Atlėpausių ausų korekcija

ATLĖPUSIŲ AUSŲ KOREKCIJA

Atlėpusių ausų korekcija yra tarp populiariausių plastinių – rekonstrukcinių operacijų, ypač vaikų amžiuje. Įvairios ausų deformacijos, lemiančios jų atlėpimą, dažniausiai yra nulemtos genetinių priežasčių, pagrindinės jų yra šios: nepakankamas priešvijoklio išsivystymas; nepakankamas giliosios kriauklės išsivystymas bei šių priežasčių derinys. Abi šios anatominės struktūros yra išsidėsčiusios išorinėje ausyje. Kadangi tai yra genetinės priežastys, ausų atlėpimas matomas jau iš karto gimus vaikeliui. Augant, deja, atlėpusių ausų sukeliamos emocinės problemos vis didėja, o ypač pradėjus eiti į mokyklą ir paauglystės metu – būtent dėl šių priežasčių, apsisprendus dėl ausų korekcijos operacijos, siūloma ją atlikti kuo anksčiau.
 
APIE PROCEDŪRĄ

Ausų korekcija, dar vadinama otoplastika, paprastai atliekama vaikystėje, tačiau taip pat sėkmingai gali būti atlikta bet kurio amžiaus žmonėms, turintiems išorinio ausies kaušelio “defektus”. Ausų augimas ir vystymasis trunka iki 4 metų amžiaus – būtent nuo šio amžiaus gali būti atliekamos chirurginės ausų korekcijos. Operacija yra atliekama modeliuojant ausies kremzlę ir priglaudžiant ausies kaušelį arčiau prie galvos (už ausies esančio smilkinkaulio). Operacija paprastai trunka nuo 30 minučių iki 2 valandų, tačiau, priklausomai nuo korekcijos masto ir individualių anatominių struktūrų, gali trukti ir ilgiau. Chirurginės procedūros metu gali būti naudojama tiek vietinė, tiek bendroji anestezija. Operacinis pjūvis yra sunkiai matomas, kadangi slepiasi įlinkyje, esančiame tarp ausies ir galvos.
 
KAIP PASIRUOŠTI?

Konsultacijos metu Sapiegos klinikos plastinės chirurgijos gydytojas Jums detaliai paaiškins, kaip reikia pasiruošti procedūrai: nutarsite tinkamiausią ausų korekcijos metodą, bus paaiškintos visos galimos pooperacinės komplikacijos, ko reikėtų vengti iki operacijos, kokie laboratoriniai testai turėtų būti atlikti ir atsakys į kitus Jums rūpimus klausimus.
 
PROCEDŪROS METU

Otoplastika – sėkminga operacija, po kurios jau iš karto matomas ilgalaikis rezultatas. Yra ne vienas atlėpusių ausų korekcijos metodas, tačiau dažniausiai yra modeliuojama ausies kremzlė ir pjūvis daromas iškart už ausies tarp kaušelio ir smilkinkaulio. Jeigu yra papildomų šalintinų audinių – jie pašalinami, toje vietoje gražiai modeliuojama oda. Konsultacijos metu su Jus operuosiančiu chirurgu nutarsite Jums tinkamiausią ausų korekcijos metodą bei chirurginės technikos būdą, kad pooperacinis rezultatas džiugintų natūralia ir gražia ausų išvaizda.
 
 
SVEIKIMO PERIODAS

Po procedūros storu tvarsčiu arba „Kobano“ bintu bus apvyniota galva tam, kad būtų uždengtos ausys. Šis tvarstis paprastai turi būti laikomas nuo 24 iki 48 valandų, o po to keičiamas elastiniu tvarsčiu dar keletai dienų. Po operacijos reikėtų 3 – 4 savaites šį elastinį tvarstį ar specialią ausų juostą naudoti nakčiai tam, kad būtų apsaugotos ausys nuo nenumatytų aplinkybių miegant. Pirmas dienas po operacijos gali būti jaučiamas įvairaus stiprumo skausmas, kuris šalintinas nuskausminamaisiais vaistais.
 
NEPAGEIDAUJAMAS POVEIKIS

Kaip ir kiekvienos operacijos metu, galimas operuojamosios srities patinimas  bei kraujavimas. Visus galimus nepageidaujamus poveikius bei riziką konkrečiai Jums, aptarsite konsultacijos metu su Sapiegos klinikos plastinės rekonstrukcinės chirurgijos gydytoju. Prisiminkite – gydytojo duotų instrukcijų laikymasis mažina pooperacinių komplikacijų riziką.