymui būdinga vos keletas komplikacijų:
 • Priklausomai nuo pažeidimo dydžio po gydymo gali būti matomas odos paraudimas, patinimas ir/ar juntamas karščio jausmas. Gali formuotis šašeliai ar pūslelės, kuriais negalima manipuliuoti.

 • Kartais gali atsirasti pigmentacijos pakitimai (gydyta vieta pašviesėti ar patamsėti lyginant su aplink esančia oda), bet dažniausiai tai trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių.

 • Retais atvejais, gali formuotis matomi randai ar odos įtraukimai.

 • Gydytos kraujagyslės dažniausiai neatsinaujina, tačiau laikui bėgant, naujose vietose gali plėstis naujos kraujagyslės. Todėl rekomenduojama, vengti saulės/naudoti apsauginius kremus nuo saulės, vengti saunų ir kitų kraujagysles plečiančių veiksnių.

 
KAPILIARŲ GYDYMO LAZERIU KAINOS:
 

Pavienis kapiliaras

42 EUR

Hemangioma, vyšninė angioma

69 EUR

Sritis aplink nosį

69 EUR

Visos nosies sritis

99 EUR

Kaktos sritis

79 EUR

Skruostų sritis

129 EUR
Smakro sritis
69 EUR
Viso veido sritis
149 EUR
Abiejų šlaunų sritis
199 EUR
Abiejų blauzdų sritis 
189 EUR

Dermatovenerologo konsultacija

             35 EUR*
* Atliekant procedūrą gydytojo dermatovenerologo konsultacija nemokama

Kaina: nuo 42 EUR
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

Pigmentinių dėmių, šlakų, strazdanų gydymas lazeriu
+
Pigmentinės dėmės odoje gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, tokių kaip ultravioletinių spindulių poveikis, endokrininės sistemos pakitimai, hormoninių kontraceptikų naudojimas.

KAIP VYKSTA PROCEDŪRA

Lazerio išskiriamas šviesos impulsas sukelia lengvą dilgtelėjimo jausmą. Tuo pat metu viršutinis odos sluoksnis yra šaldomas, todėl procedūra tampa visiškai neskausminga. Tiesa, pigmentinės dėmės po procedūros patamsėja, o po kelių dienų pradeda blykšti.

KIEK PROCEDŪRŲ REIKĖS?

Procedūrų skaičius priklauso nuo pigmentinės dėmės rūšies, jos gyvavimo trukmės ir kitų veiksnių. Dažniausiai pakanka 2 procedūrų, tačiau kai kuriais atvejais gali reikėti ir 5.  Rekomenduojama pertrauka tarp gydymo seansų – nuo 3 iki 4 savaičių. Be to, geresniam rezultatui pasiekti, po procedūros reikėtų vengti ultravioletinių spindulių.
 
Pigmentacijos pakitimai gali būti gerybiniai bei piktybiniai (ikivėžiniai, vėžiniai), todėl prieš pašalindami pigmentines dėmes būtina pasikonsultuoti su klinikos dermatologu.
 
SVARBU ŽINOTI

Po gydymo:

 • Pigmentinės dėmės po procedūros patamsėja, o po kelių dienų pradeda blykšti.
 • Jei susidaro šašeliai, rekomenduojama jų neliesti (jie nukris patys).
 • Bent 6 savaites venkite intensyvios saulės (soliariumo). Jei teks praleisti ilgesnį laiką lauke, naudokite apsauginius kremus nuo saulės (SPF 50).
 • Jei pastebėsite odos sudirgimą ar kitas čia nepaminėtas odos reakcijas – susisiekite su procedūrą atlikusiu gydytoju.
Kokie gali pasireikšti šalutiniai reiškiniai ar komplikacijos:
Medicininės gydymo procedūros niekada nėra be rizikos. Įprastai šiam gydymui būdinga vos keletas komplikacijų:

 • Priklausomai nuo pažeidimo dydžio po gydymo gali būti matomas odos paraudimas, patinimas ir/ar juntamas karšio jausmas.
 • Gali formuotis šašeliai ar pūslelės, kuriais negalima manipuliuoti.
 • Ypatingai retais atvejais, gali formuotis randeliai ar odos įtraukimai.
PROCEDŪROS KAINA:

  Atskiri dariniai (iki 2 cm2) 42 €
  Kaktos sritis 79 €
  Skruostų sritis 129 €
  Smakro sritis 69 €
  Viso veido sritis 149 €
  Kaklo sritis 99 €
  Dekoltė  sritis 129 - 149 €
  Plaštakų sritis 69 €

Kaina: nuo 42 EUR
REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200

SPUOGŲ RANDŲ, STRIJŲ, HIPERTROFINIŲ RANDŲ GYDYMAS
+
Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Jelena Romanova - Paškevič

Randai - vargintys odos defektai
 
Randai gali sukelti daug nepatogumų įprastiniame gyvenime, o jų pobūdis gali būti įvairus: nuo akne paliktų randų iki potrauminių, pooperacinių ir t.t. Priklausomai nuo rando tipo, gali būti skiriamas įvairus gydymas. Lazerinis randų gydymas yra neinvazinis, inovatyvus, nesukeliantis diskomforto bei pasižymintis puikiais rezultatais.

