Sapiegos klinika

SPUOGŲ (AKNĖS) GYDYMAS LAZERIU

Aknė – paprastieji spuogai (acne vulgaris) – yra viena labiausiai paplitusių odos ligų, kuri pasireiškia bėrimais veido, krūtinės ir nugaros odoje. Šia liga serga net iki 70 – 90 proc. paauglių, tačiau aknės paplitimas didėja ir tarp suaugusiųjų, ypač moterų.  Aknė – tai problema, kuri ne tik palieka randus, bet ilgainiui gali  ir socialiai izoliuoti bei psichologiškai paveikti žmogų.


 • Sapiegos klinika

  APIE PROCEDŪRĄ

  Pagrindinė priežastis, kuri skatina aknės atsiradimą – padidėjęs odos riebalinių liaukų aktyvumas bei padidėjusi riebalinių ląstelių gamyba. Brendimo metu organizme sparčiai daugėja lytinių hormonų - bet koks stresas, vidinė įtampa, emociniai išgyvenimai gali jį dar labiau padidinti, o tai suaktyvina spuogų (aknės) išvešėjimą. Riebalinės ląstelės, jų sankaupos ir negyvos odos ląstelės sulimpa tarpusavyje ir suformuoja kamščius - užkemšamos odos poras, kurios matomos kaip balti arba juodi inkštirai, atsiranda jaunatviniai spuogai. Susidaro sąlygos greitai daugintis odos bakterijoms, o tai sukelia uždegimą ir infekciją.

  Provokuoti bėrimus gali ir sutrikusi hormoninė pusiausvyra, menstruacijų ciklas, nėštumas, geriamieji kontraceptikai, netinkama odos priežiūra (higienos nesilaikymas, netinkamos kosmetikos vartojimas), stresas (darbe ir buityje patiriama įtampa turi įtakos uždegiminių bėrimų atsiradimui).
   
  Asclepion MeDioStar NeXT Vokietijos gamintojų lazeris efektyviai gydo aknę (pagrįsta klinikiniais įrodymais), kuri pasireiškia uždegimu – pūlingais ar cistiniais spuogais. Lazerio skleidžiama infraraudonųjų spindulių spinduliuotė įsiskverbia pakankamai giliai į odą, kad pasiektų plaukų folikulus ir riebalines liaukas – lazerio spinduliuojamas karštis sunaikina propionbacterium acne kolonijas (aknės sukėlėjus). Esant uždegiminiams bėrimams, pūlinukams lazerio spindulių sukelta šiluma sutrikdo mikrocirkuliaciją uždegimo židinyje, todėl mažėja paraudimas. Šiluma taip pat suardo riebalų liaukose susikaupusių bakterijų sienelių baltymus, todėl lazeris veikia antibakteriškai. Tokiu būdu dvigubo spindulio lazeris paspartina gijimą ir sumažina naujo uždegiminio bėrimo susidarymą.
     Norint pasiekti terapinį efektą, procedūrų skaičius parenkamas individualiai. Lengvo ir vidutinio sunkumo aknės gydymo lazeriu užtenka 1 – 2 procedūrų. Aktyvios fazės uždegiminei aknei gydyti dažniausiai atliekamos 4 – 5 procedūros.

 • Sapiegos klinika

  AR AŠ TINKAMAS KANDIDATAS?

  Aknė gydymas lazeriu yra tinkamas moterims, vyrams,  paaugliams, kenčiantiems nuo varginančių bėrimų, nepasiduodančių kitiems gydymo metodams. Bet kuriuo atveju prieš lazerinę aknė gydymo procedūrą, Jus išsamiai konsultuos Sapiegos klinikos specialistai ir kartu nuspręsite, ar šis gydymas veiksmingas ir tinkamas būtent Jums bei kiek procedūrų iš viso reikės.
 • Sapiegos klinika

  PRIEŠ PROCEDŪRĄ

  Rekomenduojama bent 4 savaites iki gydymo vengti ultravioletinių spindulių poveikio -  planuojamoje gydyti vietoje (jokios saulės ekspozicijos/ soliariumo).
  Informuokite, jei naudojate priemones turinčias fotosensibilizuojančių medžiagų: fenotiazidų, sulfanilamidų, salicilamatų, sulfanilšlapalo, tiazido, bitionolo, dimetilchlortetraciklino, chlorpromazine, heksalchlorafeno, trichlorkarbanilido ir kt., vartojate priešgrybelinius sisteminius preparatus.

