Sapiegos klinika

Botulino injekcijos – ką reikia apie jas žinoti?

Botulino injekcijos – ką reikia apie jas žinoti?
 
Estetinės grožio procedūros populiarios visame pasaulyje. Tarp pačių populiariausių ir dažniausiai pasirenkamų yra botulino injekcijos, kurios be ypatingų ceremonijų daromos beveik kiekviename grožio procedūrų kabinete. Tokių kasmet per pasaulį atliekama beveik 6 milijonai. Pagrindinis injekcijų tikslas – sumažinti raukšles. Jų moterys, kaip žinia, dažniausiai nepageidauja ant veido. O čia visas raukšlių maršas: pradedant mimikos raukšlėmis, baigiant įsisenėjusiomis raukšlėmis. Tačiau visų pirma apie tai, kaip botulinui pavyksta visą šitą orkestrą panaikinti, nors ir, tiesa, laikinai.
 
Pačiame botuline pagrindinė veikiančioji medžiaga yra pats paprasčiausias baltymas, kuris patekęs po oda turi savitus veikimo principus. Tai yra tokia injekcija užblokuoja acetilcholino išsiskyrimą. O ši medžiaga atsakinga už nervų, esančių veide reakcijas į aplinką. Trumpai tariant, žmogus reaguodamas į aplinką, tai yra, juokdamasis ar kitaip judindamas veidą, susiraukia, šypsosi ir panašiai. Taip nutinka dėl nervinių impulsų, atsakingų už reakcijas. O botulinas šitas reakcijas ir blokuoja. Tokiu būdu raukšlės akivaizdžiai sumažėja, o naujų gražuolių atsiradimas nutolinamas. Tokios botulino injekcijos išlieka efektyvios apytikriai mėnesį ar pusantro mėnesio. Todėl procedūras patartina kas kažkiek laiko kartoti. Tuo metu, tie, kurie teigia, jog botulinas suteikia negrįžtamų pasekmių – labai klysta. Nes nustojus leisti injekcijas, raumenų funkcijos ilgainiui atsistato.
 
Labai dažnai moterys dvejoja, ar joms verta investuoti į tokias procedūras. Tačiau patikiname jums tokių reikia, jeigu:
 
·         Šalia akių nutūpė žąsys (vadinamosios žąsų kojelės),
·         Kakta išvagota tiesių ir gilių mimikos raukšlių,
·         Pyktis užvaldė zoną tarp akių (pykčio raukšlės),
·         Atsirado raukšlių kitose veido vietose.
 
Tiesa, labai svarbu pasirinkti specialistą, kuris, jeigu jau apsisprendėte, atliks injekcijas. Nors procedūras atlieka chirurgai ir dermatologai, rezultatas priklauso nuo atliekančiojo kompetencijos. Mat reikia labai gerai išmanyti ne tik botulino veikimo principus, tačiau ir veido struktūra, raumenų išsidėstymą ir panašių žinių. Taip pat botulino injekcijos efektyvumas gali priklausyti ir nuo paties, sakykime, paciento – jo amžiaus, odos, jos būklės ir t.t. Labai baimintis renkantis specialistą nereikėtų, tačiau klausyti rekomendacijų čia būtų protingiausias žingsnis.