PO PROCEDŪROS
Pirmosiomis paromis po operacijos rekomenduojama ramybė, o esant reikalui – ir medikamentinis nuskausminimas. Leistinas fizinis aktyvumas po operacijos labai priklauso nuo operacijos apimties – paprastai fizinis aktyvumas ribojamas iki kelių savaičių. Apie 2 mėn. riebalų siurbimo vietose gali būti mėlynių, audinių sustandėjimų, odos jutimo sutrikimų.
Riebalų siurbimo ir persodinimo rezultatas matomas tik tada, kai atslūgsta tinimas ir audinių sustandėjimas bei rezorbuojama dalis persodintų riebalų. Tai gali užtrukti iki kelių mėnesių. Rezultatas yra ilgalaikis, tačiau jis labai priklauso nuo paciento gyvenimo būdo, fizinio aktyvumo, mitybos įpročių ir natūraliai organizme vykstančių procesų, tokių kaip senėjimas.
Kaip ir kiekviena intervencija, riebalų nusiurbimas gali turėti nepageidaujamą poveikį: infekcija, kraujosruvos, kontūro nelygumai, užsitęsęs žaizdos gijimas, skysčio kaupimasis, kalcifikacija bei kt.
Pooperacinę riziką didina tokie veiksniai, kaip rūkymas, nutukimas, lėtinės širdies ir kraujagyslių sistemos ligos, cukrinis diabetas, endokrininės sistemos ligos. Prieš operaciją būtina įspėti gydytoją, jei sergate arterine hipertenzija, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, autoimuninėmis ligomis, turite alergijų, kraujo krešumo sutrikimų ar kitų lėtinių ligų, rūkote, vartojate vaistus ar maisto papildus.