Sapiegos klinika

KRŪTŲ IMPLANTAI. KĄ APIE JUOS ŽINOTE?

Krūtų implantai
Daugelis moterų nepatenkintos savo krūtine. Kartais krūtinė nuo gimimo yra nedidelė, kartais viena krūtis būna pastebimai mažesnė nei kita. O kartais nuostabios, apvalios krūtys po gimdymo, su metais ar atsikračius daug svorio neatpažįstamai pasikeičia. Plastinė chirurgija žada suteikti krūtinei geidžiamą formą, tobulas moteriškumo ir seksualumo proporcijas.

Plastinių operacijų chirurgas Gediminas Rauba pastebėjo, kad trokštančios didesnės ir seksualesnės krūtinės moterys prieš operaciją dažniausiai domisi chirurgo profesionalumu bei klinikos žinomumu. „Klinikos ir chirurgo pasirinkimą daugeliu atveju nulemia draugių rekomendacijos. Įdomus faktas, bet reta pacientė pasidomi implanto kokybe, sudėtimi ir savybėmis“, – teigia G. Rauba. Medikas įsitikinęs, kad tvirtai apsisprendusioms pasididinti krūtinę moterims reikia žinoti ir apie svetimkūnį, kuris daugiau nei dešimtmečiui taps moters kūno dalimi.

Plastinėje chirurgijoje naudojami trijų rūšių implantai: fiziologiniu tirpalu pripildyti implantai, silikono geliu pripildyti implantai ir neseniai Lietuvoje atsiradę hidrogeliu pripildyti implantai, aiškina G. Rauba.

Fiziologiniu tirpalu pripildyti implantai – tai fiziologinio vandens pripildytas specialus apvalkalas. Pagrindinis vandens implantų privalumas – jie yra nekenksmingi organizmui, nes net plyšus implanto apvalkalui vanduo patenka į organizmą, kur iš karto rezorbuojasi. „Tačiau „vandens pripildytas maišas“ čiuopiant savo konsistencija toli gražu neprilygsta natūraliam krūtinės audiniui, be to, yra žymiai sunkesnis už tikrą krūtį, nenatūraliai atrodo ir bėgant laikui po truputį sunkiasi į audinius, todėl praranda savo formą ir apimtį“, – teigia G. Rauba.

Silikono geliu pripildyti implantai atrodo labai natūraliai ir liečiant juos sudėtinga atskirti nuo natūralaus krūtinės audinio. Tačiau G. Rauba įspėja, kad silikoniniai implantai turi kelis trūkumus: silikonas nėra laidus rentgeno spinduliams, todėl po operacijos labai sunku atlikti profilaktinį krūtinės audinių patikrinimą – mamografiją, kuri padeda laiku diagnozuoti krūtų audinio patologinius, vėžinius pakitimus. Be to, silikonas yra organizmui svetima medžiaga. Labai svarbu žinoti, kad plyšus silikono implantui reikalinga skubi operacija: implanto ir jo turinio – silikono gelio – pašalinimas. Dėl šių priežasčių plastinėje chirurgijoje buvo pradėti kurti nauji implantai, kurie būtų nekenksmingi ir natūraliai atrodytų.

Tokiu būdu 1994 metais viena medicinos prekes gaminanti Prancūzijos kompanija „Arion Laboratoires“ rinkai pateikė naujus implantus, pripildytus specialia medžiaga – hidrogeliu, kuris jungia savyje geriausias anksčiau sukurtų implantų savybes: silikoninių implantų tikroviškumą ir fiziologinio vandens pripildytų implantų nekenksmingumą. Svarbu pažymėti, kad hidrogelio implantus bandė kurti ir kitų medicinos kompanijų laboratorijos mokslininkai, tačiau CE sertifikatas buvo suteiktas tik „Arion Laboratoires“.

Hidrogeliu pripildyti implantų gamybai naudojama natūralios kilmės medžiaga – elastinis hidrogelis. Dėl savo sudėties (92 proc. – pasūdyto vandens ir 8 proc. – nekenksmingų polisacharidų) hidrogelio implantai yra visiškai nekenksmingi. Jeigu dėl kokių nors priežasčių, pavyzdžiui, patekus į avariją, šio implanto kapsulė plyšta, hidrogelis skyla į vandenį ir rezorbuojasi. Kitas šių implantų privalumas – hidrogelio medžiagos klampumas ir elastingumas visiškai nesiskiria nuo natūralių krūtų. O svarbiausia, tikina G. Rauba, hidrogelio implantai yra laidūs rentgeno spinduliams. Tai labai svarbu moterims nuo 35 metų, nes būtent nuo šio amžiaus patariama reguliariai atlikti profilaktinį mamografijos testą krūties vėžio prevencijai.

Hidrogeliu pripildytų implantų privalumus įvertino ne tik JAV, bet ir Europoje gyvenančios moterys. Šiandien krūtų didinimus su hidrogeliu pripildytais implantais galima atlikti ir didžiausiose Lietuvos plastinės chirurgijos klinikose.


14
Specialistų
219
Paslaugos
10209
Klientų
Klientų atsiliepimai
 • GIEDRĖ RUSYTĖ
  Sapiegos Klinika - manimi rūpinasi kaip sena, gera draugė, tikrai! Ačiū visai komandai už ta ypatingą rūpestį, tiesiog čia ir dabar, kosmetologei Evelinai uz švytinčią odą Hydrafacial pagalba, ačiū gydytojai Linai ir jos lazerinėms procedūroms, kurių dėka pamiršau depiliacijas ir įaugusius plaukelius. (Mergaitės supras).
 • INDRĖ MORKŪNIENĖ
  Man ši klinika paliko geriausią įspūdį, apskritai - tai pirmoji grožio klinika, kurioje lankiausi ir kur mane pasitiko su man artimu požiūriu ir dėmesingu rūpesčiu. Ši klinika suteikia pačias geriausias procedūras.
 • AGNĖ GRIGALIŪNIENĖ
  Sapiegos Klinika – tai mano mylima ir dar svarbiau - patikima klinika, kur nuostabūs, žinantys, ką daro, specialistai pasirūpins mūsų grožiu. Sakykit Jūs ką norite, bet kai veidas gražesnis, tai ir galvose šviesiau.
 • INDRĖ STONKUVIENĖ
  Su mama apsilankėme Sapiegos Klinikoje, išbandėme HydraFacial veido procedūrą – nepabijosiu pasakyt, iš didžiosios raidės, čia dirba profesionalai!
 • IEVA MACKEVIČIENĖ 
  Su drauge Ilona išbandėme Hydrafacial procedūrą. Po konsultacijos sužinojom apie savo odos būklę, susidarėme “grožio planelį”. Ačiū Sapiegos klinikai ir jų darbuotojams, kad savo profesionalumu padarė mudvi ištikimas jų klientemis. Ši procedūra, nuostabios kosmetologės Andrėjos dėka, bus mano favorit’as!

Mūsų svetainėje naudojami slapukai, kad užtikrintume jums teikiamų paslaugų kokybę. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su sapiegosklinika.lt slapukų politika. Daugiau informacijos