Saugus ir neskausmingas randų atsikratymas

Abliacinis lazeris šalina odoje esančius pakitimus su precizišku mikronų tikslumu. Šis lazeris įgalina saugiai ir tiksliai pašalinti įvairaus pobūdžio bei dydžio odos pažeidimus epidermio bei dermos (tikrosios odos) lygyje, įskaitant ir randus. Dėl palengvintos vandens absorbcijos, tiek Erbium:YAG (2,940 nm), tiek CO2 (10,600 nm) bangos ilgiai yra tinkami šiems tikslams pasiekti.
MicrosSpot technologija suteikia ir frakcinio gydymo galimybę – lazerio spindulys yra išskaidomas į kelis šimtus smulkesnių spindulių, matomų plika akimi. Ši technologija lemia odos atsinaujinimą ir kolageno formavimąsi nepažeidžiant aplinkinio audinio. Po keletos greitų, paprastų lazerinio gydymo sesijų, smulkūs randeliai pranyksta, dideli randai tampa kur kas mažiau pastebimi, o atsinaujinusi oda tampa lygi, švelni ir skaisti.

Strijos

Dar vienas plačiai paplitęs ir varginantis defektas, kuris gali būti sėkmingai gydomas lazeriu – strijos (striae distensae). Strijos yra atrofinės ar susiraukšlėjusios odos linijinės juostos, atsiradusios dėl stipraus odos tempimo – tai dažniausiai būdinga masyviam svorio atsikratymui/priaugimui, pubertetiniam augimo šuoliui ir, be abejo, nėštumui. Pradinėje fazėje strijos atrodo kaip odos patinimas su išsiplėtusiais kapiliarais, lemiančiais odos eritemą (paraudimą). Terminalinėje fazėje strijos atrodo kaip depigmentuoti fibrotiniai ruoželiai, linijomis išsidėstę epidermyje. Randų gydymo lazeriu rezultatas yra suplokštėjusi struktūra, pakitusi tekstūra, bei pašviesėjusi rando spalva.


Kokio tipo randai yra gydomi?

Randus gydantis Erbium:YAG MCL31 lazeris yra tinkamas įvairaus tipo odai  - tiek ypač šviesai, tiek ypač tamsiai. Geriausias rezultatas pasiekiamas gydant atrofinius bei akne randus, kurie paprastai yra sąlyginai plokšti. Ši procedūra taip pat veiksminga gydant strijas dėl pakitusios strijų išvaizdos (jos nėra išnaikinamos, tačiau pasiekiamas kur kas geresnis vizualinis efektas). 


Ar gydymas yra skausmingas?

Lazerinio gydymo metu dauguma pacientų jaučia nežymų diskomfortą. Paprastai gydymas yra gerai toleruojamas, esant reikalui gydoma sritis yra vietiškai nuskausminama.


Kelių gydymo seansų man reikės?

Priklausomai nuo rando dydžio bei lokalizacijos, gali reikėti nuo trijų iki septynių seansų – būtent toks kiekis dažniausiai užtikrina ypač gerus estetinius rezultatus.


Ar ilgai truks sveikimo periodas?

Sveikimo periodas paprastai yra trumpas. Per pirmąsias 48 valandas gali būti juntamas karščio, deginimo jausmas (panašus į nudegimą saulėje) – visa tai galima slopinti specialiais būtent šiam tikslui skirtais kremais. 10 - 15 dienų  Jūsų oda gali turėti švelnaus raudonio atspalvį, tačiau tai lengvai galite maskuoti jautriai odai skirtu makiažu ir netrikdyti savo įprastos veiklos.


Kokie yra galimi pašaliniai poveikiai?

Tipinis pašalinis poveikis - laikinas raudonis, tinimas iki keletos dienų. Užsitęsęs niežėjimas, intensyvus raudonis pasitaiko retai. Taip pat gali atsirasti neišvaizdžių tamsių dėmelių – jos visuomet pranyksta per kelias savaites arba pačios savaime, arba išgydomos sekant specialistų instrukcijas. 

Procedūrų kainos:

Strijų šalinimas (2 cm²) 43 €
Aknės randų, hipertrofinių pakitimų šalinimas (2 cm²) 43 €
Atliekant ištisas zonas, kaina nustatoma idividualiai

REZERVUOTI ARBA PASITEIRAUTI TEL. + 370 655 50200