Arrow top
Sapiegos klinika

PRAKAITAVIMO GYDYMAS. KĄ VERTA ŽINOTI?

Po truputį pradėjus šilti orams,  nemaža dalis žmonių susidurs su ta pačia nemalonia problema – pagausėjusiu prakaitavimu. Negailestingas gyvenimo tempas, nuolatinis lėkimas ir skubėjimas sukelia tokį nemalonų reiškinį, kad pasidaro gėda aukščiau pakelti rankas. Galiausiai pradedami rinktis nuo drėgmės spalvos nekeičiantys drabužiai, ir, paprastai, juodos spalvos. Bet juk pavasarėja!
IKONA žurnalistė kalbina „Sapiegos klinikos“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoją Jeleną Romanovą-Paškevič apie tai, ar botulino toksinas gali pasiūlyti sprendimą dėl ilgalaikio padidėjusio prakaitavimo.

 
Kada prakaitavimą jau galima laikyti problema, kurią reikia gydyti?
Prakaitavimą laikome problema tuomet, kai žmogus jaučia diskomfortą dėl nuolatos šlapiuojančių pažastų ar kitų kūno vietų. Prakaitavimas gali būti gausus ir negausus. Gausaus prakaitavimo priežastys – įvairios, tačiau populiariausios yra šios: lytinių hormonų disbalansas, skydliaukės ir CNS (centrinės nervų sistemos) ligos, augliai, stresas, psichologinės problemos. Dažniausiai gausiau prakaituojančios zonos yra pažastys, plaštakos, pėdos ir tarpvietė.
Gydymas prasideda nuo to, kad gydome priežastį. Jeigu priežastis nėra aiški, tuomet galime siūlyti gydyti įvairiomis cheminėmis priemonėmis, muilais, antiperspirantais, psichoterapija, tačiau efektyviausias gydymo būdas – botulino toksino injekcijos.
 
Dažniausiai gydymą botulino toksino injekcijomis persekioja mitai apie kažkur turintį dingti prakaitą ir užsikimšusias poras. Kaip pasinaudojus šia procedūra yra prakaituojama ir kur pasišalina prakaitas?
Mes prakaituojame visu kūnu: veidu, galvos oda, krūtine, pažastimis, tarpviete, sėdmenimis, plaštakomis, pėdomis ir kitomis vietomis. Prakaito liaukų sankaupos gausesnės būna pažastyse, pėdų bei tarpvietės srityse, todėl šias vietas ir pastebime bei pajaučiame dažniau.
Atlikus gydymą dėl prakaitavimo botulino toksinu prakaituojama per kitas aukščiau išvardytas vietas, taip pat gali padidėti prakaitavimas nugaros srityje, bet tai – gana reti atvejai.
 
Tarkime, pasinaudojau botulino toksino injekcijomis. Negi iš karto nebeprakaituosiu? Koks yra šio gydymo efektyvumas ir ilgaamžiškumas?
Prakaitavimo gydymo botulino toksinu taisyklės yra tokios pačios, kaip ir kitų grožio tikslais atliekamų procedūrų – nedidelę žmonių dalį gali ir neveikti.
Paprastai botulino toksino gydymas pradeda veikti 3–4 parą ir poveikis išsilaiko pusę metų, kartais – net ir 8–9 mėn. Procedūra rekomenduojama vieną kartą per metus.
 
Atskleiskite širmą ir papasakokite, kaip atrodo tas mistinis prakaitavimo gydymas botulino toksino injekcijomis?
Hiperhidrozės gydymas nerekomenduojamas vaikams. Botulino toksino dozė priklauso nuo prakaitavimo gausumo, kuris vertinamas konsultacijos metu. Procedūros trukmė – nuo 30 min. iki valandos. Naudojamas nuskausminimas – šaldymas, tepalai su anestetikais, kartais prireikia ir nervų bloko, t. y. vietinės infiltracinės anestezijos.
Pasiruošimas procedūrai yra toks: pacientas turi būti sveikas, nesirgti jokiomis ligomis, kurios galėtų padidinti komplikacijų riziką, ir nevartoti jokių medikamentų. Vidutinė botulino toksino dozėyra 150 veikimo vienetų, priklausomai nuo prakaitavimo gausumo gali siekti iki 300–400 veikimo vienetų.
 
Prakaituojantys žmonės šią bėdą dažnai sprendžia naudodami antiperspirantus, nes botulino toksino injekcijos jiems atrodo gąsdinančios. Ar galėtumėte palyginti tokį alternatyvų poveikį organizmui?
Žmogus visada turi teisę rinktis, kokiomis priemonėmis gydytis, bet žinių trūkumas ir mitai nulemia netinkamą supratimą apie gydymą botulino toksinu. Vis dėlto, šis būdas – vienas efektyviausių. Kitos priemonės, parinktos tinkamai, taip pat yra efektyvios.

 
 
Ar tikrai turite gausaus prakaitavimo problemų, jums padės išsiaiškinti specialus testas. Taip pat daugiau informacijos ir atsakymus į klausimus rasite www.neprakaituok.lt


16
Specialistų
219
Paslaugos
10249
Klientų
Klientų atsiliepimai
 • GIEDRĖ RUSYTĖ
  Sapiegos Klinika – manimi rūpinasi kaip sena, gera draugė, tikrai! Ačiū visai komandai už ta ypatingą rūpestį, tiesiog čia ir dabar, kosmetologei Evelinai ir HydraFacial už švytinčią odą, ačiū gydytojai Linai ir lazerio procedūroms, kurių dėka pamiršau depiliacijas ir įaugusius plaukelius.
 • INDRĖ MORKŪNIENĖ
  Man ši klinika paliko geriausią įspūdį, apskritai – tai pirmoji grožio klinika, kurioje lankiausi ir kur mane pasitiko su man artimu požiūriu ir dėmesingu rūpesčiu. Ši klinika suteikia pačias geriausias procedūras.
 • AGNĖ GRIGALIŪNIENĖ
  Sapiegos Klinika – tai mano mylima ir dar svarbiau – patikima klinika, kur nuostabūs, žinantys, ką daro, specialistai pasirūpins mūsų grožiu. Sakykit Jūs ką norite, bet kai veidas gražesnis, tai ir galvose šviesiau.
 • INDRĖ STONKUVIENĖ
  Su mama apsilankėme Sapiegos Klinikoje, išbandėme HydraFacial veido procedūrą – nepabijosiu pasakyt, iš didžiosios raidės, čia dirba profesionalai!
 • IEVA MACKEVIČIENĖ 
  Su drauge Ilona išbandėme HydraFacial procedūrą. Po konsultacijos sužinojom apie savo odos būklę, susidarėme “grožio planelį”. Ačiū Sapiegos Klinikai ir jų darbuotojams, kad savo profesionalumu padarė mudvi ištikimomis jų klientėmis.

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su sapiegosklinika.lt slapukų politika. Daugiau informacijos