Sapiegos klinika

Atlėpusių ausų korekcija

Atlėpusių ausų korekcija yra tarp populiariausių plastinių – rekonstrukcinių operacijų, ypač vaikų amžiuje. Įvairios ausų deformacijos, lemiančios jų atlėpimą, dažniausiai yra nulemtos genetinių priežasčių, pagrindinės jų yra šios: nepakankamas priešvijoklio išsivystymas; nepakankamas giliosios kriauklės išsivystymas bei šių priežasčių derinys. Abi šios anatominės struktūros yra išsidėsčiusios išorinėje ausyje. Kadangi tai yra genetinės priežastys, ausų atlėpimas matomas jau iš karto gimus vaikeliui. Augant, deja, atlėpusių ausų sukeliamos emocinės problemos vis didėja, o ypač pradėjus eiti į mokyklą ir paauglystės metu – būtent dėl šių priežasčių, apsisprendus dėl ausų korekcijos operacijos, siūloma ją atlikti kuo anksčiau.

 • Sapiegos klinika

  APIE PROCEDŪRĄ

  Ausų korekcija, dar vadinama otoplastika, paprastai atliekama vaikystėje, tačiau taip pat sėkmingai gali būti atlikta ir bet kurio amžiaus žmonėms, turintiems išorinio ausies kaušelio “defektus”.
  Operacija yra atliekama modeliuojant ausies kremzlę ir priglaudžiant ausies kaušelį arčiau prie galvos (už ausies esančio smilkinkaulio). Operacinis pjūvis yra sunkiai matomas, kadangi slepiasi įlinkyje, esančiame tarp ausies ir galvos.
 • Sapiegos klinika

  AR AŠ TINKAMAS KANDIDATAS?

  Būsimi pacientai turėtų svarstyti ausų korekcijos galimybę, jeigu:
  - Jaučiasi nepatenkinti savo ausų forma;
  - Ausys yra atlėpusios.

  Geras kandidatas ausų plastikai yra pacientas, kurio gera sveikatos būklė (neserga sunkiomis gretutinėmis ligomis, infekcinėmis ligomis, nekarščiuoja ir t.t.), bei yra teigiamai nusiteikęs ir turi realistinių lūkesčių.
 • Sapiegos klinika

  PRIEŠ PROCEDŪRĄ

  Otoplastika – sėkminga operacija, po kurios jau iš karto matomas ilgalaikis rezultatas.
  Pirmasis žingsnis ruošiantis ausų plastikai – pirminė plastikos chirurgo konsultacija, Sapiegos klinikoje mielai jus pakonsultuos plastikos chirurgas Gediminas Rauba ir plastikos chirurgė Jelena Romanova – Paškevič. Konsultacijos metu aiškiai aptarsite visas detales, galimas rizikas, sužinosite pasiruošiamojo proceso žingsnius bei procedūros apimtis. Taip pat chirurgas atsakys į visus jums rūpimus klausimus. Jei negalite atvykti į pirminę konsultaciją, visuomet galime pasikonsultuoti nuotoliniu būdu bendruoju klinikos el. paštu: info@sapiegosklinika.lt
 • Sapiegos klinika

  PROCEDŪROS METU

  Operacija paprastai trunka nuo 1 – 2 valandas, tačiau, priklausomai nuo korekcijos masto ir individualių anatominių struktūrų, gali trukti ir ilgiau. Chirurginės procedūros metu gali būti naudojama tiek vietinė, tiek bendroji anestezija.
  Yra ne vienas atlėpusių ausų korekcijos metodas, tačiau dažniausiai yra modeliuojama ausies kremzlė ir pjūvis daromas iškart už ausies tarp kaušelio ir smilkinkaulio. Jeigu yra papildomų šalintinų audinių – jie pašalinami, toje vietoje gražiai modeliuojama oda. Konsultacijos metu su Jus operuosiančiu chirurgu nutarsite Jums tinkamiausią ausų korekcijos metodą bei chirurginės technikos būdą, kad pooperacinis rezultatas džiugintų natūralia ir gražia ausų išvaizda.
 • Sapiegos klinika

  PO PROCEDŪROS

  Po procedūros storu tvarsčiu arba „Kobano“ bintu bus apvyniota galva tam, kad būtų uždengtos ausys. Šis tvarstis paprastai turi būti laikomas nuo 24 iki 48 valandų, o po to keičiamas elastiniu tvarsčiu dar keletai dienų. Po operacijos reikėtų 3 – 4 savaites šį elastinį tvarstį ar specialią ausų juostą naudoti nakčiai tam, kad būtų apsaugotos ausys nuo nenumatytų aplinkybių miegant. Pirmas dienas po operacijos gali būti jaučiamas įvairaus stiprumo skausmas, kuris šalintinas nuskausminamaisiais vaistais.

  Kaip ir kiekvienos operacijos metu, galimas operuojamosios srities patinimas bei kraujavimas. Visus galimus nepageidaujamus poveikius bei riziką konkrečiai Jums, aptarsite konsultacijos metu su chirurgu.
 • Sapiegos klinika

  KAINOS

  Abiejų atlėpusių ausų plastika 550 €
  Vienos atlėpusios ausies plastika 400 €

  Kainos nurodytos be pooperacinės slaugos palatoje (1/2 paros – 65 EUR)