Nosies formos korekcija

NOSIES FORMOS KOREKCIJA
 
Nosies plastinė operacija – (gr.rinoplastika) – tai viena kūrybiškiausių, intelektualiausių plastinių - estetinių operacijų.
Nosis yra centrinė veido figūra, todėl ypač svarbi veido harmonijai. Kokybiškos nosies plastikos metu nauja nosies forma yra pritaikoma taip, kad su kitomis veido dalimis sudarytų harmoningą visumą. Jos metu galima pašalinti nosies kuprelę, koreguoti nosies nugarėlės ir šnervių formą, pakeisti nosies galiuko formą (suploninti, sumažinti, pakelti ir t.t), sumažinti visą nosį, pakeisti kampą tarp nosies ir viršutinės lūpos.
 
AR MAN REIKIA RINOPLASTIKOS?

Būsimi pacientai turėtų svarstyti rinoplastikos galimybę, jeigu:
-          Jaučiasi nepatenkinti savo nosies forma, dydžiu, kampais;
-          Nosis yra per didelė/per maža arba neproporcinga lyginant su kitomis veido dalimis;
-          Jeigu turite kvėpavimo problemų dėl reikšmingai iškrypusios pertvaros;
-          Jeigu nosies galiukas yra per aukštai/per žemai/per platus, taip pat esant nosies „kuprai“.
Gerai kandidatas nosies plastikai yra pacientas, kurio gera bendra būklė (neserga sunkiomis gretutinėmis ligomis, infekcinėmis ligomis, nekarščiuoja ir t.t.), bei yra teigiamai nusiteikęs ir turi realistinių lūkesčių.
 
KAIP ATLIEKAMA RINOPLASTIKA?

Chirurgas pasižymi sritį, kurioje atliks įpjovimus tam, kad pasiektų nosies kaulinę bei kremzlinę dalis (nosies pagrindą). Sapiegos klinikoje naudojama atvira operacinė technika, kuomet įpjovimai daromi nosies išorėje su nežymiu įpjovimu nosies apačioje tarp šnervių, kuris susisiekia su kitais įpjovimais, daromais iš nosies vidaus. Oda yra švelniai pakeliama – struktūros tampa aiškiai matomos. Ši atvira rinoplastikos technika suteikia puikią nosies struktūrų vizualizaciją bei padeda numatyti konkrečius bei tikslius chiruginių manipuliacijų sprendimus – taigi siekiama kuo mažesnės traumatizacijos ir tikslios probleminių sričių korekcijos.
Nosis yra mažinama/didinama pridedant ar šalinant tam tikrą kremzlinę ar kaulinę dalis bei formuojant iš vidaus nosį prilaikančias struktūras.
Kadangi nosies korekcijos operacijų tikslai yra skirtingi, pateiksime keletą principų ir trumpai paaiškinsime, kas yra daroma:
1)      Iškrypusi nosies pertvara – esant pertvaros defektui, ji yra ištiesinama, pašalinamos kitos kvėpuoti trukdančios struktūros. Kremzlės mažinimas paprastai nėra reikalingas.
2)      Nosies struktūrų performavimas – didelė nosies apimtis gali būti mažinama šalinant dalį kremzlės ar kaulo (priklausomai nuo nosies srities). Kartais yra reikalingos papildomos medžiagos – kremzliniai transplantatai (vad.graftais). Dažniausiai šiam tikslui naudojama kremzė imama iš nosies pertvaros, vidurinės nosies dalies. Retais atvejais kremzlė gali būti imama ir iš ausies bei šonkaulių. Remodeliuojant formą taip pat gali pasitarnauti oda bei minkštieji audiniai, o kai kuriais atvejais gali būti naudojami audinių užpildai bei riebalinės medžiagos graftai. Tikslas – padidinti pažeistų sričių tūrį formuojant dailią ir proporcingą nosį.
 
Operacijos pabaiga: suteikus nosiai norimą formą yra nukeliami pakelti audiniai bei oda, smulkiomis siūlėmis užsiuvami pjūviai.

NUSKAUSMINIMAS: dažniausiai yra naudojama bendroji anestezija, tačiau kai kuriais atvejais gali būti atliekamas ir vietinis nuskausminimas su intravenine sedacija. Nuskausminimo būdas yra parenkamas anesteziologo prieš operaciją atsižvelgiant į daugelį faktorių.
 
KADA GALĖSIU GRĮŽTI Į NORMALŲ GYVENIMĄ?

Iš karto po operacijos turėsite dėvėti nosies įtvarą – taip bus užtikrinamas saugumas Jūsų nosiai miego metu ar esant atsitiktiniams sutrenkimams. Dėvėjimo trukmė – skirtina, nuo kelių dienų iki savaitės ar daugiau. Nenustebkite – nosis bei aplink ją esanti sritis gali būti ištinusi, skausminga, jautri, su mėlynėmis. Jus aptarnaujantis personalas Jumis pasirūpins suteikdamas visas pagalbos priemones, malšinančias nemalonius pooperacinius simptomus bei skausmą.
Fizinės veiklos apribojimas: aktyvią fizinę veiklą reikės kuriam laikui apriboti, koks tai laikas – labai individualus klausimas, kurį aptarsite su Jus operuojančiu chirurgu. Tai gali užtrukti nuo kelių dienų iki keletos savaičių ar mėnesio.
 
KOKIOS GALIMOS SU RINOPLASTIKA SUSIJUSIOS KOMPLIKACIJOS?

Bendros, su visomis chirurginėmis intervencijomis susijusios komplikacijos yra šios:
-          Su anestezija susijusios komplikacijos;
-          Hematoma ar seroma (kraujo ar skysčių susikaupimas už odos reikalaujantis pašalinimo);
-          Infekcijos;
-          Kraujavimas;
-          Jutimo sutrikimai;
-          Randai;
-          Alerginės reakcijos;
-          Greta esančių struktūrų pažeidimas;
-          Nepasiektas norimas rezultatas bei reikalinga papildoma operacija.

Komplikacijos, susijusios su rinoplastika nėra dažnos, tačiau jas būtina žinoti ir apsvarstyti:

-          Odos problemos ar odos sužalojimai dėl tvarstymo ar dėl naudojamų graftų bei jų įterpimo po plona oda;
-          Nosies „blokas“ dėl didelio tinimo viduje nosies;
-          Pertvaros pažeidimas;

Galimos rizikos bus nuodugniai aptartos prieš pasirašant sutikimą operacijai. Jauskitės saugūs – Jus operuosiantis Sapiegos klinikos chirurgas suteiks visą reikiamą informaciją bei patarimus, kaip apsisaugoti nuo pooperacinių reiškinių bei su jais susijusių rizikų, ką daryti, kad kuo greičiau grįžtumėte į normalų gyvenimą bei džiaugtumėtės harmoninga, Jūsų veido proporcijas atitinkančia dailia nosimi.