  Konsultacijos metu Sapiegos klinikos specialistas įvertins klinikinį bėrimų vaizdą, pagal jį parinks konkretų gydymo būdą, procedūrų skaičių individualiam pacientui – visa tai priklauso nuo ligos sunkumo. 
 • Sapiegos klinika

  PROCEDŪROS METU

  Užtepus specialaus gelio, lazerio rankena yra pridedama prie odos. Lazeris skleidžia impulsus 8-14 mm ribose ir gydymo metu pacientas jaučia nežymų dilgčiojimą. Lazeryje taip pat yra įmontuota vėsinamoji sistema, suteikianti švelnų anestetinį poveikį – taigi dėl skausmo procedūros metu nerimauti nereikėtų, tačiau tikėtina, jog jausite nežymų dilgčiojimą ar švelnų badymą.
  Lazerio skleidžiama infraraudonųjų spindulių spinduliuotė įsiskverbia pakankamai giliai į odą, kad pasiektų plaukų folikulus ir riebalines liaukas – lazerio spinduliuojamas karštis sunaikina propionbacterium acne kolonijas (aknės sukėlėjus). Esant uždegiminiams bėrimams, pūlinukams lazerio spindulių sukelta šiluma sutrikdo mikrocirkuliaciją uždegimo židinyje, todėl mažėja paraudimas. Šiluma taip pat suardo riebalų liaukose susikaupusių bakterijų sienelių baltymus, todėl lazeris veikia antibakteriškai. 
   
 • Sapiegos klinika

  PO PROCEDŪROS

  Priklausomai nuo pažeidimo dydžio po gydymo gali būti matomas odos paraudimas, patinimas ir/ar juntamas karščio jausmas, kuris praeina per 1-2 dienas. Gali formuotis šašeliai ar pūslelės, kuriais negalima manipuliuoti. 
  Vengti saulės ekspozicijos ar intensyvios saulės (soliariumo) gydytoje vietoje be apsaugos nuo ultravioletinių spindulių bent 6 savaites. Naudokite apsauginius kremus nuo saulės (nemažesnius nei SPF 50) jei teks praleisti ilgesnį laiką lauke. 
  Gydytoje vietoje 24 val. po procedūros nenaudoti kosmetikos priemonių. 
  Prausimosi priemonės, valikliai turėtų būti švelnūs, neturėti sudėtyje alkoholio. Reikėtų vengti odą sausinančių priemonių, drėkinimas reikalingas tiek sausai, tiek riebiai odai.
  Odos priežiūrai turėtų būti naudojama speciali kosmetika, kuri yra sukurta atsižvelgiant į odos problemą, į aknės atsiradimo mechanizmus.
  Gydymo procedūros niekada nebūna be rizikos. Paprastai šiam gydymui būdinga vos keletas komplikacijų:
  Kartais gali atsirasti pigmentacijos pakitimai (gydyta vieta pašviesėti ar patamsėti lyginant su aplink esančia oda), bet dažniausiai tai trunka nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių.
  Retais atvejais, gali formuotis matomi randai ar odos įtraukimai.
 • Sapiegos klinika

  KAINOS

  Veido sritis 139 €
  Kaktos sritis 72 €
  Skruostų sritis 88 €
  Smakro sritis 60 €
  Dekolte sritis 139 €
  Atskiri  dariniai (2 cm2) 42 €
  Gyd. dermatologo konsultacija atliekant procedūrą - nemokama

  Atliekant 2-ją procedūrą - taikoma 7 % nuolaida
  Atliekant 3-ją procedūrą ir visoms sekančioms - taikoma 10 % nuolaida