SPUOGŲ RANDŲ, STRIJŲ, HIPERTROFINIŲ RANDŲ GYDYMAS

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytoja Jelena Romanova - Paškevič

Randai - vargintys odos defektai
 
Randai gali sukelti daug nepatogumų įprastiniame gyvenime, o jų pobūdis gali būti įvairus: nuo akne paliktų randų iki potrauminių, pooperacinių ir t.t. Priklausomai nuo rando tipo, gali būti skiriamas įvairus gydymas. Lazerinis randų gydymas yra neinvazinis, inovatyvus, nesukeliantis diskomforto bei pasižymintis puikiais rezultatais.

Saugus ir neskausmingas randų atsikratymas

Abliacinis lazeris šalina odoje esančius pakitimus su precizišku mikronų tikslumu. Šis lazeris įgalina saugiai ir tiksliai pašalinti įvairaus pobūdžio bei dydžio odos pažeidimus epidermio bei dermos (tikrosios odos) lygyje, įskaitant ir randus. Dėl palengvintos vandens absorbcijos, tiek Erbium:YAG (2,940 nm), tiek CO2 (10,600 nm) bangos ilgiai yra tinkami šiems tikslams pasiekti.
MicrosSpot technologija suteikia ir frakcinio gydymo galimybę – lazerio spindulys yra išskaidomas į kelis šimtus smulkesnių spindulių, matomų plika akimi. Ši technologija lemia odos atsinaujinimą ir kolageno formavimąsi nepažeidžiant aplinkinio audinio. Po keletos greitų, paprastų lazerinio gydymo sesijų, smulkūs randeliai pranyksta, dideli randai tampa kur kas mažiau pastebimi, o atsinaujinusi oda tampa lygi, švelni ir skaisti.

Strijos

Dar vienas plačiai paplitęs ir varginantis defektas, kuris gali būti sėkmingai gydomas lazeriu – strijos (striae distensae). Strijos yra atrofinės ar susiraukšlėjusios odos linijinės juostos, atsiradusios dėl stipraus odos tempimo – tai dažniausiai būdinga masyviam svorio atsikratymui/priaugimui, pubertetiniam augimo šuoliui ir, be abejo, nėštumui. Pradinėje fazėje strijos atrodo kaip odos patinimas su išsiplėtusiais kapiliarais, lemiančiais odos eritemą (paraudimą). Terminalinėje fazėje strijos atrodo kaip depigmentuoti fibrotiniai ruoželiai, linijomis išsidėstę epidermyje. Randų gydymo lazeriu rezultatas yra suplokštėjusi struktūra, pakitusi tekstūra, bei pašviesėjusi rando spalva.


Kokio tipo randai yra gydomi?

Randus gydantis Erbium:YAG MCL31 lazeris yra tinkamas įvairaus tipo odai  - tiek ypač šviesai, tiek ypač tamsiai. Geriausias rezultatas pasiekiamas gydant atrofinius bei akne randus, kurie paprastai yra sąlyginai plokšti. Ši procedūra taip pat veiksminga gydant strijas dėl pakitusios strijų išvaizdos (jos nėra išnaikinamos, tačiau pasiekiamas kur kas geresnis vizualinis efektas). 


Ar gydymas yra skausmingas?

Lazerinio gydymo metu dauguma pacientų jaučia nežymų diskomfortą. Paprastai gydymas yra gerai toleruojamas, esant reikalui gydoma sritis yra vietiškai nuskausminama.


Kelių gydymo seansų man reikės?

Priklausomai nuo rando dydžio bei lokalizacijos, gali reikėti nuo trijų iki septynių seansų – būtent toks kiekis dažniausiai užtikrina ypač gerus estetinius rezultatus.


Ar ilgai truks sveikimo periodas?

Sveikimo periodas paprastai yra trumpas. Per pirmąsias 48 valandas gali būti juntamas karščio, deginimo jausmas (panašus į nudegimą saulėje) – visa tai galima slopinti specialiais būtent šiam tikslui skirtais kremais. 10 - 15 dienų  Jūsų oda gali turėti švelnaus raudonio atspalvį, tačiau tai lengvai galite maskuoti jautriai odai skirtu makiažu ir netrikdyti savo įprastos veiklos.


Kokie yra galimi pašaliniai poveikiai?

Tipinis pašalinis poveikis - laikinas raudonis, tinimas iki keletos dienų. Užsitęsęs niežėjimas, intensyvus raudonis pasitaiko retai. Taip pat gali atsirasti neišvaizdžių tamsių dėmelių – jos visuomet pranyksta per kelias savaites arba pačios savaime, arba išgydomos sekant specialistų instrukcijas. 

Procedūrų kainos:

Strijų šalinimas (2 cm²) 43 €
Aknės randų, hipertrofinių pakitimų šalinimas (2 cm²) 43 €
Atliekant ištisas zonas, kaina nustatoma idividualiai