SPUOGŲ (AKNĖS) GYDYMAS LAZERIU

SAPIEGOS KLINIKA Gyd. Dermatovenerologė Lina Drąsutytė

Spuogų (aknės) gydymo naujovės

Aknė – paprastieji spuogai – yra viena labiausiai paplitusių odos ligų, kuri pasireiškia bėrimais veido, krūtinės ir nugaros odoje. Šia liga serga net iki 70 – 90 proc. paauglių, tačiau aknės paplitimas didėja ir tarp suaugusiųjų, ypač moterų.  Aknė, tai ne tik paliekanti randus, bet ir ilgainiui socialiai izoliuojanti ir psichologiškai žmogų veikianti liga.

Pagrindinė priežastis, kuri skatina spuogų (aknės) atsiradimą – padidėjęs odos riebalinių liaukų aktyvumas bei padidėjusi riebalų gamyba. Brendimo metu organizme sparčiai didėja lytinių hormonų kiekis. Bet koks stresas, vidinė įtampa, emociniai išgyvenimai gali jį dar labiau padidinti, o tai suaktyvina spuogų (aknės) išvešėjimą. Riebalai, jų sankaupos ir negyvos odos ląstelės sulimpa tarpusavyje ir suformuoja kamščius, užkemša odos poras, kurios matomos kaip balti arba juodi inkštirai, atsiranda jaunatviniai spuogai. Susidaro sąlygos greitai daugintis odos bakterijoms, o tai sukelia uždegimą ir infekciją.
Kokie veiksniai suaktyvina bėrimus?
Provokuoti bėrimus gali ir sutrikusi hormoninė pusiausvyra, menstruacijų ciklas, nėštumas, geriamieji kontraceptikai, netinkama odos priežiūra (higienos nesilaikymas, netinkamos kosmetikos vartojimas), stresas (darbe ir buityje patiriama įtampa turi įtakos uždegiminių bėrimų atsiradimui).
 
Tyrimai, kurie reikalingi nustatyti aknę?

Dažniausiai pakanka įvertinti klinikinį bėrimų vaizdą, kad nustatytume aknę. Gydymas yra labai individualus kiekvienam pacientui. Priklauso nuo ligos sunkumo. Taip pat, labai svarbu bendradarbiauti su kitais specialistas (endokrinologais, ginekologais). Jei reikalinga, atliekamas detalesnis ištyrimas. Prieš pradedant gydymą, labai svarbu įvertinti paciento odos būklę, jos sunkumą. Gali būti skiriamas gydymas vietiniais preparatais ir sistemiškai vartojamais medikamentais.  Efektyviausias gydymas – kombinuotas.


Aknės gydymas lazeriu

Asclepion MeDioStar NeXT vokiškas lazeris efektyviai (kliniškai įrodyta) gydo aknę, kuri pasireiškia uždegimais
 – pūlingais ar cistiniais spuogais. Lazerio skleidžiama infraraudonųjų spindulių spinduliuotė įsiskverbia pakankamai giliai į odą, kad pasiektų plaukų folikulus ir riebalines liaukas ir sunaikina propionbacterium acne kolonijas (aknės sukėlėjus). Esant uždegiminiams bėrimams, pūlinukams lazerio spindulių sukelta šiluma sutrikdo mikrocirkuliaciją uždegimo židinyje, todėl mažėja paraudimas. Šiluma taip pat suardo riebalų liaukose susikaupusių bakterijų sienelių baltymus, todėl lazeris veikia antibakteriškai. Tokiu būdu dvigubo spindulio lazeris paspartina gijimą ir sumažina naujo uždegiminio bėrimo susidarymą.
Norint pasiekti terapinį efektą, procedūrų skaičius parenkamas individualiai. Lengvo ir vidutinio sunkumo aknė gydymo lazeriu užtenka 1 
– 2 procedūrų. Aktyvios fazės uždegiminei aknė gydyti dažniausiai atliekamos 4 – 5 procedūros.Po procedūros gali likti lengvas paraudimas, kuris išnyksta per 1 - 2 dienas. Keletą dienų nesideginti saulėje, soliariume, nesinaudoti sauna, karštu dušu, vonia. Vieną parą nenaudoti kosmetikos tose srityse, o vėliau 1 - 2 savaites naudoti saulės apsaugą nemažesnę nei SPF 50.

Odos priežiūra namuose

Aknę reikalinga gydyti komplesiškai, bei tinkamai prižiūrėti odą namuose. Prausimosi priemonės, valikliai turėtų būti švelnūs, neturėti sudėtyje alkoholio. Reikėtų vengti odą sausinančių priemonių. Drėkinimas reikalingas tiek sausai, tiek riebiai odai.
Odos priežiūrai turėtų būti naudojama dermatologinė kosmetika, kuri yra sukurta atsižvelgiant į odos problemą, į aknės atsiradimo mechanizmus.

 

 
Aknės gydymo lazeriu kainos:


Atliekant II procedūrą taikoma 7 % nuolaida
Atliekant III procedūrą ir visoms sekančioms taikoma 10 % nuolaida


Spuogų (aknės) gydymas veido sritis 139 EUR
Spuogų ( aknės ) gydymas kaktos sritis 72 EUR
Smakro ( aknės ) gydymas  skruostų sritis 88 EUR
Spuogų ( aknės ) gydymas  smakro sritis 60 EUR
Spuogų ( aknės ) gydymas  dekoltė sritis 139 EUR
Atskiri  dariniai (2 cm2) 42 EUR

Dermatovenerologo konsultacija
 
* Atliekant procedūrą dermatovenerologo konsultacija nemokama
              35 EUR*
 
   

 Kaina: nuo 42 EUR